Статті

Головна » Статті » Доповіді на масові заходи

Есе на конкурс "Директор року -2014".
Конкурсні матеріали
директора
Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Покровської районної ради
Дніпропетровської області
Дубнюк Зої Іванівни
Есе
Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для інших виборює життя.
В. Симоненко
Скільки себе пам’ятаю, завжди мріяла бути вчителем. Не було навіть думки, що можу стати кимось іншим. І у всіх шкільних творах писала про те, чим же мені подобається професія педагога.
Тепер задумуюся над тим, що підштовхнуло мене до цього життєвого вибору. З упевненістю можу сказати, що велику роль у цьому відіграли вчителі моєї рідної школи. Вони все своє життя присвятили освіті, творчо працювали з дітьми і своїм прикладом зманювали мене на цю ж стежку. Добре пам’ятаю, як часто односельці заводили мову про те, як любили вчительку Галину Йосипівну та яким директором школи був Олексій Артемович. А Валентина Анатоліївна (мій завуч) й досі вчить дітей і мене.
І справді, мене навчали педагоги, яких поважали і цінували люди, які зуміли виховати багатьох гарних людей, які навчали жити і бачити красу життя…
А потім було навчання в педінституті. Тоді я вже відчувала своє покликання до обраного фаху. Чи ми обираємо професію, чи, як іноді здається, вона обирає нас, - невідомо. Але якщо людина працює за покликанням, це стає зрозуміло, в першу чергу, їй самій.
Все стало зрозумілим з тих пір, коли я прийшла працювати після вузу в свою рідну школу вчителем української мови та літератури, а ще викладала народознавство.
На роботу я йшла з радістю, а на уроці почувалася,як риба у воді, раділа успіхам учнів більше , ніж своїм. Скажіть, хіба це не за покликанням прийшов працювати вчитель!?
Я з упевненістю можу сказати: моя мрія мене не зрадила. У школі
я знову побачила своїх учителів, тому було навіть страшнувато. З головою поринула у роботу. Життя гарно стелило мені цю вчительську доріжку. Мене підтримували колеги, знаходилися люди, що могли порадити, сказати схвальне слово. А поштовхом до творчої роботи став мій перший відкритий урок, який я проводила на рівні району, беручи участь у семінарі директорів як молодий учитель.. І досі добре пам’ятаю: маленькі п’ятикласники та вивчення теми «Пряма мова. Діалог».З того часу закрутилося колесо творчості. Поки що воно не зупиняється, мої починання підхоплюють учні, самі намагаються творити.Захопила мене робота на уроці та позаурочний час у навчальних та пошукових проектах,як довготривалих ,так і одноденних. Багато ще не вивчено, багато ще треба працювати. З впевненістю можу сказати, що кожний урок – це міні-спектакль. І поки що є бажання продовжувати мистецтво творення уроку.
Промайнуло швидко двадцять два роки… З тих пір я спочатку переступила поріг школи вчителем і одинадцять - як лідера. Термін немалий...
З чого розпочалася моя школа? З турботи і неприємності, дзвінків з уроків і дзвінків з відділу освіти та адміністрації,зближення з батьківською громадськістю , перші не зовсім вдалі спроби зближення зі спонсорами . А ще - походи і прогулянки, перевірки та комісії, батьківські зустрічі і проведення перших педагогічних рад,нарад, методом проб і помилок, роздумів...
Директор сільської школи. Твоє життя, як на долоні, кожен твій крок і рух на очах. Тебе, твою сім´ю, дитину всі знають. І ти всіх пам’ятаєш і знаєш. Перед тобою твій випускник. Ким він став? Що школа недодала , недобачила-потім з цим тобі жити? Його діти прийдуть до тебе в школу. Виховуючи учнів,ти виховуєш все село,від тебе залежить майбутнє. Директор на селі не лише керівник: і завгосп,і садівник,і квітникар,і будівельник. Щоб заслужити авторитет і повагу,кожен керівник повинен побудувати для себе піраміду цінностей.
Цей бурхливий початок 2000 років. Зміна ідеалів і життєвих орієнтирів. Що ж було основою,пріоритетом моєї роботи? Я вважаю, чесність і напружена робота, відповідальність та бажання рухатися вперед, доброзичливість і щирість, довіра і любов до дітей, колег, батьків, громадськості.
