Статті

Головна » Статті » Інше з адміністративної роботи

Чим живе освіта на селі?
ЧИМ ЖИВЕ ОСВІТА?
Час летить дуже швидко .Ніби недавно було свято Першого вересня,осінні довжелезні канікули,відпрацювання уроків кожної суботи,районні предметні олімпіади,конкурси,змагання.А ще щиро раділи разом з дітьми першому снігу. А вже сьогодні стоїмо на порозі новорічнихі свят.
Календарний рік завершується. Яким він був?Складним,непростим,політично не стабільним.А ще –страшне слово «війна», антитерористична операція на Донбасі…
В школі проводяться патріотичні заходи,які готують діти залюбки, по-особливому підбирають слова,пісні,відео.Так і в Братській школі учні 7 класу (кл.кер. Блик І.Л.)провели загальношкільний захід «Горнусь до тебе,Україно». Лунали пісні «Моя Україно»,читали вірші,проходили сторінками історії рідної держави,переглянули відеофільм «Небесна сотня», аудіовірш «На варті».Свято було емоційним,витриманим та урочистим.Ізюминкою свята був флешмоб «Мир всім»,який виконали учні 5-8класів,попердньо підготувавши на листку «Я за мир», «Мир всім», «Миру мир», «Я голосую за мир», «Мирне небо» і так далі. Танці виконували прогягом свята дівчатка 7класу з жовто-блакитними стрічками в руках. Арка слугувала на святі за декорацію,яка була прикрашена калиновими ягідками та горобиною, стрічками кольорів пшеничного стиглого поля та безхмарного неба. Ось саме так живе сільська школа.
Без війни майже сімдесят років. Впевненість у завтрашньому дні , безоплатна освіта,медицина, заклики «Все краще дітям!». Змінилося 20 століття на швидке,мобілізоване,коп'ютеризоване, інтернетне. Зовсім змінилася світоглядна позиція громадянина нашої держави на все:освіту,медицину,суспільство. А освітяни як флагмани -завжди попереду.Буксируючи нові підручники,програми,12-бальну систему оцінювання,нове Типове положення атестації педпрацівників та
Проект «Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років».
Складні часи в державі впливали на недостатність фінансування освіти. Навчання у вузах,технікумах,коледжах стало платним,майже недосяжним для більшості випускників.Зменшується кожного року бюджетні місця,завдання ЗНО стають складнішими. Випусники 11класів втрачають впевненість у правильності вибору професії,бо часто це пов'язується з немалими запросами коштів вишами.
Як відомо, за Законом України «Про освіту», наші молоді люди, які закінчують середню загальноосвітню школу, здобувають так звану «повну загальну середню освіту. Слово «повний» означає те ж саме, що «наповнений до кінця» чи «наповнений цілковито». Тож, коли ви маєте «повну середню освіту», далі ви можете здобувати лише вищу освіту, бо середня освіта вже «повністю» вами здобута.
У Концепції розвитку освіти 2015-2025 років розглядається можливість відновлення дванадцятирічної системи освіти в школі. А мережа шкіл на основі розрахунку: початкова шестирічна школа функціонуватиме за будь-якої кількості учнів, базова(7-9) — не менше 100 учнів, старша(10-11) — не менше 200 учнів. При цьому можливе гарантування функціонування школи за умови меншої кількості дітей, якщо не можливо забезпечити навчання дітей в іншій школі.
Звичайно, деякі розділи Концепції, напрямки щодо їх реалізації дають певні надії на краще майбутнє. В соціальному вимірі гуманітарний розвиток означає створення для людини, умов реалізації всіх її можливостей. Основними принципами гуманітарного розвитку України є: взаємодія між державою та громадським суспільством, бізнесом та владою з метою створення необхідних соціально-економічних умов для підвищення якості життя населення для всебічного гармонійного розвитку людини, захисту її прав і свобод.
А незабаром новий 2015рік,який невідомо що принесе освітянам.Обговорили проект «Концепції» з нашою надійною піклувальною радою (Андруховим С.В)батьківською громадськістю,педагогічним колективом.Занепокоєні всі,бо така гарна школа, рідне село,яке живе повноцінним життям незабаром може залишитися без середньої школи,мабуть,і без дев'ятирічки…
Відомо давно,що там, де функціонує школа, там буде жити і розвиватися село, будуть народжуватися діти. Тож тримаємося разом, владо, любі колеги, батьки та діти. Тримаймося, бо в єдності наша сила! Миру всім та надій на краще майбутнє!
Дубнюк З.,
директор Братської ЗОШ І-ІІІст.
Категорія: Інше з адміністративної роботи | Додав: vozole (17.03.2015) | Автор: Дубнюк Зоя Іванівна
Переглядів: 1014 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Глушакова   (08.04.2015 16:16)
Золоті  слова...  Та ніхто  не  чує(((  Нас  чекають  зміни,  але  вони  не  на користь  сільської  школи.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Доповіді на масові заходи [8]
Вітання [14]
Кадрова робота [2]
Фінансово-господарська робота [0]
Юридичні питання [2]
Організація навчально-виховного процесу [17]
Охорона праці у школі [26]
Інше з адміністративної роботи [9]
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 167
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0