Головна » 2011 » Січень » 26

Існує ексклюзивна, але дещо сумнівна інформація стосовно того, що Президенту Віктору Федоровичу Януковичу незабаром підкинуть ідею закрити Києво-Могилянську академію. Президентські «низи», мовляв, вже не можуть жити поруч із цим оплотом українофільства, тож зроблять усе можливе, щоб і президентські «верхи» також захотіли покінчити з подібним неподобством. Та поки «низи» з «верхами» радяться, Могилянка живе звичним життям. Кореспондентка «Обозревателя» вливається у лави студентів, що йдуть на першу пару, адже керівник Могилянки Сергій Квіт на робочому місці – з самого рання. З президентом НаУКМА ми говоримо про наболіле. 

«Якщо в полі зібрати сто тисяч людей, університету не вийде»

- Пане Сергію, якщо зайти в Google і задати для пошуку ключові слова «Могилянку закриють», можна знайти чимало інформації. Є версія, що ваш виш приєднають як структурний підрозділ до університету імені Шевченка. А формальний привід для цього закладено у новий законопроект, який регулює роботу вишів: якщо у навчальному закладі – менше десяти тисяч студентів, його закривають. В Могилянці ж навчається…

- Три з половиною тисячі.

- І це означає, що…

- Що це просто чутки. І якась кабалістика. Думки попереднього міністра освіти крутилися довкола цифри «шість тисяч», зараз йдеться про десять. Беруться не якісні, а кількісні показники, і ніяких логічних пояснень такому підходу не існує. Тоді як найкращі університети світу – невеликі. Ми займаємо свою певну нішу, і не лише освітню, а й суспільну. Бо виступаємо як експерти, і це також одна з функцій університету, адже університети повинні виступати вільною трибуною для цілого народу.

- Це прекрасно, але що ви робитимете, якщо законопроект буде прийнято ... Читати далі »

Переглядів: 1237 | Дата: 26.01.2011

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0