Кожен учитель повинен спробувати залишити в душі дитини добро,любов та вміння навчатися протягом всього життя.І тоді не залишиться місця злу та нещирості, ледарству. А для цього недостатньо знати добре свій предмет, мало володіти комп'ютером та сучасними інформаційними технологіями. І керівник,яким би талановитим він не був , один не може виховувати та навчати людину, яка відповідала б усім вимогам сучасного життя. Потрібна єдина команда однодумців,яка вміє виховувати і потрібні бажаючі виховуватися. Виховувати потрібна школа. Але це вже пройдений етап. Сім’я, школа,громадськість – від їхньої злагодженої роботи залежить, яким буде кінцевий результат навчання та виховання.
Досягнення мої, як директора - це досягнення керованої мною установи. Я повинна думати про свої особисті успіхи лише як про символ успіху колективу, що одне від іншого невіддільно.
Хто такий директор сучасної школи, який він? Майстер, учитель учителів, менеджер... Можемо продовжувати протягом тривалого часу, номер з високим статусом позиції і, по суті, сьогодні це важко зрозуміти, хто він є, тому що серед калейдоскопу образів, замінюючи один одного, навіть у межах одного робочого дня, ви можете відчувати себе і живою, і спустошеною у постійній звітності і створеннях моделей, систем,пріоритетів . Це приносить особливий колорит почуття реальності і робить свою роботу як надзвичайно важкою, так і цікавою.
Пріоритетом роботи моєї школи є:
- підвищення надання якості освітніх послуг;
- збереження здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу(школа опорна в районі з проблем впровадження інноваційних здороров'язберігаючих технологій);
- створення сприятливих умов для професійного росту вчителів;
- система роботи з обдарованими дітьми (на рівні школи, району , області);
- створення позитивного іміджу школи.
Колектив учителів Братської ЗОШ,який я очолюю, за останні роки (особливо за останні 5 років) має ряд досягнень.
Конкурси, презентації, пошук нових ідей - це в нашому стилі. Ось,наприклад,у 2009році було надано методичні матеріали в ДОІППО «Сучасна модель сільської школи»для участі у Всеукраїнському конкурсі, результат - нагороджені грамотою Дніпропетровської ОДА «За активну участь в обласному конкурсі –захисті сучасної моделі навчального закладу».
Ініціюючи постійну участь школи у Всеукраїнських конкурсах,у 2012році стали переможцями обласного конкурсу-огляду на кращий сільський ЗНЗ, нагороджені грамотою ДОІППО.
Маючи сучасну матеріально - технічну базу школи , приймаючи участь у різноманітних творчих конкурсах обласного рівня , школа ввійшла з 2012року до інноваційного проекту «Школи-новатори».
Маємо немало методичних розробок,тренінгів «Школи культури здоров’я». Найкращі було внесено до каталогу «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини»(2011р).
Велика увага приділяється методичній роботі:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- робота творчих груп;
рада тренерів.
Ставимо за мету створення сприятливих умов для професійного зростання педагогів школи.
У порівнянні з 2002-вищу категорію не мав жоден член колективу, а І категорію -4, станом на 2013рік - з 19 вчителів 8 - мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 вчителів - мають звання «Вчитель-методист»,2 - «Старший учитель», І категорія-6 вчителів, 3-молоді спеціалісти,2 вчителів ІІ категорії.
На базі нашої школи проводяться районні методичні семінари директорів,ЗНВР,ЗВР. Учителі презентують відкриті уроки, гурткову роботу,факультативи,позакласні заходи,переглядають та обговорюють портфоліо вчителів,учнів,демонструють засідання міні-педради та творчої групи «Пошук»,засідання ради тренерів з проблем збереження здоров’я всіх учасників НВП.
Щодо укріплення матеріально – технічної бази школи ,в якій працюю. Школі в 2012році виповнилося 45років. Звичайно, ремонту потребувало все:меблі,обладнання шкільної їдальні,перекриття даху,заміна підлоги. Треба, щось змінювати, робити, не чекати з моря погоди. Тому у 2010році адміністрацією школи було самостійно розроблено та подано на конкурс до Міжнародного фонду «Відродження» проект для повної заміни електрообладнання в шкільній їдальні на тему«Удосконалення матеріально - технічного забезпечення їдальні сільської школи за стандартами СанПіНу». Радість не мала меж,коли з Києва повідомили,що наш проект увійшов до числа кращих та отримав підтримку Міжнародного фонду на суму 42167грн, тобто став переможцем. Самі творимо сьогодення, а значить - творимо щасливе майбутнє рідної школи. Підписання договору відбувалося в місті Києві, отримані перші настанови стосовно проекту. У районі цей грантовий проект в школах був першою ластівкою. І тут треба було зуміти і моніторити цінову політику,і відбирати ліцензоване та якісне обладнання, і звітувати описово та документально…
Хто виконавець проекту? Робота з Благодійною організацією «Довіра», підбір висококваліфікованих працівників .
