Головна » Архів матеріалів
У Законі України «Про освіту» говориться, що метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього вибору народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.
Серед пріоритетних напрямів реформування освіти відзначено, що в основу національної школи мають бути покладені такі чинники: принцип єдності сім’ї та школи, наступності та спадковості поколінь, організація родинного виховання та освіти.
І це закономірно, адже побудувати повноцінну національну школу без родинного виховання, активної участі й підтримки батьків не можливо.
Взаємовідносини школи і сім’ї мають довготривалу історію. Як будь-яка історія починається з перших кроків, а будь-яка будівля – з фундаменту, так і становлення людської особистості бере початок у сім’ї. Значення батьків в розвитку особистості дитини переоцінити неможливо, адже батьки складають перше оточення дитини, в якому вона здобуває важливий життєвий досвід, знання про себе і пізнає навколишній світ; тут проходить її громадянське становлення, формується світогляд.
В.О.Сухомлинський стверджував: «У сім’ї шліфуються найтонші грані людини-громадянина, людини-трудівника, людини-культурної особистості. Із сім’ї починається суспільне виховання. У сім’ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – це джерело, водами, якого живиться повноводна річка нашої держави. На моральному здоров’ї сім’ї будується педагогічна мудрість школи»[1, с.6].
Із сім’ї протоптується стежка до школи, а вже тоді на життєву дорогу ведуть дітей два розуми, два досвіди, здобуті у сім’ї та школі» [2, с.4].
Важливою умовою ефективної навчально-виховної роботи з дітьми є сп ... Читати далі »
Переглядів: 14404 | Дата: 27.02.2016Со следующего месяца в Киеве, Харькове, Одессе и Львове начнут работать бесплатные курсы английского языка для бывших военнослужащих (английский язык Харьков). Программу реализует при поддержке Британии.
"Курсы, основанные Британским советом, помогут улучшить возможности бывших военных при трудоустройстве", - сообщили в пресс-службе Нацгвардии.
Отмечается, что учиться могут военные, прошедшие официальную службу в Вооруженных силах, Нацгвардии, СБУ или Государственной пограничной службе. Подтянуть уровень знаний в иностранном языке смогут те, кто уволился с структур в течение последних трех лет или планирует это сделать до 2016 года. Есть такая возможность и у тех военных, кто покинул ряды еще десять лет назад, но были мобилизованы в 2014-2015 годах.
"Курсы бесплатные и начнутся уже в следующем месяце. Программа очень интенсивная - 5 раз в неделю по 5 часов", - рассказали нам в пресс-службе Нацгвардии и добавили, что пока в подразделения нет компетентных специалистов для проведения занятий. Поэтому преподавателей будут приглашать. 
unilang.com.ua
Переглядів: 5418 | Дата: 19.10.2015Основа всей образовательной системы в Канаде - бесплатное школьное образование. Его качество подтверждают успехи канадских школьников при составлении международных тестов. Школы имеют отличную инфраструктуру: дорогие спортивные сооружения, лаборатории для опытов, современные компьютеры и доступ к Интернету.
Дошкольное образование в Канаде является обязательным и относится к детям от 3,8 лет до 6 лет. В провинции Онтарио дети могут ходить в школу с 3,5 лет. В этой провинции дети идут сначала в Junior Kindergarten (сокращенно JK - 1 год), а затем в Senior Kindergarten (сокращенно SK - 1 год). Классы находятся в помещении школы.
Сейчас в провинции Ontario работает система All Day Kindergarten. Это означает, что дети находятся в школе с 9:00 до 12:00 или с 13:00 до 16:00. Все это время учитель проводит с детьми. Дети учатся считать, читать, писать, рисовать До и после школы работает детский сад, который находится на территории школы. Он работает с 7:00 до 18:00.
Детские сады в Канаде платные и стоят недешево. Однако если достаток родителей не позволяет оплатить детский сад, здесь организована система субсидий, которой пользуются многие семей.
Система образования в Канаде опирается на так называемую практику Inclusion (обучение всех детей, среди которых - дети с ограниченными возможностями), хотя в Канаде есть специализированные школы и классы для детей с ограниченными возможностями.

Начальное и среднее образование.

Образование в Канаде обеспечивает государство. Финансирование проводится федеральными, провинциальными и местными органами власти. Образование находится в пределах провинциальной ю ... Читати далі »
Переглядів: 5614 | Дата: 07.10.2015

Поки увага суспільства була прикута до скандалів та розслідувань у Верховній Раді, майже непомітно відбулася значима подія - подав заяву про звільнення Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Лікарчук - один з батьків-засновників системи зовнішнього тестування, найбільш вдалої реформи в українській освіті, завдяки якій вдалося суттєво зменшити рівень корупції при вступі до вищих навчальних закладів. Генеральна прокуратура заявила про махінації в Центрі. Під час обшуків 21 липня у нього вилучили чашку і дві ручки, а також комп’ютерну техніку та носії інформації. Лікарчука відсторонили, та ніяких звинувачень йому до сьогодні не висунули.

