Головна » 2011 » Червень » 1 » Безпечна освіта

Безпечна освіта
13:09

Літо – час омріяних літніх канікул для дітей. Для керівництва навчальних закладів – це пора клопоту, зокрема, щорічного ремонту та переобладнання шкіл.
Навесні цього року Міністерство освіти та науки запропонувало директорам шкіл та ВНЗ застосовувати технічне нововведення – встановлювати в закладах відеоспостереження. Про це йшлося в листі з рекомендацією від 11.04.2011, за підписом Першого заступника Міністра освіти Є.М.Суліми, до керівників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації. В Міністерстві освіти цю рекомендацію пояснили ідеєю допомогти міліції затримувати осіб, які поширюють наркотики в навчальних закладах, та загальмувати це негативне явище, яке останнім часом розповсюджується в системі освіти
Поки це лише рекомендація. Закладам освіти пропонується самостійно профінансувати встановлення систем відеоспостереження.
Наркотики в системі освіти – проблема серйозна. Школа – місце, де діти не тільки отримають знання, а й здобувають досвід перших серйозних конфліктних та стресових ситуацій. Чи можуть відеокамери допомогти, наприклад, зменшити кількість бійок та крадіжок в школах, запобігти непедагогічній поведінці вчителів чи провокаціям з боку дітей? Чи може відеоспостереження допомогти у створенні безпечного середовища в закладах освіти?
Встановлення відеокамер в школах – розповсюджена практика в США та Європі. В Україні поки можна казати лише про окремі випадки застосування відеонагляду в школах.
«Півроку тому ми встановили в колегіумі системи відеоспостереження для того, щоб підвищити загальний рівень дисципліни учнів та вирішити деякі специфічні ситуації, - говорить директор колегіуму «Олімп», Світлана Юссеф-Селезньова. - Зараз вчителі використовують дані записи, аби проаналізувати свою роботу . Бійки чи крадіжки у нас не трапляються. Але нещодавно довелося переглядати відеозаписи, аби знайти загублені ученицею дорогі речі. Виявилося, що дитина забула їх в роздягальні, один з вчителів помітив її майно і забрав звідти, щоб не загубилося. Завдяки відеозапису вдалося швидко зрозуміти, хто може повернути власниці її речі. Хоч ми і не часто звертаємося до відеозаписів, але головна превентивна мета була досягнута одразу після встановлення системи. Адже коли діти розуміють, що за школою ведеться спостереження, вони стають більш дисциплінованими і пунктуальними. Причому такий спосіб контролю не принижує людську гідність, на відміну від нагляду охоронців»
З юридичної точки зору відеозапис не є доказом в суді. Але, як відзначають освітяни, вони потребують використання відео з метою внутрішнього вирішення проблемних ситуацій.
Допомогти нам розібратися в непростих технічних питаннях щодо відеоспостереження ми попросили Дмитра Данильченка, експерта в галузі відеонагляду.
«Система відеоспостереження складається з певної кількості відеокамер, записуючого пристрою – відеореєстратора і монітора, - розповідає пан Дмитро Данильченко, виконавчий директор компанії «Дата Лінк», яка є одним з лідерів на ринку систем відеоспостереження в Україні. - Залежно від розмірів школи, система відеоспостереження включає в себе 4, 8 або 16 камер. Відповідно вуличні камери встановлюються біля входів у школу або місць, де збираються учні під час перерв і перед заняттями. Внутрішні камери переглядають холи, коридори, їдальню. Перегляд відео подій ведеться співробітником охорони на моніторі. Дані відеокамер записуються відеореєстратором, що зберігає відеоархів не менше 2 тижнів. Спеціальне програмне забезпечення відеореєстратора Partizan дозволяє налаштувати параметри запису, оптимізуючи запис відеоархіву під розклад занять. Функція "шкільний дзвінок" дозволяє після дзвінка на перерву вести постійний запис з усіх камер, а при дзвінку на урок - по руху в полі зору тієї чи іншої камери.
Керівництво шкіл звертається до нашої компанії не часто, тому що для встановлення відеоспостереження у державних закладах освіти необхідна державна програма і фінансування з держбюджету. Відповідно, як правило, звертаються приватні школи та освітні заклади. Думаю, для державних шкіл має бути розроблена програма фінансування з бюджету встановлення відеоспостереження – «Безпечна освіта»».
Але якщо держава не виділяє гроші на це, то, можливо, самі батьки змогли б фінансувати встановлення відеокамер, щоб зробити місце навчання своїх дітей більш безпечним?
«Збирати гроші з батьків заборонено законом, - розповідає директор спеціалізованої школи № 207 м. Києва Оксана Бєлкіна. - Бували випадки, коли незадоволені батьки писали гнівні листи в вищі інстанції або телефонували в кол-центри із скаргами про те, що з них збирають гроші на потреби школи. Хоча з року в рік в школі виникають певні потреби, яких не передбачає державне фінансування, тому директори змушені просити батьків по можливості фінансово допомагати школі. Масове впровадження відеоспостереження в школах можливе лише у випадку державного фінансування. Але ідея відео спостереження в школах хороша. Якщо комусь закортить з однокласником побитися, кран скрутити або ввечері вікна в школі розбити, розуміння того, що за приміщенням і територією навчального закладу ведеться спостереження, утримає від таких вчинків».

Саме тому варто запровадити в Україні державну програму «Безпечна освіта», яка б передбачала обов’язкове встановлення систем відео нагляду в школах та вищих навчальних закладах. Звичайно, можна нарікати на нижчий рівень життя, порівняно з розвиненими країнами, але доки ми будемо чекати підвищення добробуту в нашій країні, ми можемо втратити не одне покоління школярів, які почнуть вживати наркотики на шкільному подвір’ї.
Переглядів: 1517 | Додав:
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0