Головна » 2009 » Жовтень » 19

Обираючи школу, до якої піде її донька, вінничанка Маргарита в першу чергу орієнтувалася на статус навчального закладу. - Я знаю, що у цій школі працюють гарні вчителі, її учні показують непогані результати. Про неї гарно відгукнулися мої знайомі. Та і взагалі, всі знають, що це найкраща школа у місті. Проте сказати, чому саме ця школа є найкращою, Маргарита конкретно так і не змогла. - Тому, що краща і все, - запевнила вона. Проте більшість батьків все ж таки більш ґрунтовно підходять до вибору навчального закладу, в якому їх чаду доведеться коротати дванадцять навчальних років.

За словами самих директорів шкіл, по-перше, це географічний фактор. Неподалік від дому, або у крайньому випадку від місця роботи котрогось із батьків. Далі батьки обирають не так школу, як першу вчительку.


- Коли син йшов до школи, я в першу чергу показала йому всіх учительок, - розповідає Юлія. – Зайшли в клас до першої, запитую в сина: «Тобі подобається вчителька?» Він відповів, що ні. Отже пішли далі. Друга вчителька у нього одразу викликала симпатію. Він і пішов саме у її клас. І, як доводить час, вчинила правильно. Син зараз у другому класі і в учительці просто душі не чує. Зараз для батьків з’явився ще один критерій відбору школи – рейтинг за результатами ЗНО. Уже вдруге поспіль на початку вересня вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (РЦОЯО) оприлюднює рейтинг шкіл Вінниччини, складений за резул ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1849 | Дата: 19.10.2009


     Прем'єр Юлія Тимошенко має намір більш активно включати до виборчих списків представників освіти. Про це вона заявила, виступаючи на позачерговому засіданні уряду, присвяченому питанням освіти у Києві.
    "Я планую на наступні парламентські вибори, і вибори у місцеві органи самоврядування лобіювати залучення директорів шкіл і працівників освіти (у виборчі списки)", - заявила Тимошенко. За її словами, нинішній склад парламенту слабо репрезентує освітню галузь країни, і це негативно позначається на лобіюванні інтересів освіти у Верховній Раді
"Одні напрямки і галузі мають потужне лобі... А освіта та охорона здоров'я фактично на весь парламент має три-чотири лобісти. Тому деякі галузі недофінансовані, а деякі перефінансовані", - вважає прем'єр. 
      Крім того, вона заявила, що уряд вивчить можливість надання директорам середніх освітніх шкіл статусу державних службовців. "Абсолютно логічним видається надання статусу держслужбовців директорам шкіл. Нам необхідно апробувати це, подивитися як це вплине на державні фінанси", - сказала Тимошенко. За її словами, відповідної роботою займеться рада директорів шкіл при Кабміні, чисельний склад якої затверджено на засіданні у понеділок, а також Мінфін. Крім того, за словами прем'єра, уряду необхідно проаналізувати можливість збільшення заробітної плати класним керівникам і провести відповідну роботу.
      Прем'єр зазначила, що у 2010 році уряд має намір збільшити обсяг оплати праці вчителям в середньому на 32,5%, з яких збільшення на 22% заплановано відразу з початку року.
В Україні 20145 директорів шкіл, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1269 | Дата: 19.10.2009  Кабінет Міністрів створив раду директорів загальноосвітніх учбових закладів при уряді. Відповідне рішення було ухвалене на позачерговому засіданні Кабміну, передають «Українські новини».
  За словами прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, з радою директорів шкіл узгоджуватимуться всі ініціативи, що стосуються сфери освіти. Також вона попросила цю раду відпрацювати пропозиції, що прозвучали в ході засідання уряду, щоб можна було ухвалити відповідні урядові рішення. Тимошенко відзначила, що попередній склад ради вже затверджений, і присутні на засіданні Кабміну директори шкіл можуть звернутися до міністра освіти і науки Івана Вакарчуку, якщо хочуть увійти до складу ради. Прем’єр виразила надію, що цей орган допоможе ухвалювати необхідні для розвитку освіти рішення.
  Як повідомлялося, уряд на засіданні  вирішив поступово відкривати розрахункові рахунки шкіл, вивчити можливість збільшення доплат вчителям за класне керівництво, а також розглянути можливість пільгового надання послуг з доступу до мережі Інтернет в середньоосвітніх школах.
Також Тимошенко повідомила про намір Кабінету Міністрів підвищити зарплату вчителям на 32,5% впродовж 2010 року.

За матеріалами proUA
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1308 | Дата: 19.10.2009Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО закликає директорів шкіл не боятися запровадження окремих рахунків для шкіл і підкреслює, що така ініціатива уряду, котра буде введена з наступного року, дозволить ефективніше використовувати кошти і навіть економити.
Як передає кореспондент УНІАН, про це прем`єр повідомила сьогодні на розширеному засіданні Кабінету міністрів за участю директорів шкіл.
«Прошу вас, не відмовляйтеся від цієї можливості. Це тільки на перший погляд виглядає складно. Насправді школи, які обрали для себе цей механізм фінансування, вони сьогодні істотно раціональніше використовують ті фінансові ресурси, які виділяє держава. Сьогодні такі школи економлять на закупівлях і навіть на енергопостачанні, і навіть до організації якісного харчування підходять правильно, адже в нас іноді централізовано все купується значно дорожче, ніж воно є навіть на найдорожчих ринках», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
Вона звернулася до директорів шкіл «спокійно і сміливо готуватися до запровадження таких рахунків». Прем`єр також підкреслила, що після запровадження таких рахунків школам набагато легше буде одержувати і використовувати доброчинні та інші позабюджетні кошти.
Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня на зустрічі з директорами шкіл Ю.ТИМОШЕНКО запропонувала вдосконалити механізми самостійного розпорядження фінансовими ресурсами для закладів середньої освіти.
«Я дуже хотіла б, щоб ви стали фінансово самостійними, щоб ми пройшли той шлях, коли школа матиме нормальне право господарювати – щоб у школи був розрахунковий рахунок, щоб у школі була вакансія бухгалтера, який би міг ставити підписи», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

За матеріалами УНІАН (www.unian.net)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1236 | Дата: 19.10.2009

Як розповіла сьогодні на прес-конференції начальник управління освіти Харківської міської ради Ольга Деменко, з 2006 року зроблений значний прорив в процесі комп'ютеризації учбових закладів міста. Середній показник кількості вчаться на 1 персональний комп'ютер доведений до 24 (2007 рік - 33, 2006 рік - 60). В 190 установах освіти функціонує 232 учбові комп'ютерні комплекси. 99 шкіл міста забезпечено мультимедійною технікою. Функціонує офіційний сайт управління освіти міськради, на якому реалізований проект «Шкільна інтернет-бібліотека». Створені і працюють сайти управлінь освіти районних в м. Харкові рад, до кінця 2009 року 100% шкіл міста матимуть власні сайти.

Вперше в 2009 році проводиться конкурс-захист на кращу модель інформатизації установи освіти «Шкільний інформаційний світ». В 5 номінаціях представлено 37 робіт від 36 шкіл міста. За підсумками конкурсу-захисту в грудні 2009 року буде проведена загальноміська конференція з питань інформатизації освіти. Крім того, розроблений ескізний проект телекомунікаційної мережі, яка об'єднає всі установи утворення міста.

За матеріалами city.kharkov.ua
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1288 | Дата: 19.10.2009

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0