Головна » 2009 » Жовтень » 19 » Результати зовнішнього оцінювання директорів шкіл не схвилювали

Результати зовнішнього оцінювання директорів шкіл не схвилювали
12:36

Обираючи школу, до якої піде її донька, вінничанка Маргарита в першу чергу орієнтувалася на статус навчального закладу. - Я знаю, що у цій школі працюють гарні вчителі, її учні показують непогані результати. Про неї гарно відгукнулися мої знайомі. Та і взагалі, всі знають, що це найкраща школа у місті. Проте сказати, чому саме ця школа є найкращою, Маргарита конкретно так і не змогла. - Тому, що краща і все, - запевнила вона. Проте більшість батьків все ж таки більш ґрунтовно підходять до вибору навчального закладу, в якому їх чаду доведеться коротати дванадцять навчальних років.

За словами самих директорів шкіл, по-перше, це географічний фактор. Неподалік від дому, або у крайньому випадку від місця роботи котрогось із батьків. Далі батьки обирають не так школу, як першу вчительку.


- Коли син йшов до школи, я в першу чергу показала йому всіх учительок, - розповідає Юлія. – Зайшли в клас до першої, запитую в сина: «Тобі подобається вчителька?» Він відповів, що ні. Отже пішли далі. Друга вчителька у нього одразу викликала симпатію. Він і пішов саме у її клас. І, як доводить час, вчинила правильно. Син зараз у другому класі і в учительці просто душі не чує. Зараз для батьків з’явився ще один критерій відбору школи – рейтинг за результатами ЗНО. Уже вдруге поспіль на початку вересня вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (РЦОЯО) оприлюднює рейтинг шкіл Вінниччини, складений за результатами ЗНО. І тепер школи докладають чималих зусиль, для того щоб потрапити до десятки кращих шкіл Вінницької області.


- Минулого року до кращої десятки ми не потрапили, - розповідає директор СЗОШ №21 Андрій Космина. – І хоча тоді ми зайняли тринадцяте місце, що в принципі зовсім не погано, звичайно хотілося кращого результату. Тому ми і прийняли ряд заходів для того, аби врешті-решт увійти до десятки. І ми цього досягнули. За словами пана Космини, одною з перших змін у школі було те, що для старших класів виділили найсильніших предметників. Крім того, випускникам зробили чітку установку акцентувати увагу саме на ті предмети, з яких вони планують складати ЗНО.
- Як бачимо, заходи дали свої позитивні результати, - каже пан Космина.
Проте в той самий час, директор школи зізнається, що не виключено, що в наступному році двадцять перша школа в десятку кращих не потрапить. - Тут рік на рік не припадає, - каже він. – Адже все залежить не тільки від вчителів, а і від того, наскільки потужний клас випускається. З його позицією згодний і директор СЗОШ №30, яка цього року випала з рейтингу, Олексій Терновий. - Назвати цей рейтинг сталим не можна, - каже він. – Це природно, що цього року в десятці кращих відбулися зміни. Хоча і не приємні для нашої школи. І звичайно наступного року зміни також будуть.
Для того, щоб майбутні зміни були лише на користь навчальному закладу, в школі все ж таки провели спеціально присвячену питанню ЗО педраду, де склали перспективний план.
- Дітей до зовнішнього тестування потрібно готувати не починаючи з випускного класу, а з першого, – каже Олексій Терновий. - Щоб дитина поступово і систематизовано сприймала матеріал, а не наскоком за півроку до тестування.
Проте саме результати зовнішнього оцінювання, як основного фактору при виборі школи, пан Терновий заперечує.
- Відаючи дитину до школи, батьки насамперед дивляться на особистість першого вчителя, - продовжує директор тридцятої школи. – На те, наскільки дитині буде комфортно саме у цьому навчальному закладі. Що ж до результатів ЗО, то поки вони ще не стали важливим фактором, який впливає на вибір школи.
Але, не зважаючи на запевнення директорів шкіл, батьки, перед тим, як віддати дитину до школи, цікавляться результатами, які показали на зовнішньому оцінюванні випускники цього навчального закладу.
Так, наприклад, вінничанин Андрій, коли віддавав сина до школи, увагу на результати ЗО все ж таки звертав. Хоча, як зізнався і не основним чином. - Звичайно, я поцікавився, яке місце в рейтингу посідає ця школа. І мене дуже втішило, що вона одна із лідируючих за результатами обох років, - розповідає він.

vn.20minut.ua

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1840 | Додав: BOSS | Теги: освітні новини, результати ЗНО, рейтинг шкіл, вибір школи
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0