Головна » 2010 » Листопад » 17 » В Києві учнів змусили приходити в школу раніше, щоб співати гімн України

В Києві учнів змусили приходити в школу раніше, щоб співати гімн України
14:12


У київських школах ввели суворі правила. По-перше учні мають приходити на 15-20 хвилин до початку занять, щоб заспівати гімн України.

Також дітям забороняють носити мобільні телефони, надягати яскраві колготки або модні штани. Керівництво шкіл відмовчується, а от діти готові навіть бунтувати.

Невід’ємна частина виховання

"Нас зобов'язали приходити на уроки на 15 хвилин раніше. Весь клас стоїть, тримає руку на серці і співає гімн України. За запізнення на спів – "незадовільно" у щоденник. У нас ніхто не розуміє, навіщо це потрібно, ми будемо думати, що з цим робити. Може, навіть бунтувати будемо", - розповіла учениця однієї з київських гімназій.

Директор школи коментувати це відмовився, а вчителі неофіційно говорять: мовляв, так виховують патріотизм. Аналогічної думки вчителі й інших шкіл. В деяких з них всім учням заборонили говорити російською мовою навіть на перервах, пише газета "Сегодня".

Також, мало не в кожній школі Києва ввели найсуворіший дрес-код. Наприклад, учениці гімназії НПУ імені Драгоманова називають його "монастирським одягом". "Нуль макіяжу, нігті без лаку, навіть парфуми під забороною. У нас до початку уроків, коли всі з'їжджаються до гімназії, класні керівники переглядають зовнішній вигляд. А якщо на нігтях буде яскравий лак, його тут же змусять змити", - розповіла одна з учениць.

Найпоширеніше "не можна ні в якому разі" - мобільні та плеєри. Їх не люблять ні в дорогих приватних, ні в звичайних середніх школах. У гімназії ім. Драгоманова телефони змушують "вирубати" ще до того, як школяр встигне переступити поріг.В одному з ліцеїв Києва дітям заборонили виходити на вулицю під час перерви.

"У нас на вході стоїть охоронець, якому потрібно принести довідку від класного керівника, що тобі треба вийти на вулицю, без довідки не випускають. Але ця довідка діє тільки на прогулянку по території школи. Якщо хочеш вийти за її межі, потрібна інша - дозвіл від батьків, підписаний класним керівником", - розповів учень школи.


Як стверджують директори шкіл, всі ці правила - невід'ємна частина виховання.

Класичні школи Великої Британії

Англійці не приховують, що аскетичний побут і сувора дисципліна - частина класичної британської освіти. Майже у всіх школах Великої Британії дуже суворі правила і закритий простір.

"Дуже складно було психологічно, коли опиняєшся у середовищі, де все чуже, суворі правила і закритий простір", - згадує своє навчання в британській школі Олександра Червоненко, дочка колишнього заступника столичного мера Євгена Червоненка, а зараз ще і співвласниця івент-агентства RSVP luxury agency і хазяйка магазину одягу Vogner. - Ми просиналися по гучному дзвінку, як у школі, потім - півгодини на збори і перекличка".

Її кімната була схожа на келію, а кожен ранок починався з того, що потрібно було вистояти чергу в душ - він був один на десять кімнат. Вийти в місто можна було тільки на кілька годин і лише одержавши дозвіл. "Хотілося, щоб забрали (мене додому), але я розуміла, що потрібно це пережити", - зізнається Червоненко.

Через роки, вона визнає, що це було того варте - англійська школа навчила її нестандартно мислити, планувати час і багато працювати. "Якщо сачкувати - нічого не вийде", - засвоїла на все життя Олександра Червоненко.

У Британії вихованням займаються не батьки, а вчителі. "Вихованням займаюся не я, як дорослий, а багато дорослих, які знають, що роблять, - пояснює особливості освіти у Британії Валерія Самборська, директор клієнтського сервісу компанії Бізнес-Лінк, яка сама колись стала випускницею англійської закритої школи, а тепер відправляє тим самим шляхом юних співвітчизників. - Там з дитини роблять людину".


За матеріалами: Освіта.ua
Переглядів: 981 | Додав: BOSS | Теги: гімн України у школі
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0