Підозру оголосили першому заступнику директора УЦОЯО Володимиру Виннику - ніби-то він “вступивши у злочинну змову з невстановленими особами Центру, вносив зміни у результати зовнішнього незалежного оцінювання". Наразі Винник знаходиться під домашнім арештом.

Прокуратура зацікавилася УЦОЯО одночасно з тим, як почалися проблеми у сина Лікарчука - Костянтина, який у травні став заступником голови Державної фіскальної служби. Багато хто вважав справу проти УЦОЯО т ... Читати далі »

Переглядів: 2842 | Дата: 28.09.2015На організацію приватних курсів можна заробити від 4 тисяч гривень на місяць, а стартовий капітал окупається через 4,5 місяці.
Багато хто з нас мріють працювати на себе. Але найчастіше мрії так і залишаються мріями через те, що нас лякає невідомість або ми просто не знаємо, який бізнес хочемо організувати. У спецпроекті "Сегодня" "Школа бізнесу", який виходить кожен другий понеділок, ми підкинемо вам свіжі ідеї і порадимо, як перетворити їх у реальність. Сьогодні ми розповімо про те, як відкрити приватні навчальні курси.
Чому навчати?
Відкриваючи приватний навчальний центр, ви повинні бути готові до того, що будете не тільки займатися організаційними питаннями (просувати рекламу, відповідати на телефонні дзвінки, складати договори і т.д.), Але і самому викладати на курсах. Принаймні перший час, поки ви не розкрутіть свій бізнес. Але для того щоб вчити інших людей, ви повинні не тільки володіти предметом, але також вміти викладати. Тому якщо у вас немає викладацького досвіду, то доцільність всього цього підприємства ставиться під велике питання. Теоретично викладати можна будь-яку дисципліну, починаючи макраме і закінчуючи хіромантією (якщо, звичайно ж, вона входить у коло ваших інтересів). Але ви повинні розуміти, що в більшості своїй люди готові вкладати гроші в навчання в тому випадку, якщо курси дозволять освоїти нову спеціальність або підвищити кваліфікацію за основною. Тому на викладанні макраме багато не заробиш.
Порада в тему.
Людмила, головний адміністратор одного зі столичних навчальних центрів: "Найбільш затребуваними останнім часом були курси к ... Читати далі »
Переглядів: 9374 | Дата: 17.08.2015

   

    Міністерство освіти збільшило кількість уроків англійської мови в середній школі. Не з власної ініціативи. У ході передачі "10 хвилин з прем'єр-міністром. Освіта", яку в липні транслювали провідні телеканали, Арсеній Яценюк несподівано повідомив країні: "Я дав доручення збільшити кількість годин у середній школі з вивчення іноземних мов".
  Напевно, це перший в історії України прем'єр-міністр, який, не маючи професійного досвіду у шкільній освіті, так детально втручається в роботу середньої школи. Не «доручаю уповноваженому органу влади обдумати і запропонувати конкретні кроки щодо вирішення такої проблеми" (як це має бути в по-справжньому демократичному суспільстві з сильною владною вертикаллю), а категоричне "я дав доручення".
   Своє рішення Арсеній Петрович пояснює так: "Світ змінився. І для того, щоб ти був конкурентним в цьому світі, ти повинен знати багато іноземних мов. Це ще одне джерело придбання нових знань".
   З таким аргументом важко не погодитися. Про вивчення іноземних мов сказано в коаліційній угоді, в Стратегії-2020. І все це треба якось виконувати, а виконання демонструвати реальними кроками. Але чи допоможе тут несподівано нав'язане міністерству освіти вказівку - можна посперечатися.
   Реальна історія. В одній київській школі з поглибленим вивченням іноземних мов зустрічали іноземну делегацію. Вирішено було, що кращі учні будуть спілкуватися з гостями виключно англійською мовою. Але як же здивувалися і гості, і господарі, коли з'ясувалося, що вони говорять на якихось різних ан ... Читати далі »
Переглядів: 3177 | Дата: 16.08.2015Державна підсумкова атестація у формі ЗНО для випускників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації буде проведена з 01 до 31 березня 2016 року.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів складатимуть ЗНО у період з 16 травня до 30 червня.

Ті випускники, які виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів матимуть можливість скласти тести ЗНО з біології, географії, фізики, хімії та російської мови у період з 01 до 30 червня.

