Головна » 2010 » Грудень » 14
Реалізація проекту "Відкритий світ" дозволить щорічно економити тільки на друку книг до 50 млн доларів бюджетних коштів

Про це сьогодні заявив під час круглого столу на тему «Національний проект "Відкритий світ": наднові системи навчання і комунікації» голова робочої групи "Національні проекти" Владислав Каськів.

"Щороку держава витрачає багато коштів на друкування книг, використання деревини, паперу тощо. Наш проект знімає необхідність щорічних витрат з держбюджету на дані цілі", — сказав він.

За словами керівника робочої групи проекту "Відкритий світ" Ігоря Куруса, проект передбачає створення освітньої інфраструктури на основі бездротової мережі четвертого покоління, впровадження централізованої системи навчання та оцінювання знань учнів, і надання 1,5 мільйонам школярів нетбуків з пільговим підключенням до Інтернету.

Як зазначив Каськів, "Відкритий світ" — це початок створення національної системи управління державою, що дозволить громадянам, зокрема, голосувати, отримувати платіжні довідки, свідоцтва, за допомогою мережі Інтернет.

"Але перш за все проект буде мати ефект на систему освіти. Учні з будь-якого регіону України будуть мати швидкісний доступ до мультимедійних уроків, отримають доступ до міжнародних освітніх програм та інформаційних баз. Окрім того, проект дозволить не лише уніфікувати систему оцінки знань, але і зробити її на єдиній україномовній платформі. Важливим стане й те, що батьки зможуть спостерігати за навчанням дитини в режимі онлайн", — говорить Каськів.

За його словами, залучати кошти на реалізацію проекту планується не з держбюджету, а шляхом інвестицій.

"Кілька важливих міжнародних корпорацій вже висловили зацікавленність щодо участі у проекті, але перевага буде надаватися насамперед тим корпораціям, які налагодять випуск нетбуків на території України. Проект буде реалізовуватися за формою державно-приватного партнерства", — сказав він.

Каськів висловив сподівання, що результати проекту можна буде побач ... Читати далі »

Переглядів: 785 | Дата: 13.12.2010

Запропонований до розгляду законопроект "Про вищу освіту", незважаючи на окремі позитивні пропозиції, неминуче сприятиме продовженню деградації науки та освіти в Україні

Принципові зауваження:

1. Часу для вивчення проекту Закону, обговорення у колективах та внесення пропозицій було виділено вкрай недостатньо, що унеможливило належне професійне опрацювання документу.

2. Роль Міністерства освіти і науки України повинна бути не карально-репресивно-дозвільною, а такою, що заохочує ініціативи ВНЗ, тобто партнерською і
координаторською.

Зауваги щодо наукової складової діяльності університетів

Розвиток науки у ВНЗ є неможливим за існуючих обсягів навчального навантаження професорсько-викладацького складу. Новий Закон України "Про вищу освіту" повинен регламентувати наукову складову діяльності університетів як першочергове завдання, тому питання зменшення навчального навантаження (співвідношення студент / викладач) має вирішуватися разом з прийняттям цього Закону і відбивати політику цілої держави щодо науки та освіти.

Ст. 6, ст. 8, п. 1: пропонуємо захист ступеня доктора наук провадити не лише за процедурою "захисту дисертації", а згідно з пропозицією НАНУ і ВАК у Проекті Закону України "Про атестацію наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації", стаття 7 (Бюлетень ВАКУ, № 8, 2008), присуджувати цей ступень без захисту – за науковим доробком і, фактично, у спосіб "габілітації".

Звертаємо увагу на те, що нове для України поняття "доктор філософії" запроваджується шляхом звичайного перейменування кандидата наук без запровадження відповідних структурованих PhD програм, які потребують окремого фінансування, оскільки підготовка "доктора філософії" сутнісно відрізняється від підготовки кандидата. Як і у випадку з магістром, ми міняємо назву, але не міняємо суті, змісту і мети. Тому пропонуємо вписати до нового Закону норму про те, що у ВНЗ створюються структуровані PhD програми, які б корелювалися з відповідним третім циклом вищо ... Читати далі »

Переглядів: 1571 | Дата: 13.12.2010

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0