Головна » 2013 » Березень » 16


Цього року оптимізація загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів продовжиться, розширення мережі заплановане лише у дошкільній освіті

Відповідні заходи передбачені Національним планом дій на 2013 рік, що затверджений Президентом Януковичем, і будуть здійснені в рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Отже, одним з напрямів удосконалення системи управління освітою у 2013 році стане здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних, а також оптимізації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Мережу дитячих садків заплановано додатково збільшити на 50 закладів різних типів та форм власності. Виконання цього завдання покладене на Міносвіти та облдержадміністрації.

У свою чергу державою запланована подальша оптимізація мережі загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, яка має здійснюватися з урахуванням необхідності підвищення якості та доступності освіти.

Процес оптимізації мережі навчальних закладів буде проходити відповідно до методики створення освітніх округів, що схвалена урядом у вересні минулого року.

Як відомо, метою відповідних урядових рекомендацій є формування системи навчальних закладів, необхідної для надання освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів.

Освітні округи мають створюватися з метою задоволення допрофесійних, професійних запитів та культурно-освітніх потреб населення. Округи є добровільними об’єднаннями у межах адміністративно-територіальних о ... Читати далі »
Переглядів: 1178 | Дата: 16.03.2013Віктор Янукович затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, зокрема документом визначено кроки реформування освіти

У 2013 році, в рамках реалізації Програми економічних реформ, держава планує здійснювати реформування освіти та розвиток науково-технічної сфери у декількох напрямах.

Зокрема, планом дій на 2013 рік передбачено реалізацію заходів з удосконалення системи управління освітою, забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти, підвищення ефективності формування держзамовлення та фінансування освіти, а також дії спрямовані на розвиток науки та інноваційної діяльності.

Відповідно до плану Президента, одним з першочергових завдань у сфері удосконалення системи управління освітою є супроводження у парламенті нової редакції проекту закону "Про вищу освіту", прийняття якого має сприяти інтеграції України до Європейського простору вищої освіти відповідно до принципів Болонського процесу.

Відповідальними за виконання парламентського супроводу законопроекту призначено прем’єр-міністра та Міністерство освіти і науки. Реалізація завдання запланована на червень цього року.

Також у 2013 році заплановано повернутися до практики формування єдиного освітнього простору шляхом передачі в управління Міносвіти державних вищих навчальних закладів, що перебувають в управлінні інших центральних органів виконавчої влади. Усього протягом року міністерству мають передати 90% ВНЗ, що перебувають в управлінні інших міністерств і відомств. Буде продовжено й ... Читати далі »
Переглядів: 991 | Дата: 16.03.2013ДІНЗ здійснила масштабну перевірку навчальних закладів по всій країні

5 березня 2013 року відбулася прес-конференція голови Держінспекції навчальних закладів (ДІНЗ) Михайла Гончаренка «Якість освіти в дитячих садках і школах. Результати комплексних перевірок».


Тож із вересня минулого року інспектувалося близько 190 навчальних закладів. Із них 51 – загальноосвітній, 40 – дошкільних, 6 – позашкільних і майже 30 профтехучилищ. Згідно з планом перевірено 140 навчальних закладів і 50 – позапланово.

При цьому в усіх установах знайдено порушення. Найтиповіші: немає ліцензій на здійснення освітньої діяльності, відсутність медичного персоналу й недотримання санітарних норм, фальшиві атестати зрілості для студентів-іноземців тощо.

САНТЕХНІКИ-ПЕДАГОГИ

Михайло Гончаренко почав із дошкільних навчальних закладів, зокрема столичних. І недаремно: подекуди тут панує безлад, хоча загалом київські дитсадки мали б бути взірцем.

Держінспекція вивчила ситуацію в 27 дитячих садочках Києва та області і виявила, що 18 з них надають послуги без відповідних ліцензій. Чотири дитсадки взагалі функціонують у приватних житлових будинках, не маючи дозволів санітарно-епідеміологічної і пожежної служб.

Інспектори ДІНЗ знайшли в деяких ДНЗ неприпустимі речі. Наприклад, факти використання в навчально-виховному процесі програм 80-х років минулого століття (Дитячий центр розвитку «Заріна»), допуску до виховання дітей осіб без фахової освіти, які не перебувають у трудових відносинах з суб’єктом господарювання і навіть не пройшли медичний огляд (ТОВ «Ви ... Читати далі »
Переглядів: 1247 | Дата: 16.03.2013

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0