Головна » 2011 » Березень » 21

Здається, ефект неочікуваності став фірмовою фішкою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Нинішня весна навіяла нову ідею нашим освітянським чиновникам - підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах за спеціальними збірниками, затвердженими МОН.

"Це повернення до радянської системи іспитів наприкінці кожного класу, зайвий стрес і шок для наших дітей", - вважають батьки учнів. "Напевно, комусь у міністерстві нема чого робити", - констатують деякі педагоги. "Можливо, хоч ці контрольні змусять наших дітей учитися і підготують до іспитів", - підтримують рішення міністерства інші.

Та за дискусією про те, потрібні чи не потрібні в середній школі підсумкові іспити, загубилося інше питання – у чому логіка нововведень і кому це потрібно?

Саме МОН пояснює бажання "вскочити в останній вагон потяга" зі своїми незапланованими контрольними двома причинами: по-перше, прагненням визначити, наскільки знання учнів відповідають вимогам чинного Державного стандарту базової загальної середньої освіти, і, по-друге, необхідністю якісної підготовки проекту нового Державного стандарту. Наміри, правду кажучи, заслуговують на повагу, якби не кілька "але".

Чинний Держстандарт затверджено ще у 2004 році, а отже, він орієнтований на 12-річну школу, від якої, як відомо, Україна відмовилася рік тому. Уже змінено навчальні програми і плани (які, до речі, згідно із Законом України "Про загальну середню освіту" є складовими Державного стандарту). Отож виходить, що сьогодні чиновники хочуть перевірити знання учнів, які навчалися за новими програмами і планами, відповідно до старих вимог? З погляду науки, цікавий експеримент. А от з погляду батьків, дітей і педагогів – не дуже.

Чи потрібен сьогодні новий Держстандарт? Звісно, так. І робота над його створенн ... Читати далі »
Переглядів: 1259 | Дата: 21.03.2011

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0