Головна » 2009 » Грудень » 11
Сучасному керівникові доводиться працювати у період розширення та оновлення функціональних обов’язків управлінської діяльності. До сфери педагогіки увійшли такі поняття, як освітні послуги, якість освіти, конкуренція між навчальними закладами. Керівники навчальних закладів мають бути зацікавлені в отриманні знань з менеджменту та маркетингу в освіті, оскільки вони самі стають менеджерами, управляють педагогічною системою школи, її розвитком, організовують і стимулюють професійну діяльність підлеглих, вивчають попит на освітні послуги, забезпечують їх якість, вступають у фінансово-господарські відносини, намагаючись дотримуватися відповідності показників роботи навчального закладу державним стандартам освіти, утримувати його конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг.
Професійна підготовка директорів ЗНЗ в Україні здійснюється в основному системою післядипломної педагогічної освіти, головним структурним підрозділом якої став Університет менеджменту освіти АПН України, що об’єднав навколо себе регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти. Зазначені інституції займаються підготовкою і перепідготовкою директорів ЗНЗ шляхом організації і реалізації різних форм навчання. В останні роки здійснюється підготовка управлінців для освітньої галузі за спеціалістю „Управління навчальними закладами” (8000009) та "Менеджмент організацій” (8050201).


Дослідження стану сформованості економічної компетентності директорів ЗНЗ підтверджує, що економічний компонент професійної освіти директорів ЗНЗ не відповідає сучасним вимогам до їх професійної діяльності та освітнім стандартам. Переважна більшість директорів ЗНЗ не завжди акцентують увагу на виявленні власн ... Читати далі »
Переглядів: 1601 | Дата: 11.12.2009

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0