Головна » 2012 » Лютий » 3 » Яким повинен бути керівник?

Яким повинен бути керівник?
22:24

Як добитися того, щоб якість сільської освіти могла конкурувати на рівні гімназій, ліцеїв, профільних шкіл міста? Який вчитель потрібен у школі ХХІ століття? Ці та інші питання хвилюють будь-якого директора, заступника директора.

На мій погляд, саме від керівника навчального закладу залежить успіх, рейтинг кожного працівника та формування його як компетентної особистості. У навчальному закладі головним є командна підготовка та уміння вести колектив педагогів та учнів до розкриття своїх здібностей та вмінь, що спонукає до розвитку учасників навчального закладу. Саме у такому середовищі, де комфортно та затишно всім, зароджуються нові педагогічні ідеї, учнівські успіхи та досягнення. Якщо є цікаві ідеї – будуть і плоди. Вдалий старт – успішна кар’єра. Завдяки цьому школа розвивається, педагоги не зупиняються на досягненому, учні налаштовуються на краще : «Створи себе сам».
За 20 років директорства накопичила безцінний досвід керівництва, управління. Педагоги - особливий контингент : творчий, емоційний, інколи навіть імпульсивний , з різними поглядами, думками, характерами. Правильний підхід в керівництві дає змогу координувати та направляти цю енергію у правильне русло. Особливу радість отримуєш від сяючих очей молодих вчителів, їх перших перемог, задоволені обличчя випускників , які отримують золоті медалі за відмінні успіхи у навчанні, коли разом із учнями успіхам вчителів радіють батьки…
Але робота директора не буде на 100% повноцінною без кваліфікованої та своєчасної підтримки заступника, адже саме він завжди знаходиться в центрі всіх дій, які відбуваються у навчальному закладі, і головне, його завдання – створювати колектив однодумців, доторкнутись до кожної струни серця, спонукати на все нові і нові грані досконалості.
Чудово розумію, що від наших дій залежить доля вихованців, педагогів, жителів селища. Навіть розвиток і майбутнє села.
Доторкнувшись до людських сердець, ми розуміємо – ми відповідальні! Чи вдалим буде труд молодого педагога, чи виросте він професійно, чи готовий випускник подолати всі перепони на життєвому шляху… За все це ми завжди відповідаємо.
Зараз коли говорять про «якість освіти», «нову школу», «компетентнісний та особистісно-орієнтовний підхід», хочеться створити школу «ІНТЕЛЕКТУ», щоб кожна дитина почувала себе тут комфортно, відчувала любов і увагу батьків та педагогів, щоб кожен вихованець мав змогу проявити та застосувати свої інтелектуальні здібності. Педагогічний колектив на чолі з директором повинен створювати сприятливу атмосферу для отримання учнями якісної освіти і виховання.
Що потрібно для якісної освіти? Саме на прикладі свого навчального закладу можу стверджувати, що державі не байдуже , як і в яких умовах навчаються діти України. Під патронатом Президента України Януковича Віктора Федоровича, голови Запорізької обласної адміністрації у Кушугумському НВК «ІНТЕЛЕКТ» було проведено реконструкцію закладу та оновлено матеріально-технічну базу. Сучасно оснащені класи, крокуючі у ногу з часом педагоги, соціальна підтримка, цікавість до отримання знань – ось ті шляхи до якості освіти. Ці завдання вирішуються не тільки завдяки зусиллям навчального закладу, але і суспільства в цілому.
Вважаю , що відповідальність на керівникові подвійна: за долю педагога та учня. Як зворушливо отримувати листи від бувших випускників зі словами «Ви допомогли мені обрати професію…», «Завдяки Вам я став …», «Любі вчителі, які ви були праві…», «Ви підтримали мене у скрутну хвилину мого життя…», «Тільки ви розуміли мене…» - це короткі тези, але скільки в них віри, надії, любові.
Шановні педагоги! Хай таких листів у Вашому житті буде безліч.

Директор Кушугумського НВК гімназії «ІНТЕЛЕКТ»
Тетяна Апостолова
Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 2279 | Додав: олька
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0