Головна » 2010 » Березень » 19

13-ту Міжнародну виставку «Сучасна освіта в Україні-2010» відкрив директор полтавської школи №13 Іван Гончаренко, який став переможцем Всеукраїнського щорічного проекту «Педагоги-новатори в Україні» Академії педагогічних наук та науково-практичного журналу «Директор школи, ліцею, гімназії».


За особистий творчий внесок, значні досягнення у розвитку та впровадженні інноваційних педагогічних технологій, поширенні сучасних освітніх ідей Іван Дмитрович отримав високі нагороди: Почесний диплом, Подяку та Почесну грамоту Академії педагогічних наук і Міністерства освіти і науки України, які вручив полтавському директорові президент Академії Василь Кремінь. Нагороду від Міжнародної академії біоенерготехнологій, дійсним членом якої є Іван Гончаренко, директор-новатор отримав за використання сучасних, зберігаючих здоров'я технологій (зокрема, кварцових ламп).

За даними міськради, окрім директора, почесними грамотами Академії педагогічних наук і Міністерства освіти і науки України нагороджені ще й 9 педагогів школи. У рамках виставки «Сучасна освіта в Україні-2010» відбувся круглий стіл «Національна мережа шкіл сприяння здоров'ю України: збереження здоров'я учня у сучасному навчальному закладі». Таким чином, із актуальним та ефективним досвідом освітян Полтави на найвищому рівні познайомилася широка педагогічна громадськість України.

За матеріалами poltavanews.com.ua

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1104 | Дата: 19.03.2010

За словами віце-прем’єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка, "нульовий клас" перенесуть до дитсадків"


Уряд пропонує компромісний варіант – одинадцятирічний термін навчання в школі. Про це під час сьогоднішнього брифінгу у Кабінеті Міністрів заявив віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко.

За його словами, це "економічно та психологічно доцільно". Ще один рік можна перенести у дошкільні заклади, проте відвідування дитячих садків у цьому випадку стане обов’язковим.

"Отже, всі діти матимуть практично рівні можливості при підготовці до школи", - підкреслив Володимир Семиноженко.

Крім того, впродовж дев’яти років школярі будуть отримувати загальну освіту, а у 10-11 класах їх навчання відбуватиметься згідно зі спеціалізацією у відповідності до майбутнього фаху.

Віце-прем’єр наголосив, що жодне нововведення в сфері освіти не повинно стати "шоком для суспільства".
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 943 | Дата: 19.03.2010

Про це заявив голова Ради партії "Справедливість", екс-міністр освіти і науки в ефірі одного з телеканалів

На його думку, чільними складовими якості освіти є: сучасний зміст освіти, матеріальна база навчальних закладів, інформатизація навчального процесу, професіоналізм вчених, викладачів, вчителів, усіх хто задіяний в освітній сфері, їхнє соціальне благополуччя, нова оплата праці, збільшення стимулюючої складової, тощо.

Проте зовнішнє незалежне оцінювання - це серйозний крок вперед у вирішенні проблем подолання хабарництва, об‘єктивного оцінювання знань, умінь і навичок випускників. Створення та інтеграція ЗНО в освітній процес не мало на меті тільки знищити корупцію та зловживання. Це другорядне завдання. Результати ЗНО - слід розглядати як оцінку всієї системи середньої школи. Об‘єктивне оцінювання слід запроваджувати і в університетах, щоб комплексно подолати корупцію при здачі екзаменів і заліків.

Вузьким місцем навчального процесу Ніколаєнко вважає відсутність ефективної системи профорієнтації. Не може випускник школи вступати в три-чотири десятки вишів одночасно.

Також Станіслав Ніколаєнко зауважив, що при вступі потрібно враховувати середній бал атестату. Це комплексна оцінка результатів навчання дитини за весь період, характеристика її всебічного розвитку. Тим паче, що таким чином учень буде мати стимул до навчання не тільки з тих предметів, по яким він проходитиме зовнішнє незалежне тестування, а і по іншим. Не буде, таким чином, руйнуватись освітній процес в школі.

Він наголосив, що в країні слід переглянути кардинально пріоритети освітньої діяльності. Адже виховує не лише школа, а і сім‘я, вулиця, телебачення, інтернет, всі суспільні інститути. І на це треба серйозно зважити. < ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1103 | Дата: 19.03.2010

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0