Головна » 2015 » Серпень » 17 » Як можна заробити на організації приватних курсів

Як можна заробити на організації приватних курсів
20:58


На організацію приватних курсів можна заробити від 4 тисяч гривень на місяць, а стартовий капітал окупається через 4,5 місяці.
Багато хто з нас мріють працювати на себе. Але найчастіше мрії так і залишаються мріями через те, що нас лякає невідомість або ми просто не знаємо, який бізнес хочемо організувати. У спецпроекті "Сегодня" "Школа бізнесу", який виходить кожен другий понеділок, ми підкинемо вам свіжі ідеї і порадимо, як перетворити їх у реальність. Сьогодні ми розповімо про те, як відкрити приватні навчальні курси.
Чому навчати?
Відкриваючи приватний навчальний центр, ви повинні бути готові до того, що будете не тільки займатися організаційними питаннями (просувати рекламу, відповідати на телефонні дзвінки, складати договори і т.д.), Але і самому викладати на курсах. Принаймні перший час, поки ви не розкрутіть свій бізнес. Але для того щоб вчити інших людей, ви повинні не тільки володіти предметом, але також вміти викладати. Тому якщо у вас немає викладацького досвіду, то доцільність всього цього підприємства ставиться під велике питання. Теоретично викладати можна будь-яку дисципліну, починаючи макраме і закінчуючи хіромантією (якщо, звичайно ж, вона входить у коло ваших інтересів). Але ви повинні розуміти, що в більшості своїй люди готові вкладати гроші в навчання в тому випадку, якщо курси дозволять освоїти нову спеціальність або підвищити кваліфікацію за основною. Тому на викладанні макраме багато не заробиш.
Порада в тему.
Людмила, головний адміністратор одного зі столичних навчальних центрів: "Найбільш затребуваними останнім часом були курси комп'ютерного дизайну та іноземних мов, навчання стилістів-перукарів і бухгалтерів (центр обучения бухгалтерскому учету). За останній рік знизилася потреба в офісних спеціальностях - зокрема менеджерів з продажу. Останній курс ми навіть не змогли нікуди працевлаштувати - вони всі пішли працювати не за фахом. А затребуваними будуть курси, які поєднують в собі інтелектуальний і ручна праця. Наприклад, дизайнерів одягу і приміщень. Такий дизайнер повинен не тільки придумати новий фасон сорочки, але ще й вміти пошити її своїми руками ".
Складові навчальної ПРОГРАМИ
Вам слід скласти програму заняття. Кожен урок повинен складатися з короткої вступної лекції та практичної роботи, яка закріплюється за допомогою домашніх завдань. Коли ви складете програму, перевірте її на ваших знайомих або родичів: дохідливо ви викладаєте матеріал, чи встигає слухач його засвоїти, скільки годин займає один урок з урахуванням практичної роботи.
Розрахуйте кожне заняття таким чином, щоб ваша програма вклалася в годинний урок для тих слухачів, які навчатимуться після роботи (їм, звичайно ж, потрібно давати менше навантаження) і на тригодинне заняття - для тих, у кого є час займатися з ранку. Таким чином, кожен курс у вас буде представлений у двох варіантах: для денних і вечірніх груп. Кількість занять залежить від дисципліни. Самі тривалі курси - англійської мови (в середньому, 70-90 занять), найменше займає навчання 3D-графіку - 15-20 занять. Бухгалтерські курси укладаються, в середньому, в 40-50 занять.
Після того, як ви складете програму і "обкатати" її, вам потрібно підготувати методичні матеріали. Ви можете роздруковувати методичні матеріали на домашньому принтері, це суттєво дешевше, ніж замовляти в друкарні друк брошур.
Якщо ви не плануєте читати самі, шукаєте вчителів, які б викладали на ваших курсах. Ставка вчителя починається від 30-40 грн. за годину занять.
Порада в тему.
Антоніна, приватний підприємець: "Я читаю бухгалтерію, все життя пропрацювала бухгалтером і непогано розбираюся в своїй справі. Мова у мене підвішений добре, завжди могла знайти спільну мову з оточуючими людьми, але ніколи не вчила інших. Самою скласти програму мені було дуже складно. Я описала навчальний курс, як я його бачила, а потім моя знайома, шкільний викладач, допомогла правильно скласти навчальну програму. Ми щовечора просиджували разом, розбирали мої записи - фактично, вона вчила мене викладати. Мені ці уроки обійшлися в $ 300. Надалі, користуючись цією навчальною програмою як шаблоном, я складала програми для наступних курсів ".
