Головна » Архів матеріалів
Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей
 
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, поліпшення якості освіти для дітей з особливими освітніми потребами є одним із пріоритетних завдань для Міністерства освіти і науки (МОН), при цьому міністр Іван Вакарчук неодноразово наголошував, що пільговики, як і інші абітурієнти, повинні мати необхідний рівень знань.

"Якщо є відповідна "база", ми не маємо права відмовити у навчанні жодній людині. Окрім того, багато дітей, які мають пільговий статус, не користуються ним, бо хочуть бути на рівні з усіма. Вони набирають високий бал і проходять без використання свого статусу. Суспільство мало б з доброї волі підтримувати тих, хто потребує допомоги", - цитує Івана Вакарчука прес-служба МОН.

Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито "забирають" місця в обдарованих дітей. Річ у тім, що абітурієнти подають сертифікати до декількох навчальних закладів, і тому складається враження про велику кількість вступників пільгових категорій. Але ж абітурієнт вступає до одного навчального закладу, - зауважують у Міносвіти.

Також, міністр освіти зауважив, що особливу увагу потрібно звернути на організацію вступу осіб з особливими потребами і забезпечити виконання вимог законодавства щодо їх прав на здобуття вищої освіти: "Мають бути унеможливлені будь-які випадки відмови у прийомі документів, що засвідчують пільги, встановлені державою. Водночас необхідно максимально уважно розглядати медичні довідки, які надають абітурієнти".

Одночасно у Міністерстві освіти і науки наголошують на скасуванні всіх пільг для вступників до вищих навчальних закладів, крім тих, що визначені відповідними Законами України та Урядом, зокрема, для дітей з особливими потребами, дітей-с ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1728 | Дата: 20.07.2009

Країну чекає ще одна масштабна і важлива, навіть дещо підпільна, кампанія у галузі освіти — тестування майбутніх першокласників. Чому підпільна? Бо, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, тестування дітей при вступі до першого класу заборонене. Але ж — тестують. І часто — «зі сльозами на очах»...

Як ви думаєте, що спільного між їжачком і молоком? Їжачок любить молоко, кажете? Відповідь неправильна, шановні! І в першому класі вам точно не місце. Саме таке запитання поставили шестирічній Оленці на вступному випробуванні до однієї з київських шкіл. А відповідь проста. Як пояснила розгубленій мамі педагог, і їжачок, і молоко... згортаються. Коротко і креативно, проте як ефективно: скільки дітей можна «зрізати» або збити з пантелику подібними завданнями. Однак навіть якщо дитині поталанить і вона сумлінно впоратися з першим завданням — не факт, що наступні (розв’язування задач і прикладів, читання на швидкість) принесуть успіх.

Головний фахівець Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Лідія Щербакова наголошує: «Відповідно до наказу МОН, прийом дітей до навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі. Отож проведення іспитів, різного виду тестувань, співбесід із метою перевірки знань дитини неприпустиме. Прийом до першого класу середніх загальноосвітніх шкіл — це прийом документів дитини. І все. Про конкурс під час прийому до першого класу можна говорити лише у випадку, коли дитина вступає до спеціалізова ... Читати далі »

Переглядів: 2817 | Дата: 20.07.2009

На веб-сайті www.vstup.info можна отримати загальну інформацію про набір на окремі спеціальності та повний перелік усіх абітурієнтів, які подали заяви на кожен факультет та скільки балів вони набрали під час ЗНО. Спеціальна система «Конкурс» дозволить абітурієнтам в он-лайні слідкувати за своїми шансами стати студентами обраного ВНЗ. Наразі в системі зареєструвались 421 ВНЗ.
Переглядів: 2020 | Дата: 20.07.2009

Цьогорічна вступна кампанія для абітурієнтів не така вже й «гаряча». Вступні іспити складати не потрібно, інститути та університети зараховують до студентських лав лише за результатами зовнішнього тестування. Крім того, є можливість підстрахуватися – подати документи у стільки ВНЗ, скільки душа забажає і дозволять бали у сертифікаті. Тож абітурієнти з радістю користуються цією можливістю.