Протягом 2011року було реалізовано проект та втілено в життя .
Силами колективу школи були виконані роботи по заміні електроплити,мийок, витяжки, люмінесцентного освітлення,покладено плитку на підлогу та стіни їдальні,встановлено бойлери, умивальники,
кондиціонер.
Менеджер,економіст,фінансист,директор,прораб - це не всі названо посади, які прийшлося суміщати під час реалізації проекту в практичній площині.
У вересні 2011року було презентовано проект перед керівниками Покровської РДА,районної ради,відділу освіти ,батьківської та учнівської громадськості. На всіх рівнях отримали схвалення і зробили висновки: хочеш змінити щось у школі на краще - пишіть проекти,все у ваших руках.
А які були задоволені батьки, а діти гордилися сучасним дизайном шкільної їдальні, обладнанням, смачними обідами…
Приємно було отримати запрошення адміністрації району щодо відрядження мене(одну з району)для участі в ІІІ Всеукраїнському з’їзді працівників освіти України в місті Києві. Отримала заряд позитива та відчуття впевненості освітян у завтрашньому дні. Підсумки, досягнення та проблеми ЗНЗ та вузів,технікумів,нові пріоритети розвитку освіти регіону. Дніпропетровщина - флагмани перших електронних журналів,щоденників.
Виступ прем’єр - міністра Азарова М.Я., губернатора Дніпропетровської області О.Ю.Вілкула.
Опановувати нове,пізнавати –це пріоритет,мабуть ,кожного сучасного директора? Незабаром стала учасником обласної конференції «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині» у 2011році. І це,звичайно, стало поштовхом для проведення в школі інтелектуальної гри «Що?Де?Коли?». Відразу було презентовано колегами ряд підсумкових уроків у формі гри «Що?Де?Коли?». І дітям, і вчителям подобалося впроваджувати давно відому гру в життя…
Чи може бути успішною робота директора школи,коли немає співпраці з громадськістю, товаровиробником, місцевими органами самоврядування?Тому однією з основних напрямків моєї роботи, як директора, є налагодження рівних партнерських стосунків з товаровиробником - агрофірмою «Земля» (в особі Андрухова С.В.),який проживає та працює на території Андріївської сільської ради.
Найбільший дар - слово творить , в устах керівника школи воно набуває особливого значення: воно створює школу , визначає шлях розвитку освітньої спільноти - спочатку налагодження тісної співпраці, розуміння проблем школи, які є майже кожного дня.
Дипломатичність у стосунках з меценатом,висвітлення нагальних проблем школи і вже з 2009року при дієвій співпраці школи та агрофірми було залучено спонсорських коштів на суму понад 2млн.грн,а саме:
-2009- оновлення центрального фасаду школи – викладено 500мкв тротуарної плитки;
- замінено всі (5)дверей на школі;
-2010-2013рр.- перекриття профнастилом будівлі школи(1800мкв), замінено 66 вікон на євро пластикові,настелено нове асфальтоване покриття за школою та основну дорогу при під’їзді до школи,сплановано 6 клумб,завезено грунт,укладено(1000м)бордюри, побілено школу та підведено зеленою фарбою, відремонтовано спортзал, спортмайданчик, відкрито дитячий ігровий майданчик для учнів 1-4класів, викладено нові ганки , замінено лінолеум по коридору школи ,придбано мультимедійний проектор, магнітофони, ламінатор, принтер, відеокамеру, телевізор, фотоапарат,кондиціонер,стільці для учительської кімнати(20шт),холодильники(2)для їдальні.
Як приємно, що оновлена меценатом Андруховим С.В. школа, стала перлиною Покровського району, візитною карткою .
Наступним кроком було дипломатично донести до нашого мецената про необхідність,вимогу часу-придбання нового комп’ютерного класу,щоб витіснити застарілу комп’ютерну техніку. І ось придбано за спонсорські кошти сучасний комп’ютерний клас(10+1), а у 2012році зроблено євроремонт кабінету інформатики за кошти нашого мецената.