РЕЄСТРАЦІЯ В МІНОСВІТИ
Офіційна організація навчального центру через Міністерство освіти і науки України - справа непроста. Для початку не може бути й мови ні про яку самодіяльності на викладацькій ниві: і директор, і викладачі навчального центру (як штатні, так і фрілансери) обов'язково повинні мати педагогічну освіту або класичну університетську освіту, яке дає право на викладання. Крім того, навчальні програми ваших курсів повинні відповідати державним стандартам навчання. Наприклад, якщо ви збираєтеся навчати стилістів-перукарів, то, крім практичних занять, ви повинні прочитати необхідну кількість годин з історії перукарського мистецтва та з історії України. Крім того, ви повинні виконати вимоги до приміщення: кожне навчальне місце повинно бути обладнане умивальником.
Пакет документів, необхідних для оформлення ліцензії в Міносвіти, включає в себе перелік співробітників, дозвільну документацію санітарно-епідеміологічекой служби та пожежної інспекції, навчальні плани з ліцензованих напрямів та нотаріально завірені копії дипломів викладачів. Ліцензія видається на 3 роки, а по закінченні цього терміну року її потрібно підтверджувати. Періодично Міносвіти проводяться перевірки, і якщо умови не дотримуються (наприклад, ви не читаєте в повному обсязі курс історії України), то ваша ліцензія буде відкликана.
І, нарешті, найголовніша проблема полягає в тому, що Міносвіти не ліцензує діяльність таких форм власності, як ПП та СПД - тільки товариства з обмеженою відповідальністю та акціонерні товариства. Однак реєстрація ТОВ - це вже зовсім інший порядок цифр. Якщо реєстрація ПП коштує 35 грн. (Як відкрити ПП, читайте в попередніх випусках спецпроекту "Школа бізнесу"), то зареєструвати ТОВ обійдеться вже в 750 грн. Плюс статутний фонд у розмірі однієї мінімальної зарплати, що зараз становить 888 грн., І ще 500 грн. доведеться витратити на нотаріальне завірення статуту.
Правда, як виявилося, цілком можна обійтися без ліцензії Міносвіти.
Порада в тему.
Антоніна, приватний підприємець: "Невеликі курси, розраховані на індивідуальні або групові заняття з 3-5 учнями, може читати будь-який приватний підприємець. Для цього достатньо зареєструвати свою діяльність як" Надання інформаційно-консультаційних послуг ". І виходить, що ви консультіруете ваших клієнтів у формі навчання. Це стосується абсолютно всіх навчальних дисциплін. При цьому Міністерство освіти юридично не має права надавати вам якусь протидію ".
Підшукуємо ПРИМІЩЕННЯ.
Головна умова для офісу - розташування поруч зі станцією метро: учні навряд чи погодяться їздити на околицю міста або в спальні райони. Для початку, коли ви будете працювати з невеликими групками слухачів, вам достатньо буде приміщення розміром 15-17 кв. м, щоб помістилося кілька столів і стільців. І, звичайно ж, в офісі повинен бути телефон та інтернет.
Орендуємо ОФІС
Квартира - не найзручніше місце для створення навчального центру. (Якщо тільки ви не збираєтеся проводити заняття на власній житлоплощі, щоб економити на оренді.) По-перше, у вас можуть виникнути проблеми з сусідами. По-друге, офіс справляє на клієнтів набагато більш солідне враження, ніж квартира.
Найвигідніше знімати офіс в адміністративному будинку - практично всі колишні НДІ здають в оренду приміщення. Як варіант можна зняти приміщення в адміністративному корпусі одного зі столичних заводів, але там більш жорстка пропускна система, що може відлякати клієнтів. (Як правило, на територію можна потрапити з тимчасового пропуску, який виписується тільки при наявності паспорта або іншого посвідчення особи.)
Як ми дізналися, в адміністративних будівлях, розташованих поруч зі станціями метро - Інституті хімії на бульварі Вернадського (метро "Академмістечко") або будівлі корпорації "Укрбуд" на вулиці Раскової (метро "Академмістечко") щомісячна вартість оренди становить 130-150 грн. за кв. м. Таким чином, оренда навчального приміщення обійдеться вам, в середньому, в 2 тис. грн. в місяць.