Інколи «коло інтересів» абітурієнта просто вражає працівників приймальної комісії: одна людина може подавати документи і на медичний, і на фізичний, і на психологічний факультети. Немає у сьогоднішніх абітурієнтів визначеності – фізик чи лірик. «Гарячою» цьогорічна вступна кампанія стала якраз для приймальних комісій, а не для абітурієнтів. Можливість подавати документи без обмежень у будь-які ВНЗ на будь-які факультети спричинила велику міграцію абітурієнтів від комісії до комісії, в кожній з яких вони залишають папки копіями з документів. Саме через це по всій країні вступні конкурси у виші просто шалені, каже представник Києво-Могилянської академії В’ячеслав Невінчаний і додає, що конкурси ці віртуальні, або «паперові». Представники ВНЗ з жахом очікують того моменту, коли вивісять списки студентів. Ось тут почнеться найцікавіше. Ті що вступили, почнуть думати і вирішувати, де вчитися і, відповідно, невчасно приносити оригінали документів. Через це хтось із вступників, який набрав менше балів, може залишитися «за бортом.
  Є в системі зарахування до ВНЗ за результатами зовнішнього тестування ще один мінус, кажуть представники університетів, це відсутність змоги побачити людину, визначити її мотивацію. Ще одна проблема, яка може виникнути, - загострення уваги школярів винятково на предметах, що будуть потрібні для вступу. Таким чином, низка інших важливих предметів залишиться поза увагою учнів. ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1635 | Дата: 20.07.2009

Всю відповідальність за наявність у школах вчителів української мови Ющенко поклав на губернаторів
Президент Віктор Ющенко доручив головам обласних державних адміністрацій проконтролювати наявність в школах вчителів української мови і літератури.

Про це він сказав на нараді з губернаторами.

"Я доручаю за 30 днів зібрати статистику про присутність в школах, особливо в школах національних меншин, необхідних вчителів. Не повинно бути ситуації на 1 вересня, коли школа не укомплектована вчителями української мови і літератури", - сказало Ющенко.

Він підкреслив, що вся відповідальність за проведення регіональної мовної політики лежить на губернаторах.

Також президент доручив губернаторам проконтролювати виконання програми "Шкільний автобус" і забезпечення шкіл підручниками.

Главі Секретаріату Президента Вірі Ульянченко Ющенко доручило найближчим часом організувати в одній з областей нараду з губернаторами з питань освіти і медицини.

Міністерство освіти та науки розробило і затвердило зміни до програми викладання історії України для учнів 5-12 класів українських шкіл.Зокрема, значно ширше в новій шкільній програмі відображені історія становлення та розвитку українського визвольного руху, боротьба з ним тоталітарних режимів.

Діти також докладніше знатимуть про геноцид українського народу - Голодомор 1932-1933 років, масові репресії комуністичної влади 20-50-х років минулого століття, боротьбу Організації українських націоналістів та Української повстанської армії, протистояння дисидентського ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 5023 | Дата: 18.06.2009

Директор одного з професійно–технічних училищ у Кривому Розі приймав до очолюваного ним закладу десятки фіктивних студентів, на кожного з яких щомісяця виділялась стипендія у 200 гривень.

У Центрі підготовки працівників будівельної галузі навчалися кілька десятків "мертвих студентських душ”. Випускникам шкіл пропонували здати документи, на заняття не приходити, а за рік обіцяли видати диплом. За таке легке навчання фіктивні студенти мали лише не претендувати на свою стипендію. Якщо студент не з’являвся по диплом, його "заднім числом” відраховували за неуспішність.

Зараз чоловік під арештом, соромиться показати своє обличчя і відмовляється давати свідчення.

Прокурор Жовтневого району міста Кривий Ріг Вадим Мірошниченко розповів, що директора училища впіймали на хабарі. "Він зібрав колектив і став вимагати в своїх же вчителів гроші, погрожував кримінальною справою. Кожен повинен був принести йому по тисячі гривень", - розповів прокурор.

Щоб убезпечити себе від неприємних сюрпризів, директор ПТУ втягнув у свою аферу увесь педагогічний колектив. Під загрозою звільнення кожен з викладачів мав привести в училище певну кількість фіктивних студентів, а потім увесь рік виставляти їм оцінки, як реальним учням та ходити у бухгалтерію по їхні стипендії. Майстри та викладачі приносили гроші директорові, на що він їх витрачав ніхто не знає.  Одна з майстрів виробничого навчання розповідає, що з 26 студентів у її групі реальних тільки троє.