Придбання нового комп’ютерного класу(10+1)в 2011році дало можливість урізноманітнити роботу вчителя та більше зацікавити учнів. На звичайних уроках з’являються презентації Power Point,вводяться перегляди відео сюжетів,проводяться музичні фізкультхвилинки з мультфільмів, а це придає уроку неповторність та стимулює бажання бути здоровим, робити паузи відпочинку.
Як сприйняли колеги появу нового сучасного комп’ютерного класу та підключення до мережі Інтернет(за спонсорські кошти)?Зрозуміли, що техніка, по-перше, підвищує на уроці наочність,по –друге, дає можливість проходити тестування в он-лайні з предметів, по –третє, відпрацьовує вміння , формує навики і є першими сходинками до якісного складання ЗНО.
А потім прийшли до висновку,що можна з ІКТ змінити весь навчальний процес, перебудувати мислення учнів та вчителів. При такому підході змінюється роль учителя: замість джерела інформації він стає консультантом,направляючим у ланцюжку. Діти отримують можливість навчатися аналізувати,думати,шукати інформацію. Змінюються і загальнолюдські відношення в школі –відчувається співпраця,зворотній зв’язок учитель – учень-учитель.
Ми зрозуміли,що забезпечення державою чи спонсором комп’ютерної техніки не означають інформатизацію навчально- виховного процесу. Інформатизація починається в головах учителів,які зрозуміли ,змогли використати ситуацію з метою розвитку свого колективу і зробили значний ривок. Вже другий рік кожен учасник НВП(учителі,учні,батьки) користуються електронними щоденниками та електронними журналами в курсі «Школа»- «Мої знання». Це надає школі відкритість та більшу зацікавленість та активну діяльність батьків у навчальному процесі.
Є ще важливий аспект, що дякуючи комп’ютеризації і швидкісному Інтернету(теж за кошти колишнього випускника) , діти отримали можливість приймати участь в олімпіадах та конкурах он-лайн:осіння та весняна сесії «Олімпус»(2 роки підряд).
Інформатизація – це крок для створення дистанційного навчання не лише педагогів,учнів школи,а й для навчання дітей з обмеженими можливостями. Дієвими та цікавими є дистанційні курси для директорів та завучів. Наприклад, при ДОІППО ще 5 років назад я захищала проект «Школа майбутнього», мріяла, планувала, намагалася перенестися на 5-10років вперед в омріяну школу майбутнього. Все здавалося просто мрією:колись буде доступ до мережі Інтернет, будуть створенні Інтернет-платформи при ДОІППО…
У цьому році я захистила новий проект «Школа випереджаючої освіти для сталого розвитку»і вже все те, що мріялося –стало реальністю:швидкісний Інтернет, новий сучасний комп’ютерний клас,маємо мультимедійний проектор, при ДОІППО створені Інтернет - платформи для директорів шкіл, заступників, учителів, методистів, створено сайт школи, є блог, маємо електронні журнали, щоденники, здаємо статистичні звіти через «Мої знання», створена електронна шкільна бібліотека.
Коли ми отримали новий комп’ютерний клас у подарунок,то старі комп’ютери поставили для вчителів на столи, щоб кожен міг вчасно виставити оцінки в журнал,отримати додаткові методичні матеріали для уроків.
Ще перевага комп’ютеризації полягає в тому , що вона покращила умови роботи вчителя. Використання нової техніки змінює імідж учителя школи,заохочує в школу молодих педагогів - випускників вузів.
Я є директор, чия влада не є авторитарною, мої відношення з колегами будуються на довірі та повазі. Демократичний стиль керування школою дає значні переваги.
Яка основна складова успіху директора сільської школи? Бути завжди попереду простого вчителя на крок-два,багато працювати над собою,допомагати методично вчителям,створювати сприятливе середовище для всіх учасників навчально- виховного процесу.
Збереження здоров’я - це пріоритет роботи педагогічного колективу нашої школи. Тому не лише проведення ранкової зарядки кожного дня, фізкультхвилинок на уроках, релаксаційні паузи,музичні перерви,проведення Днів здоров’я,місячників профілактичної роботи «Ми за здоровий спосіб життя»,введення проекту «Школа проти СНІДу», а й забезпечення кабінету шкільної медсестри необхідним обладнанням. Для медичного кабінету нашим спонсором придбано в 2013році шафи(2) та кушетку, медикаменти для першої невідкладної допомоги.
