Головна » 2009 » Жовтень » 9 » Органам державного казначейства доручено відкривати школам рахунки

Органам державного казначейства доручено відкривати школам рахунки
12:46

З 1 січня 2010 року загальноосвітні школи України матимуть можливість відкривати госпрозрахункові рахунки та наймати бухгалтерів

Про це Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила під час розширеного засідання Уряду з розгляду питання "Про стан та перспективи розвитку загальної середньої освіти" за участю директорів шкіл.

"Після введення окремих рахунків нам потрібно готуватися і необхідно пройти певний етап входження в цю процедуру. Як би не хотілося це зробити одразу, проте треба зробити люфт і поступово переходити на цю форму ведення господарювання у школі", - підкреслила Глава Уряду.

Юлія Тимошенко наголосила, що перехід на автономію здійснюватиметься лише на добровільній основі. При цьому вона додала: "Але якщо буде заява директора школи, то це вже є обов'язковим елементом для Державного казначейства для відкриття цій школі окремого розрахункового рахунку".

Глава Уряду зазначила, що перехід до шкільної фінансової автономії дозволить не лише законно приймати благодійні внески та допомогу, а й отримувати за учнів плату за нормативом: "Тому що не тільки заробітною платою живе кожна школа, а це весь учбовий процес, який мусить формуватися за рахунок достатнього фінансування. І без окремого розрахункового рахунку, на жаль, неможливо буде перейти на повноцінну оплату по нормативу за навчання однієї дитини".

Прем'єр-міністр доручила Міністерству фінансів і Міністерству освіти та науки до 14 жовтня доопрацювати механізми переходу середніх шкіл до автономії, яка передбачає самостійне розпорядження фінансовими ресурсами.

Як повідомлялось раніше, Кабмін взяв на себе зобов'язання підвищити зарплати освітянам.


По матеріалам: Освіта.ua
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1230 | Додав: BOSS | Теги: школам рахунки, відкриття шкільних рахунків у казна
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0