Головна » 2011 » Листопад » 01


Враження перше – де ти, учитель?!

Професія вчителя від Бога, а всі інші професії – від учителя. Писано-переписано, що вчитель закладає добробут держави, на вчителі тримається школа. Учитель – найголовніша ланка в освіті... Чого не скажеш, відвідавши Ш освітянський з’їзд, який щойно відбувся, бо не було там учителя, не він "правив бал".

Ніхто не заперечує, що на з’їзд прибуло багато поважних людей – завідуючих і начальників, директорів і ректорів. Мабуть, були й учителі, викладачі, вихователі, тільки вони там загубилися серед домінуючого засилля управлінців усіх рангів. Один чи два вчителі у президії серед двох десятків, спорадичний учительський виступ із трибуни серед 28-ми. Ось так звучало слово вчителя – не занадто потужно…

Це перше враження від з’їзду – учительським його назвати не можна. І перший висновок: назріла нагальна потреба провести вчительський з’їзд чи форум учителів України – справа не в назві, а в суті. Український учитель мусить бути почутий державою та суспільством, його голос повинен бути гучним, вільним і переконливим. Учитель за 20 років чесної та плідної праці, попри всі негаразди, заслужив на це.

Враження друге – гендерно-вікове

Домінуюча частка українського вчительства – жінки. А в дошкільнят і початковій школі жінок-учителів майже на сто відсотків. Саме вони – тендітні та вразливі – тягнуть українську освіту та "сіють добре й вічне".

Відомий парадокс, що не має однозначного пояснення. Учитель – жіноча професія, а кращі вчителі в усі часи та в усіх народів – чомусь чоловіки. З’їзд не став винятком: розпод ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1229 | Дата: 01.11.2011

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0