Головна » 2015 » Квітень » 04


Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук переконаний, що децентралізація освіти – це не лише фінанси та мережа, це нова організація навчального процесу. Про це він сказав під час інтерв’ю Громадському радіо.

Вітаю всіх, ви слухаєте "Територію", програму про права і владу місцевих громад. При мікрофоні – авторка та ведуча Ірина Соломко. Сьогодні у нас в гостях Ігор Лікарчук – директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Ірина Соломко: Дуже багато побоювань у людей викликають зміни в системі освіти, які ми очікуємо разом з процесом децентралізацією. Чи варто їх боятися?

Ігор Лікарчук: Я вважаю, що до децентралізації управління освітою ми занадто довго йшли і занадто багато втратили часу. Якщо ми говоримо саме про систему освіти, то вона найменш реформована. В ній відбулись найменші зміни, порівнюючи з часів СРСР.

З’явились нові заклади освіти, щось ще. Але система управління, яка була максимально централізованою та забюрократизованою, вона у нас практично не змінилась. Це запізнення майже на 20 років привело до того, що у нас освіта є вкрай неефективною.

Якщо ці зміни не відбудуться, то про якісь перспективи освіти на території сіл і селищ нам говорити не можна. Потрібно починати. Але це болісний процес.

Ірина Соломко: Для людей вкрай важливо, щоб на території громади залишилась школа.

Ігор Лікарчук: Мені за моє життя доводилось брати участь в багатьох зібраннях територіальних громад, на яких вирішувалось питання про існування тієї чи іншої школи.

Є дві точки зору. Одна – коли починаєш доказувати, що вашій школі не можливо привести кваліфікованого вчителя іноземної мови, інформатики, навіть фізики, бо годин нема, немає за що платити зарплату. Велика кількість л ... Читати далі »
Переглядів: 841 | Дата: 04.04.2015

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • Працевлаштування та розподіл навантаження в школі (12)
 • Збільшення пенсійного віку. (18)
 • Матеріали з питань ЦЗ та БЖД (1)
 • Харчування в школі (2)
 • людська заздрість (4)

 • Важливо
  Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 148
  Поділитися з друзями
  Теги
  Партнери
  репетиторы математики
  Статистика сайту

  Проверка тиц


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0