Головна » 2014 » Травень » 05

Шановні експерти, урядовці, давайте візьмемо країни, які однозначно мають визнання у суспільно-економічному вимірі і подивимось на їхні підходи до організації освіти старшокласників. Так, мова не про університетську освіту, а саме про старшу шкільну ланку. І не про дитсадки, початкову чи основну (5 – 9 класи) школу.

Чому так? А тому, що складно віднайти країну, де б початкова школа була очевидно провальною, вже не кажучи про дитсадки різної форми. В основній школі діти також ще зберігають певну зацікавленість до навчання. А ефективність освітньої системи в цілому виявляється вкрай низькою, бо будь-яка теоретично ідеальна модель університетської освіти у масовому вимірі засохне на корені, якщо її базу складатимуть відверто слабкі абітурієнти-старшокласники.

Невже складно визнати на державно-політичному рівні, що криза української вищої освіти є масштабною і дуже серйозною проблемою останніх десятиліть. Попри окремі локальні гарні виключення. Вони ж не роблять погоди, бо відомо, що мінімум 10% населення й саме здатне досягти високих рівнів успішності, і не тільки за слабкої системної бази, а й взагалі без будь-якої.

Тому давайте подивимось на світ і візьмемо, наприклад, ту ж велику сімку – G7 - США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада ( економіку РосіїМіжнародний валютний фонд станом на квітень 2012 року зараховував до тих, «що розвиваються»). Не є проблемою знайти інформацію про систему організації навчання старшокласників у цих країнах на відповідних сторінках Вікіпедії (фр ... Читати далі »

Переглядів: 1492 | Дата: 05.05.2014

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0