Головна » 2010 » Серпень » 04

З 10 по 12 липня 2010 року Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: "Проблеми шкільної освіти"

Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, в сім'ях яких є діти дошкільного та шкільного віку, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -3,2%, йдеться в прес-релізі організації.

За результатами дослідження експерти Інституту Горшеніна зробили наступні висновки:

Вперше за останні кілька років, проблема матеріально-технічної оснащеності шкіл не стоїть на першому місці для українських батьків. Перші місця займають зміна оцінки знань і нестабільність навчальних програм. Це пов'язано з тим, що за останні роки "правила гри" в системі освіти змінювалися кілька разів, школі не вистачає стабільності.

Більш ніж половина українців вважає, що сьогодні у сфері освіти найбільш гостро стоять такі проблеми, як: зміна системи оцінки знань учнів, впровадження тестування (56,2%), нестабільність і недостатнє опрацювання навчальних програм і підручників (54,8%).Також майже половину опитаних (48,7%) турбує слабка матеріально-технічна база шкіл.

Близько третини респондентів вважають, що слабкими місцями української освіти є матеріальні проблеми педагогів (36,1%), невідповідність освіти потребам суспільства, роботодавця ... Читати далі »
Переглядів: 933 | Дата: 04.08.2010

5 липня Верховна Рада прийняла законопроект про введення 11-річної системи середньої освіти та обов'язкової дошкільної освіти

Перший випуск "дванадцятіліток" повинен був відбутися в 2013 році. Але, судячи з усього, вони отримають атестат на рік раніше.

До теперішнього дня в Україні діяла 12-річна система шкільної освіти, що була введена з 1 вересня 2002 після рекомендацій ЮНЕСКО та Євросоюзу.

Реформа освіти робилася для того, щоб розвантажити учнів, не скорочуючи навчальних годин (дати можливість вчитися 5 днів на тиждень, а не 6) і наблизити нашу систему освіти до європейських стандартів.

Приміром, європейська навчальна програма середньої школи складає близько 11-12 тисяч годин. У Бельгії, Голландії та Німеччини діти навчаються 13 років і навантаження в них більше 12 тисяч годин.

У нас шкільна програма навіть після реформування не дотягувала до європейського рівня і передбачала відвідання кожним учнем 10745 уроків.Після вивчення світового досвіду, консультацій і скрупульозних фінансових підрахунків Міністерство освіти на чолі з Дмитром Табачником заявило, що запровадження 12-річної освіти ставить ряд проблем, пов'язаних з матеріально-технічним забезпеченням шкіл, а також з недостатньою підготовкою викладачів, і, що важливо, необхідністю збільшення фінансування.

У Міністерстві відзначили, що для 12-річної системи освіти необхідні додаткові 4 млрд грн. Причому ко ... Читати далі »
Переглядів: 1455 | Дата: 04.08.2010

Скільки в свій час було галасу через переведення українського школяра на 12-бальну систему оцінювання, а скільки через впровадження Болонської системи освіти та 12-річного освіти

І скільки матусь, тат і бабусь, сміялися над тим, що у 12-му класі половина дівчат будуть сидіти на уроках з колясками.

І коли здавалося, що усе вже "вляглося" і діти ввійшли в нормальний режим роботи, всю систему знову перепрошивають вздовж і впоперек, перевертаючи з ніг на голову.

Здавалося б, кому потрібна така негайна реформа, без підготовленої бази і, зокрема, програми для школярів? Ініціативи? Імітація бурхливої діяльності? Так, недавнім рішенням Верховна Рада України прийняла новий закон про шкільну освіту, яким повернула 11-річну систему навчання у школах.

Впровадження нової системи освіти серед іншого передбачає, що діти віком у п'ять років повинні обов'язково відвідувати дитсадок перед вступом до школи. Як зазначив перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк відразу після прийняття документа, "люди можуть не хвилюватися, оскільки з першого вересня, йдучи до школи, діти будуть вчитися 11 років".Добре це чи зле для українського школяра? Чого хочуть політики, і як це сприймають батьки самих учнів та тих, хто ще буде віддавати своїх дітей до школи.

Парламентська опозиція і профільний комітет такий крок оцінили вкрай негативно. Так, голова парламентського підкомітету з базової ос ... Читати далі »
Переглядів: 1106 | Дата: 04.08.2010

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0