Головна » 2013 » Березень » 16 » Держава продовжить оптимізацію навчальних закладів

Держава продовжить оптимізацію навчальних закладів
12:48


Цього року оптимізація загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів продовжиться, розширення мережі заплановане лише у дошкільній освіті

Відповідні заходи передбачені Національним планом дій на 2013 рік, що затверджений Президентом Януковичем, і будуть здійснені в рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Отже, одним з напрямів удосконалення системи управління освітою у 2013 році стане здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних, а також оптимізації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Мережу дитячих садків заплановано додатково збільшити на 50 закладів різних типів та форм власності. Виконання цього завдання покладене на Міносвіти та облдержадміністрації.

У свою чергу державою запланована подальша оптимізація мережі загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, яка має здійснюватися з урахуванням необхідності підвищення якості та доступності освіти.

Процес оптимізації мережі навчальних закладів буде проходити відповідно до методики створення освітніх округів, що схвалена урядом у вересні минулого року.

Як відомо, метою відповідних урядових рекомендацій є формування системи навчальних закладів, необхідної для надання освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням ефективного використання наявних ресурсів.

Освітні округи мають створюватися з метою задоволення допрофесійних, професійних запитів та культурно-освітніх потреб населення. Округи є добровільними об’єднаннями у межах адміністративно-територіальних одиниць навчальних закладів, що провадять діяльність із створення умов для здобуття загальної середньої освіти, допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів тощо.

Як відомо, у Міністерстві освіти зазначають, що скорочення мережі навчальних закладів викликане зниженням кількості учнів, внаслідок низької народжуваності впродовж 20 років.

 "У країні, як і в усьому світі, відбувається процес оптимізації мережі навчальних закладів. Скорочення кількості шкіл викликане тим, що за 20 років кількість учнів внаслідок зниження народжуваності зменшилася майже на 40%", - підкреслюють фахівці профільного відомства.

За матеріалами: osvita.ua
Переглядів: 1164 | Додав: BOSS | Теги: закриття шкіл, оптимізація, оптимізація мережі шкіл
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0