Головна » 2012 » Вересень » 15

Я не знаю, як у Вас, а у нас робочий навчальний план повинен бути поданий на затвердження до 1 червня поточного року. Педагогічні колективи спільно з учнями та батьками формують варіативну складову - визначають факультативи, спецкурси, курси за вибором. Адміністрація з полегшенням видихає - один з основних документів закладу готовий і в серпня можна швидко провести тарифікацію педагогічних працівників.
Традиційно в серпні місяці МОНМСУ листом від 23.08.2012 № 1/9-592" Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році" надає навчальним закладам перелік літератури, яка допушена до використання у навчальних закладах. І хоча вказано, що ця література рекомендована, всі органи управління освітою викоання цього листа взяли до безумовного виконання і жодних відхилень не допустять.
Відповідно до зазченого вище листа, дізнаємося, що МОНМСУ рекомендує лише одну програму з української мови - "Збірник програм курсів за вибором і факультативів з української мови" (За заг. ред. К.В.Таранік-Ткачук) ( Лист ІІТЗО №1.4/18-Г-361 від 29.06.2010).
Запитання до МОНМСУ: що тепер, коли навчальний рік почався, робити з тими курсами та факультативами з української мови, які не ввійшли до програми К.В.Таранік-Ткачука.
Можу передбачити наступне - на місцях почнеться чергова кампанію по переписуванню робочих навчальних планів, внесення змін до тарифікацій, розкладів занять, переписуванню класних журналів, вартість яких становить не менше 40 грн. Отже, закладу доведеться шукати певну суму для закупівлі нових журналів.
Невже у міністерстві не можуть визначитися з перелік ... Читати далі »
Переглядів: 1173 | Дата: 15.09.2012Досі без належної уваги ЗМІ, зокрема освітянських, залишається подія, котра, без перебільшення, сколихнула американське суспільство напередодні тамтешніх президентських виборів. Уперше за останні чверть століття у Чикаго (штат Іллінойс) розпочався масовий страйк 30 тисяч учителів державних шкіл та допоміжного персоналу. Після оголошення 8 вересня освітянською профспілкою страйку 350 тисяч учнів опинилися поза школами, поставивши батьків, соціальні служби та правоохоронні органи перед необхідністю чимось зайняти їх, щоб уберегти від спокус вулиці.

Акція розпочалася після того, коли в процесі десятимісячних напружених переговорів між профспілкою третього за величиною шкільного округу країни та шкільною адміністрацією так і не вдалося досягти угоди щодо поліпшення умов праці та підвищення зарплати. Власне, штат Іллінойс у Сполучених Штатах не входить до числа лідерів із якості шкільної освіти (тестування, проведене у 2011/2012 навчальному році, виявило, що чиказькі школярі в середньому на 10—20% гірше, ніж їхні однолітки з інших частин США, навчаються читання, математики та природничих наук), але проблеми вчителів типові й для інших штатів. Напевно, близькі вони й українським педагогам, а відтак заслуговують на увагу політиків, зокрема кандидатів у народні депутати.

Що ж не влаштовує чиказьких учителів, акція яких розколола американське суспільство: одні підтримують їхні вимоги, інші ж, переважно батьки учнів, котрі опинилися поза школою, та чиновники, засуджують, звинувачуючи мало не у здирництві? Справді, середня зарплата вчителя державної чиказької середньої школи минулого навчального року становила 74 939 дол. У перерахунку на українську національну ... Читати далі »
Переглядів: 815 | Дата: 15.09.2012

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0