КУПУЄМО МЕБЛІ ТА ОБЛАДНАННЯ
Орендарі здають приміщення без меблів, тому вам потрібно буде подбати про навчальні місцях самостійно. Нові столи і стільці купувати немає сенсу: ви можете заощадити, якщо пошукайте в інтернеті розпродаж офісних меблів б / у. Бувший комп'ютерний стіл можна знайти за 300-350 грн., Стілець - 80-100 грн., В той час як нові обійдуться вам в 2-3 разів дорожче.
Якщо ваші курси будуть пов'язані з навчанням на комп'ютері, вам доведеться також купити і ПК. Комп'ютери дешевше буде купити також старі. І пам'ятайте про те, що якщо ви встановлюєте на комп'ютери піратське ПЗ, в будь-який момент ви можете зіткнутися з неприємностями. (Про те, як грамотно працювати з ліцензійним ПЗ, читайте в попередньому випуску "Школи бізнесу".)
Зовсім інше питання, якщо ви збираєтеся займатися навчанням фахівців індустрії краси: встановлювати в офісі адміністративної будівлі умивальники та інше обладнання просто нереально. Тому домовляйтеся з власниками перукарень та салонів краси: як правило, можливість використовувати їх приміщення становить 30-50% від вартості курсів. Крім того, у вас не буде особливих проблем з працевлаштуванням кращих учнів.
Порада в тему.
Андрій, приватний підприємець: "З точки зору вартості оренди і устаткування, вигідніше орендувати приміщення в комп'ютерному класі школи чи гімназії. Тут все залежить від того, як ви домовитеся з директором. Але на практиці робота з казенним обладнанням приносить додатковий головний біль. Наприклад, системні вимоги можуть не відповідати навчальним завданням. Якщо ви викладаєте 3D-графіку чи Photoshop, робота з якими вимагає більшого об'єму оперативної пам'яті, то малопотужні комп'ютери будуть постійно зависати, а це несерйозно. Інша проблема - ремонт: техніка загального користування ніколи не працює так, як це потрібно вам. Так що комп'ютери краще закупити свої ".
ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАЦЮВАТИ З УЧНЯМИ
При наборі учнів має сенс працювати тільки з повнолітніми слухачами, які мають базову середню освіту. Неповнолітні створять вам масу проблем під час навчання. Як правило, їх приводять батьки, щоб дитина була "при ділі", а не бовтався на вулиці. Особливим бажанням вчитися діти не горять і домогтися від них результатів буде неймовірно складно, а винуватим в підсумку виявитеся саме ви. Те ж стосується і наявності базової середньої освіти. Якщо людина не здатна закінчити 11 класів школи, вам буде непросто його навчити нової професії за один або два місяці.
ПІДПИСУЄМО ДОГОВІР
У ньому прописуються права та обов'язки сторін. З вашого боку ви зобов'язуєтеся навчити слухача певним навичкам за обумовлену кількість навчальних годин. Слухач зобов'язується відвідувати всі заняття, виконувати всі завдання викладача і сплатити по закінченні курсів вартість навчання (як правило, вноситься передоплата 50%). Але для того щоб людина була впевнена у своєму виборі, дайте йому можливість протягом перших трьох занять визначити, чи хоче він прослухати весь курс цілком. Причини відмови можуть бути різні - індивідуальна несумісність з викладачем, незручний графік, сімейні або фінансові проблеми. У цей проміжок часу учень повинен мати право розірвати договір в односторонньому порядку і отримати назад передоплату - зрозуміло, за вирахуванням суми за три прослуханих уроку.
І не забудьте надавати знижки. В обов'язковому порядку потрібно скидати 5-10% соціальним категоріям - інвалідам, пенсіонерам, малозабезпеченим. Також має сенс влаштовувати знижкові акції не в сезон: влітку, на період відпусток і на час новорічних свят.
