Головна » 2009 » Листопад » 29

Спокійно і сміливо готуватися до процесу самостійності й автономії, закликала школи прем'єр-міністр Ю.Тимошенко, пообіцявши, що "кожен документ, який буде виходити - проект закону або рішення уряду, - буде візуватися представниками Ради директорів, яка працює з урядом.

У чому суть запропонованих Кабінетом міністрів нововведень? На це й на інші запитання відповідає член ради директорів при Кабінеті міністрів України, директор столичного Фінансового ліцею, голова Асоціації керівників шкіл м.Києва Юрій Шукевич.

- Незважаючи на те, що економіка України - ринкова, у шкільній освіті досі панують постсоціалістичні відносини. Бюджетних коштів, які виділяються на кожну школу, катастрофічно бракує. Держава фінансує лише зарплату, теплоенергоносії, вивезення сміття та послуги телефонного зв'язку. Не фінансує матеріального забезпечення кабінетів, техніки безпеки, медпункту, харчоблоку.Отже, необхідно шукати додаткові, позабюджетні надходження. Тому директори шкіл поступово стають тією чи іншою мірою не лише економними господарниками, а й фінансовими менеджерами. Хтось залучає тіньові батьківські кошти чи необліковані матеріальні цінності, а хтось - створює благодійний фонд зі спецрахунком і через нього законним шляхом проводить внески батьків. Готівка, зібрана за першою схемою, може бути визнана прикладом "корупції в освіті" і стати причиною кримінальної відповідальності. Надходження батьківських ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1611 | Дата: 29.11.2009

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0