Головна » Архів матеріалів

Про це Азаров заявив під час вступного слова в ході засідання уряду у середу.

"Після тривалих консультацій з профспілками, сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення з 1 січня поточного року - підкреслюю це - розміру першого тарифного розряду ЄТС. Відповідно підвищаться всі посадові оклади працівників бюджетної сфери", - заявив Азаров.

"Одночасно ми продовжуємо відновлення диференціації в оплаті праці працівників за 1-5 тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки. "Зрівнялівки" більше не буде", - сказав прем’єр.

Він зазначив, що підвищення отримають майже 3,5 млн. працівників освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери та інших бюджетних галузей.

"Хочу особливо звернути увагу усіх працівників бюджетної сфери, що вони отримають перерахунок за січень-березень цього року, виходячи із нових розмірів посадових окладів", - наголосив прем’єр.

Наводячи приклад, він повідомив, що посадовий оклад провідного бібліотекаря та вчителя вищої категорії збільшиться приблизно на 167 гривень порівняно з окладом, встановленим раніше.

"А фактичне збільшення буде ще вищим, адже практично усі працівники бюджетної сфери мають надбавки і доплати до посадового окладу: за вислугу років (від 10 до 30%), за складність і напруженість у роботі (до 50%), за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад) (до 50%), за науковий ступінь (від 15% до 25%), за класне керівництво (до 20%), педагогічним працівникам 20% за престижність праці, бібліотечним працівникам за особливі умови роботи – 50% тощо", - заявив прем’єр-міністр Миколо Азаров.< ... Читати далі »
Переглядів: 1429 | Дата: 27.03.2013


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9 -209 від 22 березня 2013 року

Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим,
головам обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Щодо навчання плаванню

Зважаючи на складну ситуацію в країні щодо нещасних випадків на воді через невміння дорослого населення і дітей плавати та відсутність навичок знаходження у водному середовищі, Міністерство виступило з ініціативою щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції "Урок плавання".

Підґрунтям для цієї ініціативи стали позитивні приклади організації дозвілля на воді та навчання дітей плаванню, які успішно реалізовувалися в окремих регіонах.

Так, рішенням Черкаської міської ради були затверджені заходи і вимоги щодо організації безпеки використання водних об’єктів та місць масового відпочинку біля води. Затвердженими вимогами, зокрема, передбачено заборону на весь період купального сезону продаж тютюнових виробів та спиртних напоїв на території міських пляжів та прилеглих територіях. Такі дії місцевої влади сприяли тому, що протягом останніх 3 років на облаштованих пляжах м. Черкас не сталося жодного нещасного випадку.

Рішенням Дніпропетровської міської ради була затверджена та успішно впроваджується програма обов’язкового навчання плаванню учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Дніпропетровська на 2012-2016 роки. Завданнями програми передбачено залучення 100 відсотків дітей початкових класів, які не мають медичних протипоказань, до навчання плаванню. На виконання програми планується витратити більше ... Читати далі »
Переглядів: 1433 | Дата: 27.03.2013Цього року оптимізація загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів продовжиться, розширення мережі заплановане лише у дошкільній освіті

Відповідні заходи передбачені Національним планом дій на 2013 рік, що затверджений Президентом Януковичем, і будуть здійснені в рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Отже, одним з напрямів удосконалення системи управління освітою у 2013 році стане здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних, а також оптимізації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Мережу дитячих садків заплановано додатково збільшити на 50 закладів різних типів та форм власності. Виконання цього завдання покладене на Міносвіти та облдержадміністрації.

У свою чергу державою запланована подальша оптимізація мережі загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, яка має здійснюватися з урахуванням необхідності підвищення якості та доступності освіти.

Процес оптимізації мережі навчальних закладів буде проходити відповідно до методики створення освітніх округів, що схвалена урядом у вересні минулого року.

Як відомо, метою відповідних урядових рекомендацій є формування системи навчальних закладів, необхідної для надання освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів.

Освітні округи мають створюватися з метою задоволення допрофесійних, професійних запитів та культурно-освітніх потреб населення. Округи є добровільними об’єднаннями у межах адміністративно-територіальних о ... Читати далі »
Переглядів: 1187 | Дата: 16.03.2013Віктор Янукович затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, зокрема документом визначено кроки реформування освіти

У 2013 році, в рамках реалізації Програми економічних реформ, держава планує здійснювати реформування освіти та розвиток науково-технічної сфери у декількох напрямах.

Зокрема, планом дій на 2013 рік передбачено реалізацію заходів з удосконалення системи управління освітою, забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти, підвищення ефективності формування держзамовлення та фінансування освіти, а також дії спрямовані на розвиток науки та інноваційної діяльності.