На жаль,у школі немає окремої кімнати для психологічного розвантаження вчителів. А створення сприятливих умов для кожного вчителя – це дуже важливо. Для учительської кімнати меценатом у 2013році придбано комплект сучасних меблів(5) та килимове покриття.
Умови створені для навчання та виховання підростаючого покоління,для успішного професійного зростання кожного вчителя.
За спонсорські кошти у 2013році зроблено євроремонт музичного класу:
- закуплено стільці(30штук);
- настелено ковролін;
- утеплено зовнішні стіни;
- придбано картини місцевого художника.
"Нам не дано передбачити, як наше слово відгукнеться," - сказав поет.
Це означає: планувати віддалене майбутнє дуже важко, якщо не неможливо, – особливо у наш час бурхливих змін у всіх областях інтелектуального і матеріального життя.
Необхідні системні корінні зміни з урахуванням стрімкого прогресу і регресу у ряді сторін існування цивілізації.
Зацікавленість можливості прийняття участі в сучасних інноваційних конкурсах як районного,обласного і Всеукраїнського рівнів. Тому,звичайно, не могла не прийняти участь у 2011році у Всеукраїнському конкурсі «Благодійник року» і як результат –директор агрофірми «Земля» Андрухов С.В. став переможцем у номінації «Середній бізнес»,нагороджений у місті Києві.
Як і чим живемо?Як працюємо? Презентовано Братську школу в журналі «Сільська школа-2012»: нариси про кращі сільські школи Дніпропетровщини.
Так, ми багато і плідно трудилися над собою і намагалися, щоб наші діти за рівнем освіти могли конкурувати з учнями міських шкіл. І коли на нагородженні в місті Дніпропетровську поряд з випускниками великих визнаних шкіл піднімаються наші випускники – переможці обласних олімпіад, творчих конкурсів нашої невеликої сільської школи , охоплює почуття радості і гордості.
Я і мої вчителі можемо пишатися собою вже тільки тому , що наші випускники не забувають дорогу до школи . Коли я входжу в шкільний вестибюль , частенько бачу там і тих , хто закінчив школу минулого року , і тих , хто покинув її стіни п'ять - шість років тому. А наші Останні дзвінки і День Знань перетворюються на справжні свята не тільки для винуватців торжества , а й для всіх жителів нашого села. У ці дні на святковій лінійці , як кажуть , яблуку ніде впасти. І ми - вчителі , учні , батьки , відчуваємо себе по -справжньому однією сім'єю . Я цьому щиро рада . Для мене дуже важливо , який імідж моєї школи.
Переглянемо школу в соціумі. Головним вважаю конструктивну співпрацю з батьками , створення своєрідного альянсу сім'ї та школи, агрофірми.
Так хочеться , щоб у перших рядах інтелігенції були вчителі . Адже справжній інтелігент завжди йде на крок попереду. Його не влаштовує поверхове ставлення до життя , він завжди переймається метою, до межі розуміння та участі в тому, чим він зайнятий.
Як складно директору в цьому плані. І як важливо саме тому дотримуватися суто людських заповідей:
Не топчи слабкого , та не трусися перед сильним , не продавай, не тріпочи перед начальством , не втрачай совісті на дрібному підлабузництві . Я це говорю не конкретно за когось, а з досвіду особистого спілкування з багатьма розумними і гарними людьми .
Чи можу я вважати себе щасливою? Мені дуже близько вираз « важке щастя » . Буває , що мрієш про щось , досягаєш поставленої мети , але виявляється , що це або вже не потрібно, або не актуальне . Буває ... Не сумую , продовжую віддавати всю себе роботі . Інакше не можна .
Але взагалі , я щаслива людина , тому що у мене все виходить ...
Я - директор школи, а це- організатор освітнього середовища , вчитель , вихователь , це стратегічний менеджер , тактичний менеджер , адміністратор , колега , менеджер з якості , посадова особа, менеджер з персоналу , інноваційний менеджер , це дипломат , психолог , конфліктолог , толерантолог , правознавець ; він же економіст , бухгалтер, а ще- господарник з вищою освітою , інспектор з техніки безпеки , дизайнер , прораб... Всі перерахувала ? Напевно , не всі, бо директор - це , як кажуть у народі , « і швець , і жнець , і на дуді грець ». Але перш за все директор - це людина зі своїми плюсами і мінусами.
