Головна » 2013 » Вересень » 16

Аналіз проблемних аспектів цьогорічного проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

Юридичні аспекти

Наказ Міністерства освіти і науки України № 995 від 17.07.2013 р. вказує, що моніторинг проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1283 від 14.12.2012 р. "Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти". Але в пункті 13 цього Порядку зазначено, що "Моніторинг проводиться виконавцями у межах коштів, передбачених їм у відповідних бюджетах, а також за рахунок інших джерел". На жаль, місцевими бюджетами на 2013 рік не передбачені видатки на проведення моніторингу якості освіти в 5-х і 10-х класах комунальних загальноосвітніх закладів, у тому числі на придбання збірників завдань і оплату роботи вчителів під час проведення моніторингу.

До речі, додаткова оплата роботи педагогів під час проведення моніторингу є обов’язковою тому, що ці контрольні роботи не передбачені в навчальних програмах і не входять до тарифікації вчителів. Окрім того, оплата за перевірку письмових робіт учнів не передбачена нормативними документами з більшості предметів, що включені до порядку проведення моніторингу.

Таким чином, усі видатки на проведення моніторингу (забезпечення навчальних закладів збірниками завдань і оплата праці педагогів поза межами навчального плану та тарифікаційного навантаження) повинні здійснюватися відповідно до п. 13 постанови Кабінету Міністрів України № 1283 від 14.12.2011 р., а саме, виконавцем проведення моніторингу (п. 1.2. наказу МОН України № 995 від 17.07.2013 р.) - Інститутом інно ... Читати далі »
Переглядів: 1954 | Дата: 16.09.2013

    

    Наказом Міністерства освіти і науки України від 8 серпня 2013 року N 1135 внесено зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Більшість цих змін стосуються атестації керівних кадрів освітніх установ – керівників та їх заступників. До цього часу директори навчальних закладів та їх заступники атестувалися лише як учителі з дисциплін, які вони викладають. 

     Раніше на сайті МОН України  у рубриці «Громадське обговорення» було розміщено проект наказу «Про затвердження Положення про атестацію керівників загальноосвітніх навчальних закладів», яким передбачалось створення окремого нормативного документу. Даний проект виявився дуже «сирим», багато положень не відповідало Типовому положенню про атестацію педагогічних працівників. Тому, врахувавши зауваження, міністерство відмовилось від створення окремого Положення для керівних працівників, а внесло зміни до діючого Типового положення про атестацію педагогічних кадрів.

   Як завжди, з введенням чогось нового, зявляється багато запитань, що потребують пояснень фахівців. Згідно внесених змін незрозумілим залишається кількість атестаційних періодів, а відповідно і кількість атестацій у керівників, як педагогічних працівників. Якщо, наприклад, по своєму предмету директор школи атестув ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 5082 | Дата: 16.09.2013

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0