Головна » 2010 » Вересень » 13 » До школи без "мобілок" - вимога чеських вчителів

До школи без "мобілок" - вимога чеських вчителів
18:28
Минає перший тиждень нового навчального року. В Чехії він пройшов під знаком реформ, які готує Міністерство освіти цієї країни

В одному з головних пунктів нового законопроекту, над яким розпочали роботу фахівці, розглядають можливість заборони користуванням мобільними телефонами під час навчання у школах. Також запроваджуються три нові предмети – етичне виховання, танець і кіно.

Кібернетичне приниження – так мовою високих технологій називається нині найбільша проблема, яка постала перед учителями в Чехії. Мобільний телефон є не лише засобом оперативної комунікації, але й фотоапаратом чи магнітофоном.

Зрозуміло, цими можливостями сучасних "мобілок" користуються чеські школярі і в школі. Не користуються, а зловживають новими технологіями, волають чеські вчителі і вимагають змінити ситуацію, закріпивши цю зміну в законі.


Чеські газети наповнені розповідями про фотографії в Інтернеті, на яких учителі зафіксовані в, скажімо, неприємних ситуаціях, наприклад, коли вчитель кричить і розмахує руками, чи коли старша за віком учителька схиляється над столом, чи як переодягаються учні або вчителі перед уроком фізкультури. За мить ці, часто аж надто відверті факти стають здобутком тисяч зацікавлених. Це знущання, заявляють вчителі, вимагаючи заборонити використання мобілок у школах з метою покласти край приниженню посади вчителя.

Замість закону – договір між школою і батьками?

Саме цю проблему має вирішити новий закон, з проектом якого виступила чеська Асоціація педагогів середньої школи. Її пропозиція – укладати договір між учителем і батьками учня, який би закріпляв за вчителем право відібрати у школяра мобільний телефон у разі, якщо він перешкоджає навчанню.Положення цього законопроекту Міністерство освіти поки що вивчає, повідомив Радіо Свобода речник міністерства Вацлав Коуколічек.

"Зараз є можливість укласти порядок користування мобільними телефонами у загальних "Правилах навчання в школі", – каже він. – Також цю проблему можуть частково вирішувати угоди між батьками і школою, які могли б встановити порядок використання мобільних телефонів. Саме міністерство не вважає потрібним впроваджувати цей пункт до нового закону про школи".

Тобто, нового закону, який би забороняв користування мобілками у школі, найближчим часом, очевидно, не буде. Зате вже тепер учитель може домовитись із батьками, що відбиратиме в учня телефон у разі, якщо той ним зловживатиме.

Проблемою кібернетичного приниження вчителів у школах почала займатись у Чехії також і спеціальна група психологів, які після закінчення роботи мають викласти свої рекомендації, зокрема і щодо "мобілок".

І ще одна зміна прийшла цього року до чеських шкіл: нові факультативні предмети – етичне виховання, кіно і танець. Ці предмети вчителі можуть, але не мусять включати до програми, хоча інтерес до них значний, особливо до етики.

Автор: Оксана Пеленська

За матеріалами: osvita.ua, Радіо Свобода

Переглядів: 879 | Додав: BOSS | Теги: директор школи, мобільний телефон у школі, Освітянські новини
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0