Також у 2016 році планується впровадження зовнішнього незалежного оцінювання загальних навчальних компетентностей та використання його результатів під час вступної кампанії. Такий тест при вступі до вищих навчальних закладів складатимуть випускники шкіл, які здобули середню освіту більше п’яти років тому, а також постраждалі учасники акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність та військовослужбовці, демобілізовані із зони проведення АТО.
Переглядів: 2338 | Дата: 20.07.2015

Верховна Рада дозволила не призивати на військову службу за мобілізацією викладацький склад вищих навчальних закладів, наукових співробітників та вчителів.

За відповідний законопроект 1 липня проголосували 266 народних депутатів.

Згідно з документом, від мобілізації на особливий період звільняються наукові працівники, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Також, згідно з врахованою поправкою голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, призову не підлягатимуть також педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за умови, якщо працівники зазначених категорій працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

... Читати далі »

Переглядів: 2772 | Дата: 16.07.2015Система освіти в Україні перебуває сьогодні в ситуації чергового реформування. Педагогічна громада ж вкотре має надію, що воно буде більш системним ніж попередні і реально поліпшить якість надання освітніх послуг в країні та матеріальне становище вчителів і науково-педагогічних працівників, хоча б до певного рівня самоповаги до себе як представників професії, що готує нові покоління до життя. Необхідною умовою успішності реформ є принципові зміни в системі управління освітою. Дослідження проблеми поліпшення управління освітою не мають сьогодні системного характеру, не координуються на державному рівні, не підкріплені даними моніторингових досліджень за відповідною тематикою тощо.В цій ситуації важко розраховувати на позитивні результати та ефективність розпочатих реформ.

Виходячи з викладеного вище і базуючись на результатах оn-line опитування щодо подальшої доцільності функціонування районних управлінь освіти, проведеного на «Освітньому порталі» (http://education-ua.org/ua/draft-regulations/377-rajonni-miski-upravlinnya-viddili-departamenti-osviti-slid-peretvoriti-na-servisni-tsentri-iz-materialno-tekhnichnogo-zabezpechennya-roboti-zakladiv-osviti), хочу запропонувати авторську точку зору щодо подальшої трансформації районного рівня управлінняосвітою (РУО). Нагадуємо, що 10,6 % респондентів вважають необхідним залишити РУО у нинішньому вигляді, зберігши їх традиційний статус і функції; 14,5% − позбавити їх традиційних функцій контролю; 34,2 % − ліквідувати, прибравши у такий спосіб головне гальмо розвиту освіти і абсолютна більшість 40,6 % − перетворити на сервісні центри із матеріально-технічного забезпечення роботи закладів освіти.

1. Політичний аспект
... Читати далі »
Переглядів: 3094 | Дата: 20.04.2015Українська освіта очікує реформування, наслідок якого, як справедливо вважають автори проекту «Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років», – «всеосяжна трансформація освітнього сектору».

Завдання запропонувати суспільству прийнятний для нього та конкурентноспроможний в умовах глобалізації проект освітньої системи і, одночасно, стратегію перебудови «на марші» наявної освіти відповідно до цього проекту – надзвичайно складне. Адже роботу навчальних закладів на час розробки нового змісту освіти та підготовки і відбору нових працівників не можна зупиняти. Нереально поруч з чинними поступово «запускати» нові освітні структури [1]. Державі для цього бракує часу і ресурсів. Не можемо також для розробки та впровадження нової моделі освіти найняти виключно фахівців-іноземців. Навіть найбільш кваліфікованим із них для проведення реформи, попри знання та досвід, потрібні довіра населення і розуміння специфіки чинної системи освіти. Тож українцям, зокрема освітянам, доведеться самим перетворювати цю систему (що не виключає участі консультантів з інших країн), обираючи найоптимальніші напрями та терміни змін. Що для цього потрібно?

Лідери та механізми

Насамперед потрібні лідери – переконані та достатньо впливові прихильники змін, які діятимуть як зовні, у парламенті, радах, громадських структурах, так і всередині освітньої системи – у міністерстві освіти, місцевих органах управління, навчальних закладах. Чи є вони?

На національному рівні громадськості відомі принаймні декілька осіб, які виявили себе вдумливими реформаторами та умілими організаторами змін. Це, наприклад, голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Україн ... Читати далі »
Переглядів: 4845 | Дата: 08.04.2015

1 2 3 ... 29 30 »
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • Хто такий директор школи і з чого почати? (6)
 • Важливе питання щодо посади директора школи (2)
 • Запрошення до розмови (4)
 • Запитання від потенційних працівників шкіл. (2)
 • переведення директора на посаду вчителя (2)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 175
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0