Головна » 2012 » Січень » 30 » Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл
22:11


Міністерством освіти затверджено програму "Школи-новатори", реалізація якої має сприяти інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів

Метою затвердженої програми є створення власної моделі інноваційного розвитку школи, що дозволить підвищити її рівень, сформувати уміння і навички, необхідні учням для життя у ХХІ столітті, створити передумови для підвищення ефективності та якості освіти.

Автори програми зазначають, що перехід України до інформаційного суспільства вимагає суттєвих змін у системі освіти. Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики в галузі освіти є розроблення та впровадження інноваційно-інформаційних навчальних ресурсів, які модернізують зміст, структуру, форми, методи, засоби навчання та виховання.

У програмі зазначено, що надзвичайно важливим є долучення українських шкіл до інноваційного процесу, що дозволить кожній школі ознайомитися з передовим досвідом, сприятиме виробленню власної стратегії розвитку.

Ініціатором упровадження програми є компанія "Майкрософт Україна" за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

Найближчим часом у кожному регіоні буде визначено не менше 50-ти загальноосвітніх шкіл, адміністрація та вчителі яких братимуть участь у програмі. Участь у програмі також візьмуть координатори від регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.

Для реалізації програми компанія "Майкрософт Україна" безкоштовно надасть Інтернет-платформу освітньої мережі Microsoft "Партнерство в навчанні", а також он-лайн-ресурси для проведення дослідження рівня інновацій у викладанні та навчанні та для проходження навчального курсу за програмою.

Реалізовувати програму пропонується шляхом проведення он-лайн-навчання керівників шкіл і вчителів для підвищення їх рівня кваліфікації, налагодження взаємодії педколективів і закладів післядипломної педагогічної освіти з метою обміну досвідом, упровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на підвищення рівня інноваційного розвитку шкіл тощо.

Програма реалізовуватиметься до 2015 року у відповідності з планом заходів, передбачених на цей період.

Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Управління програмою покладено на утворену координаційну раду, яку очолив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти міністерства Олег Єресько.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів і коштів ТОВ "Майкрософт Україна".

Регіональним управлінням освіти та керівникам закладів післядипломної педагогічної освіти доручено провести відповідну організаційну роботу та сприяти впровадженню програми "Школи-новатори" в загальноосвітніх навчальних закладах.

Установчий семінар для регіональних координаторів програми, які представлятимуть заклади післядипломної педагогічної освіти відбудеться в лютому.

За матеріалами: Освіта.ua
Переглядів: 1036 | Додав: BOSS | Теги: програма Школи-новатори, Майкрософт Україна
Форма входу
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0