Головна » 2011 » Вересень » 23 » Квітковий протест: громадянська позиція чи "свідома" незрілість (відео).

Квітковий протест: громадянська позиція чи "свідома" незрілість (відео).
13:27


Думки представників студентства та політикуму щодо інциденту, що стався під час відкриття Форуму міністрів освіти європейських країн, розділилися

Під час відкриття Форуму міністрів освіти країн – членів Ради Європи в Києві стався інцидент за участі студентки Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Після виступу міністра освіти Дмитра Табачника до нього підійшла 17-річна студентка Дарина Степаненко й дала йому ляпаса букетом квітів. Свої дії вона пояснила незгодою з діяльністю Табачника на посаді міністра української освіти.

Сам міністр освіти вважає, що інциденту як такого не було. "Ніякого інциденту в нас не сталося. Спочатку вона чарівно посміхалась і казала, як вона прагне подарувати квіти, а потім спересердя почала тицяти цими квітами. Я ставлюсь до цього абсолютно спокійно, абсолютно нормально", - сказав Дмитро Табачник коментуючи вчинок студентки.

У свою чергу представники опозиційних політичних сил уважають дії студентки проявом її громадянської позиції.

Зокрема, депутат ВР Андрій Парубій, назвав цей учинок формою протесту проти політики, що проводить міністр освіти.

Народний депутат В’ячеслав Кириленко зазначив, що ляпас Табачнику був не лише ляпасом від студентки-патріотки Дарії Степаненко, а "це був ляпас від імені всього українського народу".

"Півтора роки Табачник знущається над українським народом, півтора роки він провокує суспільну напругу й півтора року Азаров і Янукович його нібито знімають із посади, але ми бачимо, що це все гра", - підкреслив політик.

Проте народний депутат, голова "Молодих регіонів" Андрій Пінчук, коментуючи подію зазначив, що кожна молода людина має право на висловлювання своєї позиції до органу влади або посадової особи, але такі дії мають бути у визнаних рамках культури та взаємоповаги.

"Переконаний, що в будь-якому разі необхідно шукати аргументи, а не вдаватися до таких проявів безкультур’я, як сьогодні", - зазначив Пінчук.

Не остались осторонь і представники деяких студентських організацій.

"Могилянка завжди позиціонувала себе як елітарний виш. Сьогодні вона яскраво продемонструвала свою "інтелігентність". Про яке європейське майбутнє України та високу якість освіти ми можемо говорити, якщо в нас деякі виші схожі на зоопарк або цирк?", - зазначила Анастасія Сабова, представник Всеукраїнської студентської ради, що є консультативно-дорадчим колегіальним органом при Міносвіти.

"Я знаю багатьох хороших студентів НаУКМА, які успішні в навчанні, талановиті, мають перспективи. Знаю багатьох успішних, і в бізнесі, і в політиці випускників цього вишу. Однак невеличка зграйка не зовсім адекватних осіб своїми безглуздими вчинками просто ганьблять честь університету", - наголосила вона.

У самому ж університеті коментують ситуацію дуже стримано. "Я б сказав, що це була емоційна нестриманість", - прокоментував вчинок студентки президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт.

"Я ще з нею не розмовляв, тому більше нічого сказати не можу", - сказав Сергій Квіт.

Сама учасниця інциденту, коментуючи свій вчинок для представників ЗМІ зазначила: "Це моє особисте рішення, моя особиста позиція. Сьогодні весь світ побачив рівень неповаги до міністра освіти. Його зневажають всі, абсолютно всі студенти. Ми неодноразово вимагали відставки цього ката українського освіти. Тепер про це знає світ", - підкреслила вона.

Про реакцію міністрів освіти країн-членів Ради Європи, на вчинок української студентки поки невідомо.

За повідомленням ГУМВС України в м.Києві, відносно 17-річної дівчини складений адміністративний протокол за ст.173 КУпАП, дрібне хуліганство.За матеріалами: Освіта.ua
 
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 895 | Додав: BOSS | Теги: букет табачнику, табачник, відео табачника з букетом
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0