Директор ПТУ, раніше вже двічі звинувачуваний у майнових злочинах, тепер має цілий "букет” обвинувачень: від вимагання хабара і шахрайства - до розкрадання бюджетних коштів.

Сам він винним с ... Читати далі »

Переглядів: 1706 | Дата: 10.06.2009

Інспектори територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області провели перевірку технічного стану електрощитових та мереж електроживлення у 19 навчальних закладах Прикарпаття. За підсумками перевірок призупинено роботу 7 одиниць устаткування, до адміністративної відповідальності притягнуто директорів 14 шкіл. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області.

За результатами перевірок виявлено 167 порушень норм охорони праці. Наприклад, в Сілецькій, Загвіздянській, Ворохтянській, Яблуницькій школах не проведено опосвідчення стану безпеки електроустановок. У Тязівській, Марковецькій, Радчанській, Єзупільській школах та в школі №8 Калуша не призначено відповідальних за стан електрогосподарства, не проведено профілактичного вимірювання опору ізоляції електроустановок та опору контуру заземлення.

Також встановлено, що в приміщеннях електрощитових Ворохтянської та Вістовської шкіл зберігаються сторонні матеріали. У Верхньо-Струтинській школі електрощитові їдальні не зачинено на замок.


(За матеріалами інформаційно-аналітичного інтернет-видання ZAXID.NET)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1771 | Дата: 10.06.2009

У Німеччині на тлі загального браку викладацьких кадрів залишаються також вакантними посади директорів більш ніж однієї тисячі шкіл. Про це повідомляє спеціалізоване видання для керівників освітніх установ Beruf Schulleіtung. 

У найближчі 4-5 років проблема ще більше загостриться, тому що багато діючих директорів перебувають у передпенсійному віці. 

За даними Федеральної торгово-промислової палати, близько 20% старшокласників здатні читати, писати й рахувати лише на рівні початкової школи. Союз промисловців відзначив, що якби випускники шкіл були краще кваліфіковані, то їм можна було б пропонувати більше місць для проходження виробничої практики. 

Генеральний секретар Федерального об'єднання ремісників Ханс-Еберхард Шляйєр висловився за проведення саміту з питань освіти під головуванням федерального канцлера Ангели Меркель.

(За матеріалами сайту www.osvita.org.ua)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1535 | Дата: 03.06.2009

За поданням територіальної прокуратури директорів п’яти шкіл Красноперекопського району Криму притягнуто до дисциплінарної відповідальності за те, що в їдальнях увірених їм навчальних закладів школярам продавали заборонені продукти. Про це «proUA» повідомили у прес-службі прокуратури Криму.

Серед таких продуктів – смажені горішки, газована вода, напої та соуси, до складу яких входять шкідливі харчові добавки. 

«За те, що наявність небезпечних продуктів у раціоні школярів виявили прокурори в ході перевірки, а не контролюючий орган – районна СЕС, покарано помічника санітарного лікаря. Він не контролював, які продукти включаються в меню шкільних їдалень», - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Криму.


(За матеріалами сайту новин proUA.com)

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1724 | Дата: 03.06.2009

     Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук закликає відмовитися від 
практики призначення керівників навчальних закладів за політичними 
квотами, особистої відданості та родинними зв’язками. Про це він заявив 
на всеукраїнському семінарі "Завдання післядипломної педагогічної 
освіти в контексті удосконалення системи освіти України", який відбувся 
в Яремчі (Івано-Франківська обл.). 
      За словами міністра, майже 90% керівників шкіл не володіють методами ефективного управління, 85% директорів - не володіють комп’ютером. Також, як стверджує Іван 
Вакарчук, більше 80% керівників - не володіють економічними знаннями, 
необхідними для функціонування навчальних закладів. Водночас, міністр 
освіти та науки звернув увагу на те, що кадровий резерв повинен 
формуватися лише після проходження відповідної професійної підготовки.


Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1764 | Дата: 03.06.2009

« 1 2 ... 27 28 29 30 »
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • Хто такий директор школи і з чого почати? (6)
 • Важливе питання щодо посади директора школи (2)
 • Запрошення до розмови (4)
 • Запитання від потенційних працівників шкіл. (2)
 • переведення директора на посаду вчителя (2)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 175
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0