ЯК ВИРІШУВАТИ претензій з боку УЧНІВ
Проблема може бути тільки одна - неуспішність. У цьому випадку потрібно чітко розмежовувати тих учнів, які порушували навчальну дисципліну, і тих, які мають проблеми із засвоєнням нового матеріалу. У першому випадку учень повинен доплатити за додаткові уроки, у другому необхідно "підтягнути" людини безкоштовно. У будь-якому випадку ви зобов'язані навчити слухача усього, за чим він до вас прийшов. В інтернеті є багато форумів і соціальних мереж з "чорними" списками недобросовісних роботодавців, компаній і постачальників послуг, і будь-який конфлікт з учнями відразу ж стане надбанням ваших конкурентів і потенційних слухачів.
СЕРТИФІКАТ ПРО ЗАКІНЧЕННЯ
Багато курсів після закінчення занять видають сертифікати. Але це не диплом державного зразка, і ніякої юридичної сили ваш сертифікат не має. Це просто ламінований аркуш паперу, віддрукований на кольоровому принтері і прикрашений вашої печаткою. Кращим підтвердженням якості ваших послуг стане не сертифікат, а кількість працевлаштованих слухачів. Саме гарантоване працевлаштування випускників може стати вашим перевагою перед іншими навчальними центрами.
Порада в тему.
Людмила, головний адміністратор одного зі столичних навчальних центрів: "Якщо людина платить гроші за навчання, йому потрібні не тільки знання і навички, але також певні гарантії того, що ви допоможете йому знайти роботу. У нас є база роботодавців, з якими ми працюємо, але якщо ви починаючий підприємець, то вам, звичайно, необхідно створювати її з нуля. Вам потрібно налагодити прямі контакти з роботодавцями: завести знайомства з кадровиками підприємств і організацій у тих сферах діяльності, за якими ви готуєте фахівців. По кожному з випускників домовляйтеся особисто з кадровиком або, якщо є така можливість, з керівником підприємства безпосередньо, і вже тоді відправляйте на співбесіду. Але взаємини з роботодавцями мають бути взаємовигідними - він повинен бути впевнений в тому, що ви ставите йому тлумачні кадри ".
РЕКЛАМА
На думку наших експертів, найефективніша реклама - інтернет. Роздача листівок та розклеювання оголошень не приносить необхідної віддачі. На сторінці в інтернеті ви можете размесить інформацію про навчальні програми та їх вартість, а також список роботодавців, які беруть на роботу ваших учнів. (Коли ви вийдете на працевлаштування слухачів.)
Але якщо ви будете замовляти сайт, не забудьте про те, що він вимагає щомісячної підтримки та просування. (Ці послуги в пакеті, як правило, надає одна і та ж IT-компанія.) Завдяки підтримці ваш сайт буде відображатися на першій сторінці пошуку за запитом "Курси англійської мови" (або дизайну, або бухгалтерії). А значить, слухачі в першу чергу будуть звертатися до вас, в не вашим конкурентам.
ВИТРАТИ НА СТАРТ
Реєстрація ПП - 35 грн.
Офісні меблі б / у:
5 столів - 1500 грн.
5 стільців - 400 грн.
Лазерний принтер б / у - 1300 грн.
Комп'ютери б / у (5 штук) - 12 000 грн.
Сайт - 800 грн.
Разом: 16035 грн.
Щомісячні витрати
Оренда офісу - 2000 грн.
Друк методичних матеріалів (витрата паперу, заправка картриджа) - 425 грн.
Підтримка сайту - 500 грн.
Єдиний податок (з липня) - 291 грн.
Інтернет - 100 грн.
Разом: 3316 грн.
Щомісячний дохід *
12 студентів ранкової групи Х 800 грн. = 9600 грн. / 2,5 міс. = 3840 грн.
20 студентів вечірньої групи Х 800 грн. - 16 000 грн. / 5 міс. = 3200 грн.
Разом: 7040 грн.
* Вартість одного навчального курсу в середньому становить 800 грн. Один курс складається з 30 занять по 3 години протягом 2,5 міс. (Ранкова група) або 60 занять по 1,5 години протягом 5 місяців (ранкова група). При успішної рекламної кампанії ви будете вести на тиждень 4 ранкові групи (3 учні) і 5 вечірніх (4 учні в групі) на тиждень.
ЧИСТИЙ ПРИБУТОК
7040 грн. -3316 Грн. = 3723 грн.
ОКУПНІСТЬ
16035 грн. / 3723 грн. = 4,5 міс.
Переглядів: 7532 | Додав: BOSS
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 167
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0