Відповідно до плану Президента, одним з першочергових завдань у сфері удосконалення системи управління освітою є супроводження у парламенті нової редакції проекту закону "Про вищу освіту", прийняття якого має сприяти інтеграції України до Європейського простору вищої освіти відповідно до принципів Болонського процесу.

Відповідальними за виконання парламентського супроводу законопроекту призначено прем’єр-міністра та Міністерство освіти і науки. Реалізація завдання запланована на червень цього року.

Також у 2013 році заплановано повернутися до практики формування єдиного освітнього простору шляхом передачі в управління Міносвіти державних вищих навчальних закладів, що перебувають в управлінні інших центральних органів виконавчої влади. Усього протягом року міністерству мають передати 90% ВНЗ, що перебувають в управлінні інших міністерств і відомств. Буде продовжено й ... Читати далі »
Переглядів: 1000 | Дата: 16.03.2013ДІНЗ здійснила масштабну перевірку навчальних закладів по всій країні

5 березня 2013 року відбулася прес-конференція голови Держінспекції навчальних закладів (ДІНЗ) Михайла Гончаренка «Якість освіти в дитячих садках і школах. Результати комплексних перевірок».


Тож із вересня минулого року інспектувалося близько 190 навчальних закладів. Із них 51 – загальноосвітній, 40 – дошкільних, 6 – позашкільних і майже 30 профтехучилищ. Згідно з планом перевірено 140 навчальних закладів і 50 – позапланово.

При цьому в усіх установах знайдено порушення. Найтиповіші: немає ліцензій на здійснення освітньої діяльності, відсутність медичного персоналу й недотримання санітарних норм, фальшиві атестати зрілості для студентів-іноземців тощо.

САНТЕХНІКИ-ПЕДАГОГИ

Михайло Гончаренко почав із дошкільних навчальних закладів, зокрема столичних. І недаремно: подекуди тут панує безлад, хоча загалом київські дитсадки мали б бути взірцем.

Держінспекція вивчила ситуацію в 27 дитячих садочках Києва та області і виявила, що 18 з них надають послуги без відповідних ліцензій. Чотири дитсадки взагалі функціонують у приватних житлових будинках, не маючи дозволів санітарно-епідеміологічної і пожежної служб.

Інспектори ДІНЗ знайшли в деяких ДНЗ неприпустимі речі. Наприклад, факти використання в навчально-виховному процесі програм 80-х років минулого століття (Дитячий центр розвитку «Заріна»), допуску до виховання дітей осіб без фахової освіти, які не перебувають у трудових відносинах з суб’єктом господарювання і навіть не пройшли медичний огляд (ТОВ «Ви ... Читати далі »
Переглядів: 1260 | Дата: 16.03.2013


Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник заявляє, що кількість вчителів пенсійного віку складає 23% від загальної кількості педагогів. Про це він сказав в інтерв'ю тижневику "Газета 2000".
"На Україні порядка 23% педагогів пенсійного віку", - повідомив Д.Табачник. При цьому він підкреслив, що серед них багато видатних і найкращих вчителів. Міністр відзначив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України постійно приділяє увагу проблемі старіння педагогічного складу.
"І я завжди виступаю проти перепрофілювання педагогічних університетів в багатопрофільні, бо у нас таким чином вже 9 областей втратили педагогічні ВНЗ", - додав Д.Табачник.
Крім того, він відзначив, що вирішити проблему старіння педагогічного складу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України намагається за рахунок збільшення зарплат і збільшення державного замовлення на педагогічні спеціальності.
Табачник також зупинився на питанні підвищення кваліфікації педагогів. Міністр повідомив, що Міносвіти третій рік поспіль дає запит на кошти з державного бюджету на відновлення системи перепідготовки вчителів.
"Але, на жаль, поки що не досягли розуміння з Мінфіном", - нарік Д.Табачник. Він проінформував, що Міносвіти розробляє нову концепцію розвитку педагогічної освіти і планує до кінця травня представити її на широке обговорення.

За матеріалами: Ukranews
Переглядів: 1186 | Дата: 25.02.2013


Президент України Віктор Януковича назвав помилкою об’єднання міністерства освіти та молоді. Про це він сказав 22 лютого під час прес-конференції "Діалог з країною".

Віктор Янукович зазначив, що не говорив про це раніше, але, швидше за все, буде відокремлено спорт та молодь від освіти.

"Я зараз публічно кажу про те, що бачу великий недолік, який відбувся. Я визнаю ту помилку, коли ми об'єднали міністерство спорту з міністерством освіти. Я ухвалюю зараз рішення, і вперше я про це кажу – ми відокремимо спорт і молодь від освіти", – заявив В.Янукович.

Реорганізацію двох міністерств у Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України Президент України назвав не надто вірним рішенням і зазначив, що це було "напівзміщення" цих галузей.

