Головна » 2013 » Грудень » 16 » Держказначейство вживає всіх заходів для виплат заробітних плат освітянам

Держказначейство вживає всіх заходів для виплат заробітних плат освітянам
11:42

Державна казначейська служба України повідомляє, що не відповідає за наповнення єдиного казначейського рахунку та при наявності можливостей у першу чергу забезпечує виконання захищених видатків статей, а саме виплату заробітної плати, стипендій, оплату комунальних послуг тощо.

 Про це йдеться у відповіді Держказначейства на звернення Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки (лист 05.11.2013 №02/320).

У казначействі повідомляють, що казначейство здійснює через систему електронних платежів НБУ розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та управляє ліквідністю субрахунків єдиного казначейського рахунка.

У відомстві зазначають, що єдиний казначейський рахунок – це консолідований рахунок, що консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України.

"Податки і збори (обов’язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. З огляду на вищевикладене, питання наповнення єдиного казначейського рахунка, за рахунок якого проводяться усі видатки розпорядників, одержувачів бюджетних коштів, інших клієнтів, не залежить від Казначейства України", - заявили у Держказначействі.

"При проведенні видатків розпорядників і одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства в першу чергу та стислі терміни забезпечують виконання захищених статей видатків, перелік яких визначений частиною 2 статті 55 Бюджетного кодексу України, а саме виплату заробітної плати, стипендії, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів тощо, враховуючи наповнення єдиного казначейського рахунка органами, що контролюють справляння надходжень бюджету", - повідомили у казначействі.

"Органи Казначейства України вживають усіх можливих заходів щодо проведення у повному обсязі розрахунків згідно наданих платіжних доручень розпорядників коштів державного та місцевих бюджетів, направляючи на це весь наявний фінансовий ресурс єдиного казначейського рахунка", - переконують у Державній казначейській службі України.

У більшості регіонів дійсно заробітна плата освітянам виплачена у повному обсязі, але є населені пункти де затримка з виплатами сягає 1-2 місяці. І це тільки зарплата... Проплати  за утримання закладів освіти, закупівлю витратних матеріалів, ремонт обладнання практично не відбуваються. Кошти на рахунках освітніх установ є, а Держказанчейство платіжки не проводить, мотивуючи відсутністю коштів на ці цілі та встановленими лімітами на їх використання. Борги по проплатах незахищених статей на місцях сягають мільйонами гривень. 
Переглядів: 1109 | Додав: BOSS | Теги: затримка зарплат, держказначейство
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0