Головна » 2009 » Жовтень » 09

Успадкована від СРСР система управління шкільною освітою залишається надміру керованою: міністерство - обласне управління освіти - районний відділ освіти - школа. Напрями фінансових потоків теж не змінились і досі відповідають розподілу коштів «згори донизу»: до школи доходить тільки те, що пройшло крізь сито бюджетів вищого рівняКожна із 20-ти тисяч державних шкіл України повинна отримувати й витрачати кошти згідно з річним кошторисом щомісячних доходів і видатків. Такий кошторис на початку календарного року вираховує й подає на підпис директору школи централізована бухгалтерія районного відділу освіти. Що ж бачить директор?

На типовому бланку проти переважної більшості статей видатків - прочерки, тобто фінансування немає. Фактично йому пропонується розписатись під фактом, що держава в особі районного відділу освіти планує виплачувати певну заробітну плату працівникам школи (разом із нарахуваннями на зарплату, що спрямовуються до державних фондів, це становить до 85 % усього бюджету), а також оплачувати комунальні послуги, енергоносії та послуги зв'язку (приблизно 15 % бюджету). І, як правило, усе. Хочеш, директоре, - підписуй, не хочеш - усе одно підписуй. У непідготовленого до українських реалій німецького, іспанського чи шведського директора школи виникло б логічне запитання: а де брати кошти на придбання меблів та інвентарю, скла, вогнегасників, комп'ютерів та інших технічних засобів навчання, на ремонти класів і кабінетів, вивезення сміття, відряджень учителів, утримання харчоблоку, медпункту та прилеглої території, проведення виховних заходів і ще багато-багато іншого? Але наш український директор, виплеканий системою подвійних, а то й потрійних стандартів, хоч, як це не дивно ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 2219 | Дата: 09.10.2009

З 1 січня 2010 року загальноосвітні школи України матимуть можливість відкривати госпрозрахункові рахунки та наймати бухгалтерів

Про це Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила під час розширеного засідання Уряду з розгляду питання "Про стан та перспективи розвитку загальної середньої освіти" за участю директорів шкіл.

"Після введення окремих рахунків нам потрібно готуватися і необхідно пройти певний етап входження в цю процедуру. Як би не хотілося це зробити одразу, проте треба зробити люфт і поступово переходити на цю форму ведення господарювання у школі", - підкреслила Глава Уряду.

Юлія Тимошенко наголосила, що перехід на автономію здійснюватиметься лише на добровільній основі. При цьому вона додала: "Але якщо буде заява директора школи, то це вже є обов'язковим елементом для Державного казначейства для відкриття цій школі окремого розрахункового рахунку".

Глава Уряду зазначила, що перехід до шкільної фінансової автономії дозволить не лише законно приймати благодійні внески та допомогу, а й отримувати за учнів плату за нормативом: "Тому що не тільки заробітною платою живе кожна школа, а це весь учбовий процес, який мусить формуватися за рахунок достатнього фінансування. І без окремого розрахункового рахунку, на жаль, неможливо буде перейти на повноцінну оплату по нормативу за навчання однієї дитини".

Прем'єр-міністр доручила Міністерству фінансів і Міністерству освіти та науки до 14 жовтня доопрацювати механізми переходу середніх шкіл до автономії, яка передбачає самостійне розпорядження фінансовими ресурсами.

Як повідомлялось раніше, Кабмін взяв на себе зобов'язання підвищити зарплати освітянам.


По матеріалам: Освіта.ua
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1238 | Дата: 09.10.2009

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ
(Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 1125-р від 23.09.2009)

№ 1007-р від 19 серпня 2009 року

Про забезпечення цільового використання
коштів бюджетними установами (закладами)
соціально-культурної сфери

1. Державному казначейству з метою цільового використання коштів бюджетними установами (закладами) соціально-культурної сфери, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями, забезпечити:

відкриття до 1 січня 2010 р. у територіальних органах Державного казначейства для кожної бюджетної установи (закладу) соціально-культурної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту та забезпечення, фізичної культури та спорту) реєстраційного рахунка (для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису) та спеціального реєстраційного рахунка (для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису та зарахування на цей рахунок коштів за надані установою платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків); (Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 1125-р від 23.09.2009)разом з головними розпорядниками бюджетних коштів здійснювати з 1 січня 2010 р. видатки бюджетних установ (закладів) соціально-культурної сфери із зазначених реєстраційних рахунків. (Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 1125-р від 23.09.20 ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 2362 | Дата: 09.10.2009

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0