8 Квітня 2015 - ФОРУМ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ УКРАЇНИ
Головна » 2015 » Квітень » 8


Українська освіта очікує реформування, наслідок якого, як справедливо вважають автори проекту «Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років», – «всеосяжна трансформація освітнього сектору».

Завдання запропонувати суспільству прийнятний для нього та конкурентноспроможний в умовах глобалізації проект освітньої системи і, одночасно, стратегію перебудови «на марші» наявної освіти відповідно до цього проекту – надзвичайно складне. Адже роботу навчальних закладів на час розробки нового змісту освіти та підготовки і відбору нових працівників не можна зупиняти. Нереально поруч з чинними поступово «запускати» нові освітні структури [1]. Державі для цього бракує часу і ресурсів. Не можемо також для розробки та впровадження нової моделі освіти найняти виключно фахівців-іноземців. Навіть найбільш кваліфікованим із них для проведення реформи, попри знання та досвід, потрібні довіра населення і розуміння специфіки чинної системи освіти. Тож українцям, зокрема освітянам, доведеться самим перетворювати цю систему (що не виключає участі консультантів з інших країн), обираючи найоптимальніші напрями та терміни змін. Що для цього потрібно?

Лідери та механізми

Насамперед потрібні лідери – переконані та достатньо впливові прихильники змін, які діятимуть як зовні, у парламенті, радах, громадських структурах, так і всередині освітньої системи – у міністерстві освіти, місцевих органах управління, навчальних закладах. Чи є вони?

На національному рівні громадськості відомі принаймні декілька осіб, які виявили себе вдумливими реформаторами та умілими організаторами змін. Це, наприклад, голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Україн ... Читати далі »
Переглядів: 2265 | Дата: 08.04.2015

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • О музыке (0)
 • методи впливу на важковиховуваних дітей (2)
 • Я -директор. з чого розпочати (3)
 • проведеня занять (4)
 • Навантаження адміністрації (2)

 • Важливо
  Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 129
  Поділитися з друзями
  Теги
  Партнери
  репетиторы математики
  Статистика сайту

  Проверка тиц


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0