Віктор Янукович під час прес-конференції також розповів про те, яку роботу веде держава у соціальній сфері і які результати очікуються.
Переглядів: 1022 | Дата: 25.02.2013


ШКІЛЬНЕ ДЗЕРКАЛО 

Далеко не всі усвідомлюють, що наше зображення ніколи не знаходиться у площині дзеркала, а розташовується завжди за ним і не так просто постригти самого себе користуючись дзеркалом. Мова про те, що професія вчителя у нас все ще лишається виключно жіночою, але життя, до якого готує щкола має ще й чоловічі риси.

Не секрет, що наша система освіти не дуже переймається проблемою продуктивності і не виділяє ціль, як щось обов’язкове. І схоже якраз тому, що переважно складається із представниць жіночої статі. Адже саме у чоловічій натурі на першому місці стоїть мета і логічне завершення справи, а жіночому стандарту більш властиво перебувати всередині справи розтікаючись у її площині. Для жінки процес значно важливіший, ніж питання його результативності.

Саме тому у нашій школі переважно ведуть мову про різні заходи, а річний план роботи школи є не проектним документом, а переліком різноманітних заходів. І чим їх більше, тим вважається краще. Відтак нашій школі більш властива не технологічність, а суб'єктивність та спонтанна рефлексія.

До речі, саме від жінки- інспектора якось почув щодо виконання випускниками 11-х класів переказу: "Що я звір, щоб не дати дітям списати!". У нас так і не стало актуальним питання: "Навіщо крутити лототрон у студії УТ–1 у присутності міністра освіти, щоб вибрати екзаменаційну тему якщо всі вони є у книжках, що під партами учнів? "

І як можна адекватно до цілей школи сприймати наш освітній менеджмент, якщо всі про це знають, а роблять вигляд, що проблеми не існує? Який сенс у моніторингу учнівських "досягнень " під час державної підс ... Читати далі »
Переглядів: 834 | Дата: 27.12.2012

У Міністерстві освіти сподіваються стимулювати діяльність навчальних закладів щодо забезпечення якості освіти шляхом створення національної системи рейтингового оцінювання

Проект Положення про систему рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів розроблено фахівцями Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та запропоновано до обговорення на сайті Міністерства освіти.

Відповідно до норм проекту документа, у рейтинговому оцінюванні братимуть участь загальноосвітні навчальні заклади незалежно від їх типу, форми власності та підпорядкування.

Рейтингове оцінювання впроваджується з метою підвищення якості освітньої діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, оцінювання стану системи загальноосвітніх навчальних закладів, запровадження механізмів вимірювання ефективності діяльності шкіл, виявлення факторів впливу на надання ними освітніх послуг з метою вирішення питання забезпечення державних гарантій рівного доступу до якісної освіти.

Передбачається, що рейтинг стимулюватиме школи до забезпечення якості освіти. Також рейтинг шкіл має інформувати суспільство та органи влади про стан середньої освіти, сприяти ефективному управлінню діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

Управління системою рейтингового оцінювання та координацію роботи з проведення рейтингового оцінювання здійснюватиме Державна інспекція навчальних закладів. За збір та збереження первинних даних буде відповідати державне підприємство "Інфоресурс".

Зазначимо, що робота з упровадження системи рейтингового оцінювання українських шкіл продовжується впродовж тривалого часу. З цією метою ще у листопаді минулого року був підписаний нак ... Читати далі »
Переглядів: 1582 | Дата: 18.12.2012

7 грудня були визначені переможці конкурсу «Інноваційний прорив 2012». В шістку кращих потрапив проект MySchool.ua, який здобув перемогу в номінації «Найкращій молодіжний проект». 


Метою конкурсу було підвищити економічну ефективність галузевих бізнесів шляхом впровадження інноваційних проектів українських розробників. Конкурс пройшов при підтримці Міністерства освіти і науки України, Державного агентства України по питанням науки, інновацій та інформатизації, спонсорів та партнерів.

 Всього на конкурс було подано більше 300 заявок від проектів. В фінал пройшло 20 з них і ще 10 від бізнес-інкубатору HappyFarm. Фінальне Road-show пройшло при підтримці та в приміщенні Київської міської ради в форматі живої презентації проектів самими розробниками перед потенційними інвесторами і експертним журі. В результаті були визначені переможці конкурсу, церемонія нагородження яких відбулась того ж дня.


MySchool.ua – як проект орієнтований на допомогу в розвитку шкіл, збільшенню можливостей для нашого майбутнього покоління, сьогоднішніх школярів, отримав перемогу в на 100% своїй номінації «Найкращій молодіжний проект».

Ще п’ять проектів отримали перемоги в наступних номінаціях:

Grand Reserve - Розробка засобів неінвазивної діагностики поверхневих онкопатологій на основі спектрофотометрії та мультиспектральних з ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 1478 | Дата: 11.12.2012

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 29 30 »
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0