Головна » 2011 » Грудень » 26 » Міносвіти неефективно використовує кошти на видання підручників

Міносвіти неефективно використовує кошти на видання підручників
16:03


Рахункова палата оприлюднила результати аудиту ефективності використання коштів, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками

У Рахунковій палаті повідомили, що за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, встановлено, що Міністерство освіти протягом останніх 9 років не забезпечує належної координації роботи з видання підручників та неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти.

"Державне замовлення на виготовлення і доставку підручників, яке затверджується практично наприкінці бюджетного року, є формальним і не виконує функцій державного регулювання цієї сфери та фактично не впливає на випуск навчальної літератури. При технології виготовлення підручників до п'яти місяців, постійною є практика спрямування коштів на цю мету за два-три місяці до початку навчального року", - йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати.

У результаті для термінового виготовлення підручників видавництва закуповували папір за цінами, вищими за ринкові на 30-40 %, внаслідок чого неефективно використано 6,9 млн. грн. бюджетних коштів.

У Рахунковій палаті зазначають, що МОНмолодьспорт не перевірив виробничі потужності переможця тендерних процедур з надання поліграфічних послуг ТОВ "Побутелектротехніка", яке виявилося фактично посередником, а не виконавцем замовлення. Тому після випуску 10 найменувань підручників на рахунку підприємства залишилося від 66 до 84 відс. отриманих коштів, що призвело до додаткових витрат з бюджету 5,9 млн. гривень.

"Непрозорою є і процедура конкурсного відбору підручників та ухвалення рішень про їх видання. Так, на випуск 24 підручників, які не подавалися на конкурс або не стали в ньому переможцями, з порушенням чинного законодавства використано 30,9 млн. гривень. Водночас у 2010 році не видано 20 найменувань підручників-переможців і 50 - у 2011-му", - зазначили у Рахунковій палаті.

"Однак, не забезпечивши своєчасного спрямування коштів для планомірного виготовлення підручників, МОНмолодьспорт уникнув відповідальності, передавши всі повноваження в цій сфері Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Разом з тим ця установа, належним чином не організувавши вчасне виконання поставлених завдань, надавала дозволи видавництвам на комерційний друк. Як наслідок, вартість підручника зростала у 2-3 рази", - йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

При цьому, за твердженням аудиторів, у 2010-2011 роках через затримки із забезпеченням учнів підручниками, їх купували власним коштом до 35% опитуваних, а навчальна література, надрукована за держзамовленням, зберігалася на складах виробників протягом 2 місяців. Крім того, запроваджений інститутом недосконалий порядок визначення реальної потреби у підручниках призвів до надлишкового випуску 515,7 тис. примірників, які фактично не використовуються, тоді як на їхнє видання витрачено 8,6 млн. грн. з державного бюджету.

Основна причина вказаних порушень - незадовільна організація роботи МОНмолодьспортом. Спрямовані з бюджету 319 млн. грн. на випуск підручників не забезпечили потреб навчальних закладів у сучасній навчальній літературі. Зокрема, не забезпечені підручниками учні з особливими потребами та діти національних меншин, для яких окремі найменування не видавалися жодного разу за останні 20 років.

Аудитори зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010-2011 роках можна було додатково видати 3,4 млн. підручників, або майже на чверть більше виготовлених.За матеріалами: Освіта.ua
Переглядів: 740 | Додав: BOSS | Теги: друк підручників, діяльність МОНмолодьспорту, підручники для школи, підручники, закупівля підручників
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0