Головна » 2012 » Лютий » 1 » В Донецьку заборонили закривати українську школу

В Донецьку заборонили закривати українську школу
11:56

Ворошиловський суд Донецька визнав протиправним та скасував рішення міської ради про ліквідацію школи № 111 з українською мовою навчання. Міська влада від коментарів відмовляється, але каже, що готуватиме апеляцію.

Про те, що школу закривають, батьки учнів та вчителі дізналися рік тому. Позов до суду від батьків учнів подавала мати двох школярів Ірина Круглова.

Влада Петровського району міста посилалася на низьку заповнюваність навчального закладу, а також на те, що учні зможуть навчатися в інших школах району. Але громадськість обурилася, твердячи, що рішення про закриття ухвалили без обговорення.

"Рішення Донецької міської ради прийняте із грубим порушенням чинного законодавства, таємно, без жодного обговорення із батьками, з громадськістю, без жодного обґрунтування, тому є незаконним і таким, що порушує основні конституційні права дітей на освіту, на вибір батьками дітей навчального закладу та належні умови здобуття освіти", - заявила в суді Ірина Круглова.

Наповнюваність школи, зазначала позивач, - не найнижча в районі і становить 57%. Крім того, за її словами, поруч немає повністю українських шкіл, тож діти мали продовжувати навчання в російськомовних закладах.

Батьки учнів провели кілька акцій протесту і відмовлялися переводити дітей. За словами представників ініціативної групи, умови для навчання в інших школах були гірші. Зокрема, в одній із них був один туалет на 600 дітей.

На час розгляду позову суд призупинив дію рішення міської ради про закриття школи. Тому 1 вересня навчальний заклад розпочав новий навчальний рік. Майбутнє школи повністю залежало від рішення суду.

Ірина Круглова заявляла про те, що отримувала погрози на свою адресу від невідомих осіб, які радили забрати позов. Жінка звернулася до міліції, однак підстав для порушення кримінальної справи правоохоронці не знайшли.

Пані Круглова каже, що батьки та вчителі вердикт суду сприйняли з радістю: "Я вірила до останнього, ми виявилися правими. Гадаю, це буде уроком для влади, і уроком гарним. Щоб не було такого: якомусь дядькові захотілося закрити школу – і закрили, незважаючи ні на що".

Представники міської ради, які були присутні в суді, від коментарів для журналістів відмовилися, зазначивши лише, що подаватимуть апеляційну скаргу.

Прес-служба Донецької облдержадміністрації повідомляла, що закриття шкіл відбувається згідно з "Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання".

За матеріалами: www.bbc.co.uk
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 617 | Додав: BOSS | Теги: оптимізація шкіл, закриття шкіл, оптимізація мережі шкіл
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0