Головна » 2015 » Серпень » 16
   

    Міністерство освіти збільшило кількість уроків англійської мови в середній школі. Не з власної ініціативи. У ході передачі "10 хвилин з прем'єр-міністром. Освіта", яку в липні транслювали провідні телеканали, Арсеній Яценюк несподівано повідомив країні: "Я дав доручення збільшити кількість годин у середній школі з вивчення іноземних мов".
  Напевно, це перший в історії України прем'єр-міністр, який, не маючи професійного досвіду у шкільній освіті, так детально втручається в роботу середньої школи. Не «доручаю уповноваженому органу влади обдумати і запропонувати конкретні кроки щодо вирішення такої проблеми" (як це має бути в по-справжньому демократичному суспільстві з сильною владною вертикаллю), а категоричне "я дав доручення".
   Своє рішення Арсеній Петрович пояснює так: "Світ змінився. І для того, щоб ти був конкурентним в цьому світі, ти повинен знати багато іноземних мов. Це ще одне джерело придбання нових знань".
   З таким аргументом важко не погодитися. Про вивчення іноземних мов сказано в коаліційній угоді, в Стратегії-2020. І все це треба якось виконувати, а виконання демонструвати реальними кроками. Але чи допоможе тут несподівано нав'язане міністерству освіти вказівку - можна посперечатися.
   Реальна історія. В одній київській школі з поглибленим вивченням іноземних мов зустрічали іноземну делегацію. Вирішено було, що кращі учні будуть спілкуватися з гостями виключно англійською мовою. Але як же здивувалися і гості, і господарі, коли з'ясувалося, що вони говорять на якихось різних ан ... Читати далі »
Переглядів: 3013 | Дата: 16.08.2015

Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0