[ Особисті повідомлення() · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

Щоб взяти участь у обговоренні відповідної теми, натисніть на її посилання (назва теми). Для додавання свого повідомлення - натисніть кнопку "Ответить". Якщо бажаєте створити свою тему на нашому форумі - тисніть на кнопку "Новая тема" та не забудьте додати своє повідомлення.

Вибачте, але участь у форумі можуть брати тільки зареєстровані користувачі на нашому сайті, або у системі uCoz.

 • Сторінка 1 з 1
 • 1
Форум » Наші форуми » Форум 1 » закриття сільських шкіл
закриття сільських шкіл
ГістьДата: Неділя, 06.06.2010, 18:36 | Повідомлення # 1
Група: Гости

чи потрібно закривати сільські школи? Чому не вистачає коштів на фінансування сільських шкіл, а на 450 депутатів та безліч держслужбовців коштів вистачає?????))))
 
BOSSДата: Середа, 09.06.2010, 14:58 | Повідомлення # 2
Група: Администраторы
Повідомлень: 48
Статус: Offline
Якщо школа має менше ніж 40-50 учнів (так звана "малокомплектна"), то про реальну якість навчання говорити нічого. Бо сучасна система розподілу коштів на заклади освіти не дозволяє тримати по 1 вчителю на 3-4 дітей, а ще цілий штат обслуговуючого персоналу. Яка результативність може бути, коли вчитель сільської школи викладає кілька предметів в усіх класах?! Я не знаю такого педвузу, який би готував "універсальних" вчителів. Зрозуміло, що весь цей ажіотаж створюють самі педагоги. захищаючи власні інтереси (хоч якась робота на селі). А батьки дітей захищаючи інтереси вчителів та не даючи згоду на закриття школи не розуміють, які реальні знання мають їхні діти.
ЗНО потрібно проводити у 4, 9, 11 класах. Результати доводити громадськості, встановлювати рейтинги шкіл та вчителів - створювати жорстку конкуренцію, проблема відпаде сама собою.
 
ГістьДата: Неділя, 13.06.2010, 09:30 | Повідомлення # 3
Група: Гости

Я не думаю , что в сельской малокомплектной школе знания будут слабее, чем даёт городская школа !!! Зная , что происходит в городских школах ( 30 человек в классе из которых только 5 учатся , а остальные занимаются своими делами, иногда даже "очень интересными"; а про воспитательный момент я вообще молчу : курение на пороге школы, нецензурные выражения и т.д. т.п. ) о качестве образования тоже тогда можно посомневаться!!!! А без школы села не будет! И почему дети в сёлах должны вставать в 6 утра , чтобы собраться и добраться до школы???? Я считаю, что учебное заведение ( садик, школа), не зависимо от количества детей, должно быть в каждом населённом пункте и государство должно финансировать!!!
 
vik_kraДата: Неділя, 13.06.2010, 14:37 | Повідомлення # 4
Група: Пользователи
Повідомлень: 4
Статус: Offline
Підтримую думку BOSSа. А у колеги, що написав досить заїжджену фразу "Без школи не буде села" хотів би попросити розвинути думку: яка перспектива молодої людини на селі? Можливо, є гарна робота, добрі умови життя? Названу фразу експлуатують "колишні", справді, колись для колгоспів на селі потрібна була робоча сила і, бажано, не дуже освічена. З іншого боку потрібна була школа для дітей колгоспних спеціалістів (щоб не втікали). Часи змінилися, а фраза залишилася. І її повторюють часто не задумуючись. Щоб село "було" треба щоб була належно оплачувана робота для селян, комфортні умови проживання (в тому числі можливість здобуття дітьми якісної освіти) і ще багато чого. На жаль, суспільство, самі селяни, цього не усвідомлюють і дозволяють маніпулювати собою як політикам, так і нашому брату - педагогам, для яких і малокомплектна школа дозволяє заробити на кусок хліба. Разом з тим утримуючи маленькі школи, доводиться зменшувати фінансування великим. Через те у великих школах і утримуються класи, в яких за 30 учнів. Та й матріальна база, як кажуть, бажає бути кращою. Держава "зупинилася на пів дорозі": формульний підхід у фінансуванні освіти діє до рівня району. А тут проходить перерозподіл. І, вгадайте, на користь яких шкіл? Для закриття малокомплетної школи потрібна згода громади. Відповідальності за ненадання такої згоди немає ніякої, то хто ж таку згоду надасть!? А хай би громада сама утримувала школу (при необхідній дотації в тих пунктах, де дотують усі інші видатки).
На мою думку, вихід у створенні освітніх округів, укрупненні сільських шкіл, належній організації підвозу дітей шкільними автобусами. При належній організації підвозу, наявності необхідного парку шкільних автобусів не треба буде дітям вставати так рано, як пише колега!
 
