Головна » 2009 » Липень » 20
Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей
 
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, поліпшення якості освіти для дітей з особливими освітніми потребами є одним із пріоритетних завдань для Міністерства освіти і науки (МОН), при цьому міністр Іван Вакарчук неодноразово наголошував, що пільговики, як і інші абітурієнти, повинні мати необхідний рівень знань.

"Якщо є відповідна "база", ми не маємо права відмовити у навчанні жодній людині. Окрім того, багато дітей, які мають пільговий статус, не користуються ним, бо хочуть бути на рівні з усіма. Вони набирають високий бал і проходять без використання свого статусу. Суспільство мало б з доброї волі підтримувати тих, хто потребує допомоги", - цитує Івана Вакарчука прес-служба МОН.

Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей. Річ у тім, що абітурієнти подають сертифікати до декількох навчальних закладів, і тому складається враження про велику кількість вступників пільгових категорій. Але ж абітурієнт вступає до одного навчального закладу, - зауважують у Міносвіти.

Також, міністр освіти зауважив, що особливу увагу потрібно звернути на організацію вступу осіб з особливими потребами і забезпечити виконання вимог законодавства щодо їх прав на здобуття вищої освіти: "Мають бути унеможливлені будь-які випадки відмови у прийомі документів, що засвідчують пільги, встановлені державою. Водночас необхідно максимально уважно розглядати медичні довідки, які надають абітурієнти".

Одночасно у Міністерстві освіти і науки наголошують на скасуванні всіх пільг для вступників до вищих навчальних закладів, крім тих, що визначені відповідними Законами України та Урядом, зокрема, для дітей з особливими потребами, дітей-с ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1685 | Дата: 20.07.2009

Країну чекає ще одна масштабна і важлива, навіть дещо підпільна, кампанія у галузі освіти — тестування майбутніх першокласників. Чому підпільна? Бо, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, тестування дітей при вступі до першого класу заборонене. Але ж — тестують. І часто — «зі сльозами на очах»...

Як ви думаєте, що спільного між їжачком і молоком? Їжачок любить молоко, кажете? Відповідь неправильна, шановні! І в першому класі вам точно не місце. Саме таке запитання поставили шестирічній Оленці на вступному випробуванні до однієї з київських шкіл. А відповідь проста. Як пояснила розгубленій мамі педагог, і їжачок, і молоко... згортаються. Коротко і креативно, проте як ефективно: скільки дітей можна «зрізати» або збити з пантелику подібними завданнями. Однак навіть якщо дитині поталанить і вона сумлінно впоратися з першим завданням — не факт, що наступні (розв’язування задач і прикладів, читання на швидкість) принесуть успіх.

Головний фахівець Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Лідія Щербакова наголошує: «Відповідно до наказу МОН, прийом дітей до навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі. Отож проведення іспитів, різного виду тестувань, співбесід із метою перевірки знань дитини неприпустиме. Прийом до першого класу середніх загальноосвітніх шкіл — це прийом документів дитини. І все. Про конкурс під час прийому до першого класу можна говорити лише у випадку, коли дитина вступає до спеціалізова ... Читати далі »

Переглядів: 2749 | Дата: 20.07.2009

На веб-сайті www.vstup.info можна отримати загальну інформацію про набір на окремі спеціальності та повний перелік усіх абітурієнтів, які подали заяви на кожен факультет та скільки балів вони набрали під час ЗНО. Спеціальна система «Конкурс» дозволить абітурієнтам в он-лайні слідкувати за своїми шансами стати студентами обраного ВНЗ. Наразі в системі зареєструвались 421 ВНЗ.
Переглядів: 1969 | Дата: 20.07.2009

Цьогорічна вступна кампанія для абітурієнтів не така вже й «гаряча». Вступні іспити складати не потрібно, інститути та університети зараховують до студентських лав лише за результатами зовнішнього тестування. Крім того, є можливість підстрахуватися – подати документи у стільки ВНЗ, скільки душа забажає і дозволять бали у сертифікаті. Тож абітурієнти з радістю користуються цією можливістю.

Інколи «коло інтересів» абітурієнта просто вражає працівників приймальної комісії: одна людина може подавати документи і на медичний, і на фізичний, і на психологічний факультети. Немає у сьогоднішніх абітурієнтів визначеності – фізик чи лірик. «Гарячою» цьогорічна вступна кампанія стала якраз для приймальних комісій, а не для абітурієнтів. Можливість подавати документи без обмежень у будь-які ВНЗ на будь-які факультети спричинила велику міграцію абітурієнтів від комісії до комісії, в кожній з яких вони залишають папки копіями з документів. Саме через це по всій країні вступні конкурси у виші просто шалені, каже представник Києво-Могилянської академії В’ячеслав Невінчаний і додає, що конкурси ці віртуальні, або «паперові». Представники ВНЗ з жахом очікують того моменту, коли вивісять списки студентів. Ось тут почнеться найцікавіше. Ті що вступили, почнуть думати і вирішувати, де вчитися і, відповідно, невчасно приносити оригінали документів. Через це хтось із вступників, який набрав менше балів, може залишитися «за бортом.
  Є в системі зарахування до ВНЗ за результатами зовнішнього тестування ще один мінус, кажуть представники університетів, це відсутність змоги побачити людину, визначити її мотивацію. Ще одна проблема, яка може виникнути, - загострення уваги школярів винятково на предметах, що будуть потрібні для вступу. Таким чином, низка інших важливих предметів залишиться поза увагою учнів. ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1588 | Дата: 20.07.2009

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0