Головна » 2009 » Листопад » 20 » Харківський Клуб Директорів Шкіл (ХКДШ)

Харківський Клуб Директорів Шкіл (ХКДШ)
18:03

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ПРЕС-СЛУЖБА 

Інформація про Харківський Клуб Директорів Шкіл (ХКДШ)

Харківський Клуб Директорів Шкіл (ХКДШ) - добровільна громадська організація до складу, якої входить 61 керівник середніх закладів освіти м. Харкова та 8 почесних членів.


Клуб офіційно зареєстрований, має Статут, печатку, рахунок у банку, емблему, шарфи.

ХКДШ є колективним членом Асоціації керівників шкіл України (АКШУ).

Метою ХКДШ є сприяння інноваційному розвитку освіти м. Харкова як складової національної системи освіти, об’єднання керівників шкіл для вирішення спільних проблем та підвищення їх професійної майстерності.

Харківський Клуб Директорів Шкіл був створений у 1994році за ініціативою директорів шкіл (Медреш Є., Ліпейко В, Аркуша Л та інш.) та при підтримці і безпосередньої участі голови Харківського міськвиконкому Кушнарьова Є.П., начальника управління з гуманітарних та соціальних питань Покроєва А.Г., начальника управління освіти Харківської міської ради Ландсмана В.А. Клуб здійснив суттєвий вплив на розвиток освіти м. Харкова та Україні; навчив директорів шкіл разом вирішувати спільні проблеми; своїми ініціативами та професіоналізмом ХКДШ довело, що Харків найпотужніший освітній центр. Разом з Міжнародними і Українськими партнерами Клубом були започатковані перші в Україні пілотні проекти з розвитку освіти.З 1999 року ефективність роботи клубу знизилась (не відчувалась потреба в його діяльності та ініциативах).

У 2001 році директори шкіл Харкова, які хотіли впливати на освітню політику і професійно зростати вступили до Всеукраїнської Асоціації Керівників Шкіл України (АКШУ). Робота в АКШУ в основному була зорієнтована на участь у Всеукраїнських та Міжнародних проектах таких як: Українсько-Голландський проект з освітнього менеджменту, проекти Фонду Відродження «Мережа освітньої політики», "Справедливе оцінювання”, Українсько-Польскі проекти "Європейські студії" в школах України та Польщі», «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», експертиза проекту державного стандарту базової і загальної середньої освіти, експертиза стану сучасного Українського підручникотворення та інших.6 березня 2007 року за ініциативою директорів шкіл м. Харкова членів АКШУ та при підтримці Харківського міського голови М.М. Добкіна відбулася установча конференція ХКДШ, яка фактично відновила роботу клубу.

Почесним президентом ХКДШ був обраний Харківський міський голова Добкін М.М. за значний вклад у розвиток Клубу і підтримку директорів шкіл м. Харкова.

Голова правління ХКДШ - Михайленко Тетяна Василівна, член координаційної ради АКШУ, директор Харківської спеціалізованої школи № 73 (тел. 7-100-190).

Заступники голови правління ХКДШ:

Світлична Олена Федорівна, директор Харківської гімназії № 39 (тел. 376-01-14)
Нижник Олександр Степанович, директор Харківської спеціалізованої школи № 155 (тел. 993075).

Найзначніші справи ХКДШ, що були реалізовані у 2007-2009 роках: Розробка та реалізація освітніх проектів для м. Харкова за підтримки Харківської міської ради - «Рік освіти - 2008» та «Школа майбутнього». Участь у міжнародних проектах: «Громадянська освіта в Україні», «Справедливе оцінювання», «Європейські студії», «Євроклуби в школах України та Польщі», «Досвід Чеської Республіки з трансформації та членства у ЄС» тощо. Участь у підготовці тренерів для навчання керівних кадрів освіти з освітнього менеджменту за Міжнародним проектом «Рівний доступ до якісної освіти».Проведення організаційно-діяльнісних ігор «Рік освіти», «Університетська кафедра в школі». Проведення Всеукраїнської конференції та розширеного засідання Координаційної ради АКШУ в м. Харкові «Взаємодія влади та громадських організацій в освіті». Реалізація програми «Освітній діалог регіонів України» - творчі зустрічі з освітянами Львова, Ужгорода, Тернополя, Києва. Участь в телепрограмі «Діалоги про школу» разом з Харківським міським головою М.М. Добкіним. Робота в Управлінській школі АКШУ з громадянської освіти в м. Біла Церква. Участь у Міжнародній програмі США «Громадські зв’язки (Моніторинг якості освіти)». Участь у складі делегації від України у Міжнародній конференції з проблем європейської освіти Європейської Асоціації Керівників Шкіл (ESHA) у м. Копенгаген. Проведеня конкурсу творчих робіт для школярів «Моє місто в контексті Європи».

26-28 березня 2009 року на базі відпочинку «Вогник» у Старому Салтові ХКДШ розпочав роботу над проектом «Університетська кафедра в школі», який став переможцем міського конкурсу проектів програм громадських організацій стосовно дітей, молоді та жінок Харківської міської ради. Роботу над проектом розпочато з організаційно діяльносної гри «Університетськи кафедри в школі; модель і практичні варіанти». До проекту приєдналися кафедри потужних університетів Харкова: ХНУ ім. Каразіна, ХМУ, ХДПУ ім. Сковороди, ХНЕУ.

Переглядів: 2099 | Додав: BOSS | Теги: Харківський Клуб Директорів Шкіл (Х
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0