ГістьДата: Середа, 16.06.2010, 18:41 | Повідомлення # 5
Група: Гости

Ни в коем случае нельзя закрывать сельские малокомплектные школы, которые дают уровень знаний, соответствующий стандартам образования. Не надо наступать на те же грабли, что и с детскими садами: закрыли садики, здания продали, а теперь молодые родители стоят в очереди на место в садиках. Так же будет и со школами. А кто посчитал, во сколько выльется восстановление разрушенного? И возможно ли это будет восстановить? Возить в базовые школы детей – по нашим дорогам, на наших автобусах?! И во сколько они будут возвращаться домой? Кто продумал и посчитал стоимость всего этого? Если ребятам жить в интернатах, то опять же это тоже будет стоить дорого. И многие родители не хотят, чтобы их дети с детства отрывались от семьи. Как они там будут жить, что есть, кто за ними будет приглядывать и заботиться? У многих сельских родителей нет средств на то, чтобы содержать ребёнка вне дома! Те, кто придумывает всё это, хотели бы такого для своих детей! Хватит "реформ" ради "реформ"! Ну и пора, наконец, не на словах, а на деле поднимать престиж Учителя. Хороший специалист стоит дорого, его надо ценить. Нельзя ставить зарплату учителя в зависимость от количества учащихся: урок, проведённый для малого количества учащихся ничуть не хуже и ничуть не требует меньшего (а возможно, большего) усилия. Зарплата учителя в регионах и так мала, а с такими "реформами" и последние – хорошие! – учителя уйдут. Молодёжь нашими зарплатами в школу не привлечёшь. Пора, наконец, "реформаторам" научиться складывать и умножать, а не только вычитать и делить! А если так рассуждать как вы , противники сельских школ, то село вообще никому не надо - и пусть люди там повымирают и останутся только "горожане"!!! За 19 лет независимости научились только разрушать, " а ломать - не строить, душа не болит!"
 
atokДата: Четвер, 21.07.2011, 21:01 | Повідомлення # 6
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
У малокомплектних школах дають гарні знання - поширена помилка. Натомість сільська школа краща за міську своїм виховним потенціалом.
Дійсно поширеною є й така думка що добробут почнеться з школи, якісної освіти. Це не так, тому що школа відзеркалює наше суспільство. Школа може бути стратегією розвиттку держави, впливати на розвиток держави і суспільства лише при належнолму фінансуванні. Всі наші реформи в освіті відбуваються на папері, влада звикла що освіта грошей не потребує, тому в бюджеті відводить останнє місце... На сьогодні визнано всіма що найкраща освіта у Фінляндії. Якщо школа малокомплектна вони створюють опорні школи куди звозять дітей з інших населених пунктів. Всі питання і проблеми школи вже не один десяток років зацепились за фінансові проблеми. Сам колись працював у сільській школі...
 
Форум » Наші форуми » Форум 1 » закриття сільських шкіл
 • Сторінка 1 з 1
 • 1
Пошук:

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту