Головна » 2010 » Листопад » 17 » У нових правилах вступу до вузів збережено старі одіозні норми, - Гриневич

У нових правилах вступу до вузів збережено старі одіозні норми, - Гриневич
14:02

"Головним нововведенням умов вступу, якими будуть керуватися абітурієнти та вузи наступного року, є створення нових можливостей обійти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)"

Таку думку висловила координатор напрямку "Суспільство знань" в Уряді Змін Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба партії Фронт змін.

Під час прес-конференції в Києві вона підкреслила, що не було враховано майже жодних зауважень, наданих експертами до умов прийому під час громадського обговорення.

"Залишилися найбільш одіозні норми, наприклад, невиправдане підвищення оцінки середнього балу атестата з 12 до 200, а також врахування сертифікатів зовнішнього оцінювання різних років. Це суперечить здоровому глузду і не має ніякого обґрунтування", - підкреслила Лілія Гриневич.Гриневич зазначила, що характерною рисою нових умов вступу до вузів є зниження прозорості правил.

"Наприклад, з'явилася нова деталь: якщо у минулорічних умовах прийому в рейтинговому списку відображалися всі складові рейтингового балу - бал атестата, бал вступного іспиту (якщо є) і бал ЗНО, то цьогоріч це положення виключено, і в рейтинговому списку буде тільки сумарний бал. Усе це призводить до зниження прозорості при вступі", - зазначила експерт.

Позитивом і рухом уперед, на думку Лілії Гриневич, є нововведення, що стосується переможців олімпіад та призерів Малої академії наук: тепер вони не проходять поза конкурсом - їм надаються додаткові бали.Водночас, переконана вона, додаткові бали за підготовчі курси - це "чергова сегрегація абітурієнтів на тих, хто може собі дозволити відвідувати ці курси, і тих, хто живе далеко від університету і не має такої можливості".

Лілія Гриневич вважає, що в Україні поглиблюється нерівність доступу до вищої освіти. "Це - парадоксально, тому що є демографічна криза, суттєво збільшено кількість ліцензованих місць. Але якщо говорити про доступ до "бюджетних місць", то слід зазначити, що поглиблюється нерівність між людьми в залежності від їхнього майнового стану, територіального перебування, соціальної приналежності", - підкреслила вона.

У нових умовах прийому, зазначила Гриневич, є ще один позитивний момент: там чітко, по днях прописана етапність публікації рейтингових списків. "В іншому ці умови тільки посилюють нерівний доступ до вищої освіти. Вони дають більше можливостей обійти зовнішнє тестування, зокрема, дозволяють складати вступні іспити у вузах більшій кількості абітурієнтів", - зазначила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, у жовтні Міністерство освіти оприлюднило умови вступу до вищих навчальних закладів.За матеріалами: Освіта.ua

Переглядів: 721 | Додав: BOSS | Теги: ЗНО 2011, недоліки ЗНО, особливості ЗНО, зміни у ЗНО
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0