Головна » 2010 » Вересень » 26
Ми навчаємося, на жаль, для школи, а не для життя.

Сенека

На якомусь з етапів розвитку хтось, можливо, щось (вчені дискутують щодо цього) спрямував людство шляхом, який веде в безвихідь, або, можливо, у безодню (провалля). Варіантів загибелі, зникнення людства запропоновано надто багато. Їх не злічити. Складається враження, що людство шукає вихід. Розумних уже багато, але наставників все ще немає. Але ось що викликає здивування. Не всі усвідомлюють важливість і серйозність ролі освіти в порятунку людства. Чи-то грошей бракує, чи часу обмаль залишилося.

Існує, щоправда, педагогічна наука. Але футуризм для неї завжди був «слабким місцем». Продуктами її діяльності, як правило, є переписані загальновідомі істини з досвіду минулих поколінь і повна відсутність розуміння реальності, усвідомлення шляхів розвитку. Хоча, головна її проблема в тому, що вона постійно комусь належить. Педагогічна наука прийняла надто горду позу, а треба, щоб вона була робочою.

Досить про людство. Повернімося додому, в Україну.

Україна, яка має тисячолітню історію розвитку освіти, яка подарувала світові видатних педагогів, за останнє десятиріччя втратила сформовану освітню традицію. Це не викликає жодних сумнівів.

Зумисне чи від заздрості, шляхом реалізації проектів, грантів Захід і США закидали нас «педагогічним непотребом». А наші «реформатори» наввипередки почали впроваджувати все те, від чого наші «вчителі і доброзичливці» вже відмовляються. При цьому вони наполегливо запозичують елементи потужної і ефективної радянської системи освіти. Мабуть, професіоналам, здатним мислити, роз’яснення не потрібні.

Не будемо заглиблюватися у роздуми щодо того, хто і яке місце відводив для України на перехресті Європи і Азії. Зрозумілим є тільки те, що воно не потребувало настільки якісної освіти, яка існувала в Україні.

... Читати далі »
Переглядів: 1025 | Дата: 26.09.2010

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0