Головна » 2010 » Листопад » 17

Від 1 січня школи Києва отримають юридичний статус і власні банківські рахунки. Завдяки нововведенню, вони зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, а також пропонувати додаткові освітні послуги для учнів на платній основі

Безплатне навчання має всі шанси змінитися на таке, що коштуватиме значну суму і позначиться на гаманцях батьків. Власне, воно й до цього лише формально було безплатним.

"Щодня з острахом відкриваю щоденник дитини, де час від часу кладуть записки, на що ще потрібно здати в класі, - скаржиться мати школяра. - З нашими зарплатами вже не знаю, як забезпечити дитині навчання, не кажучи вже про одяг, дозвілля".

Цього року такі витрати в школах планують узаконити, для чого навчальним закладам дають можливість мати власний банківський рахунок і надавати платні послуги. Уже з 1 жовтня на цей режим перейде кілька шкіл міста, а з 1 січня планують запровадити фінансову самостійність у 90 % шкіл.

"Нині позиція міської влади така, що кожна школа має бути господарем своїх коштів, - розповідає начальник Головного управління освіти і науки Віра Горюнова. - Державну систему безплатного навчання буде збережено, а введення окремих рахунків спрямовано не на комерціалізацію школи, а для того, щоб навчальні заклади самостійно розпоряджалися своїми фінансами".

За задумом, школа отримуватиме бюджетне фінансування на певну суму. Ці кошти йтимуть на оплату праці вчителів, харчування учнів, витрати електроенергії та ремонт. А як витрачати їх, що першочергово ремонтувати, школа визначатиме сама.

Є тут шанс і заробити - якщо школа зекономить на електроенергії за рахунок установлення енергозберігаючих ламп чи вікон, то ці гроші може пустити зокрема на дотацію викладачам.< ... Читати далі »
Переглядів: 1037 | Дата: 17.11.2010У київських школах ввели суворі правила. По-перше учні мають приходити на 15-20 хвилин до початку занять, щоб заспівати гімн України.

Також дітям забороняють носити мобільні телефони, надягати яскраві колготки або модні штани. Керівництво шкіл відмовчується, а от діти готові навіть бунтувати.

Невід’ємна частина виховання

"Нас зобов'язали приходити на уроки на 15 хвилин раніше. Весь клас стоїть, тримає руку на серці і співає гімн України. За запізнення на спів – "незадовільно" у щоденник. У нас ніхто не розуміє, навіщо це потрібно, ми будемо думати, що з цим робити. Може, навіть бунтувати будемо", - розповіла учениця однієї з київських гімназій.

Директор школи коментувати це відмовився, а вчителі неофіційно говорять: мовляв, так виховують патріотизм. Аналогічної думки вчителі й інших шкіл. В деяких з них всім учням заборонили говорити російською мовою навіть на перервах, пише газета "Сегодня".

Також, мало не в кожній школі Києва ввели найсуворіший дрес-код. Наприклад, учениці гімназії НПУ імені Драгоманова називають його "монастирським одягом". "Нуль макіяжу, нігті без лаку, навіть парфуми під забороною. У нас до початку уроків, коли всі з'їжджаються до гімназії, класні керівники переглядають зовнішній вигляд. А якщо на нігтях буде яскравий лак, його тут же змусять змити", - розповіла одна з учениць.

Найпоширеніше "не можна ні в якому разі" - мобільні та плеєри. Їх не люблять ні в дорогих приватних, ні в звичайних середніх школах. У гімназії ім. Драгоманова телефони змушують "вирубати" ще до того, як школяр встигне переступити поріг.

... Читати далі »
Переглядів: 995 | Дата: 17.11.2010

"Головним нововведенням умов вступу, якими будуть керуватися абітурієнти та вузи наступного року, є створення нових можливостей обійти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)"

Таку думку висловила координатор напрямку "Суспільство знань" в Уряді Змін Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба партії Фронт змін.

Під час прес-конференції в Києві вона підкреслила, що не було враховано майже жодних зауважень, наданих експертами до умов прийому під час громадського обговорення.

"Залишилися найбільш одіозні норми, наприклад, невиправдане підвищення оцінки середнього балу атестата з 12 до 200, а також врахування сертифікатів зовнішнього оцінювання різних років. Це суперечить здоровому глузду і не має ніякого обґрунтування", - підкреслила Лілія Гриневич.Гриневич зазначила, що характерною рисою нових умов вступу до вузів є зниження прозорості правил.

"Наприклад, з'явилася нова деталь: якщо у минулорічних умовах прийому в рейтинговому списку відображалися всі складові рейтингового балу - бал атестата, бал вступного іспиту (якщо є) і бал ЗНО, то цьогоріч це положення виключено, і в рейтинговому списку буде тільки сумарний бал. Усе це призводить до зниження прозорості при вступі", - зазначила експерт.

Позитивом і рухом уперед, на думку Лілії Гриневич, є нововведення, що стосується переможців олімпіад та призерів Малої академії наук: тепер вони не проходять поза конкурсом - їм надаються д ... Читати далі »
Переглядів: 745 | Дата: 17.11.2010

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0