Головна » 2009 » Вересень » 25 » Директорів шкіл втягли у паперову тяганину

Директорів шкіл втягли у паперову тяганину
22:00

На початку навчального року уряд зобов’язав директорів шкіл та керівників інших бюджетних установ відкрити бюджетні рахунки у банках. Тепер усі керівники міських шкіл бігають установами і збирають документи для відкриття у банках рахунків.

– До 23 вересня ми повинні зібрати багато різних документів, перелічених у довжелезному списку, – поскаржилася одна з керівників міських шкіл. – Для цього треба обійти всі фонди та служби. І це на початку навчального року, коли так багато роботи у школі! Сама я не встигаю, тому довелося підключити своїх заступників. Отож зараз наш навчальний заклад фактично залишився без керівництва.
– Потрібно розібратися, наскільки законним є таке розпорядження, чи має воно юридичну силу, – зауважила інша директор школи. – Адже зараз усе залежатиме від держказначейства, яке хоче цілком розпоряджатися коштами. А наш заклад майже повністю утримується за рахунок батьків. Торік ми отримали з держбюджету лише 200 гривень на придбання медикаментів. Таку ж суму виділять нам і цього року. А згідно з розпорядженням, у нас вимагають, щоби на банківський рахунок переводили також батьківські та спонсорські кошти. Тепер, виявляється, ними теж розпоряджатиметься казначейство. І без його дозволу ми не зможемо нічого придбати чи зробити у класі ремонт. До того ж, на кожному документі повинна обов’язково стояти печатка начальника міського управління освіти. Тобто, щоби купити крейду чи олівці, ми повинні будемо бігти до Валентини Малишевської, щоби вона поставила печатку.
– Це розпорядження суперечить закону про місцеве самоврядування, – вважає начальник управління освіти міської ради Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – До того ж, виконати його за короткий термін – до першого жовтня – практично нереально. Механізм реалізації розпорядження не продуманий. Тепер мені доведеться цілими днями сидіти у кабінеті і ставити печатки (у день, за приблизними підрахунками, до двох тисяч), без яких керівники 120 навчальних закладів міста не зможуть нічого придбати чи розрахуватися за комунальні послуги. Потрібно буде друкувати мільйони ксерокопій. Це зайві кошти і час.
І в обласному управлінні, і в міському відділенні Державного казначейства відмовилися коментувати розпорядження уряду. Зауважили лише, що вони повинні його виконувати. Згідно з отриманим дорученням, всі розпорядники бюджетних коштів повинні до першого жовтня відкрити бюджетні рахунки в банках. Звичайно, за умови, якщо до цього часу подадуть до казначейства пакет документів, перелічених у списку. 

Надія БУДНА


Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1303 | Додав: BOSS | Теги: банківські рахунки для шкіл, Освітянські новини
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0