Головна » 2009 » Липень » 20 » Вакарчук: Суспільство має підтримувати тих, хто цього потребує

Вакарчук: Суспільство має підтримувати тих, хто цього потребує
11:20
Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей
 
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, поліпшення якості освіти для дітей з особливими освітніми потребами є одним із пріоритетних завдань для Міністерства освіти і науки (МОН), при цьому міністр Іван Вакарчук неодноразово наголошував, що пільговики, як і інші абітурієнти, повинні мати необхідний рівень знань.

"Якщо є відповідна "база", ми не маємо права відмовити у навчанні жодній людині. Окрім того, багато дітей, які мають пільговий статус, не користуються ним, бо хочуть бути на рівні з усіма. Вони набирають високий бал і проходять без використання свого статусу. Суспільство мало б з доброї волі підтримувати тих, хто потребує допомоги", - цитує Івана Вакарчука прес-служба МОН.

Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей. Річ у тім, що абітурієнти подають сертифікати до декількох навчальних закладів, і тому складається враження про велику кількість вступників пільгових категорій. Але ж абітурієнт вступає до одного навчального закладу, - зауважують у Міносвіти.

Також, міністр освіти зауважив, що особливу увагу потрібно звернути на організацію вступу осіб з особливими потребами і забезпечити виконання вимог законодавства щодо їх прав на здобуття вищої освіти: "Мають бути унеможливлені будь-які випадки відмови у прийомі документів, що засвідчують пільги, встановлені державою. Водночас необхідно максимально уважно розглядати медичні довідки, які надають абітурієнти".

Одночасно у Міністерстві освіти і науки наголошують на скасуванні всіх пільг для вступників до вищих навчальних закладів, крім тих, що визначені відповідними Законами України та Урядом, зокрема, для дітей з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, чорнобильців.

Слухачі підготовчих відділень будь-якого ВНЗ також не матимуть привілеїв і вступатимуть за загальними правилами. За умови однакової кількості набраних балів у сертифікатах перевагу нададуть абітурієнтам, які мають медаль, проживають у гірській місцевості, є членами багатодітної сім'ї та іншим.

Для пільговиків виділятимуться додаткові бюджетні місця і на загальне число бюджетних місць пільговики суттєво не вплинуть, запевнили у Міносвіти.

Як повідомлялось раніше, МОН спільно з Міністерством охорони здоров'я здійснюватиме посилений контроль за достовірністю видачі медичних довідок абітурієнтам.

Читайте також:
Пільгові категорії вступників до вищих навчальних закладів України у 2009 році.


(По матеріалам: Освіта.ua)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1608 | Додав: BOSS | Теги: вступна кампанія, Освітянські новини, вступ у ВНЗ 2009
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 167
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0