Що дозволило мені самій стати успішною у цьому житті?
Безсумнівно , доброта, вимогливість, акуратність, відсутність заздрості і злопам'ятства, ввічливість, наполегливість у досягненні мети.
І,звичайно, треба мати,я вважаю, певні моральні людські цінності.
1)Знати справу, якою керую, не з чуток.
2)Бути легко доступною членам колективу для особистої бесіди.
3)Не порівнювати себе з іншими.
4)Вчитися прощати.
5)Пам'ятати , щоб поранити будь-яку людину займає всього лише кілька секунд , але залікувати ці рани може зайняти довгі роки.
6)Не володіти надмірною скромністю, оскільки директор представляє організацію, а не себе особисто.
7)Пам’ятати ,що дві людини можуть дивитися на одне і те ж ... а бачити це по- різному.
8) Я твердо впевнена , що не помилилася у виборі свій професії.
Позитивний імідж сільської школи створено:нам довіряють,у нас переймають,до нас приїздять за перейняттям досвіду роботи. А що таке створення позитивного іміджу школи ?
Це:
- сукупність досвіду і майстерності педагогічного колективу;
- розумне поєднання досвідчених і молодих кадрів;
- розумна партнерська співпраця школи й агрофірми з метою руху вперед, розвитку, інноваційності;
- далекоглядна стратегія школи з метою надання якісних освітніх послуг учням, професійне самовдосконалення, самовираження, самонавчання;
- обмін досвідом і проведення(відкритість) майстер-класів;
-широка участь школи в різноманітних змаганнях, конкурсах і проектах;
- співпраця з ВПУ, технікумами, навчальними закладами району, науковцями ДОІППО;
- розвинене учнівське самоврядування і зв'язок з батьками;
- оновлення ,естетика, порядок і чистота, підтримувані на всій території школи.
Даний результат отримав визнання учасників навчально-виховного процесу колегами –директорами , керівництва району, адміністрації,відділу освіти. На перспективу двері школи відкриті для проведення районного семінару на базі школи ЗНВР в листопаді місяці «Впровадження ІКТ в НВП». З 2014року школу плануємо реорганізувати в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ», щоб 100%задіяти в НВП дошкільнят мікрорайону школи. На сьогодні вивчаємо демографічне питання нашої сільської ради.
Що, на мою думку, необхідно було б змінити в НВП школи?
Так, як наша школа є опорною в районі з проблем збереження здоров’я всіх учасників НВП, слід врахувати статистику щодо значного погіршення здоров’я учнів на час закінчення середньої школи,необхідно розглянути питання про радикальне скорочення щотижневої кількості годин, істотно підсилити ступінь профілізації учнів з урахуванням особистих нахилів і потреб держави, що дозволить реалізувати навчальне розвантаження, вирішити завдання про оснащення кабінетів(біології,хімії,фізики, хоча б) ЗНЗ сучасним обладнанням, не роблячи акцент лише на обчислювальну техніку. Ніде в світі учнів не примушують "вивчати уроки" по 4-5 годин після школи, тому слід переглянути об’єм домашніх завдань. Удосконалити методику викладання в старших класах, наблизивши її до методики вузів(лекції,практичні заняття,семінари,колоквіуми).
Радикально відкрити можливість знайомства учнів з демографічною ситуацією, перенаселенням, вичерпанням ресурсів, забрудненням навколишнього середовища і випливаючи звідси загроз;
взяти участь у заходах патріотичного спрямування щодо пошуку та формулювання національної ідеї України, яка може стати основою народного єднання.
Що таке щастя і що є передумовою щастя ? Виявляється, що
відповісти на ці запитання не так і легко. Люди намагаються шукати щастя, але його не треба шукати, воно всередині нас і щоб його відкрити, існують передумови щастя, які у кожної людини свої. Передумови щастя дають початок тим відчуттям, які і формують те, що ми називаємо щастям. Це неначе фітіль вибухівки, який може спалахнути в будь-який момент. Але щоб він спалахнув, потрібен сірник. А сірник – це ті радості життя, які сприяють появі передумов щастя. Я просто живу. Роблю те, що вимагає моя посада і підказує моє серце. Я хочу бути потрібною на роботі. Це підштовхує працювати далі, мріяти та прагнути, розуміти, як багато від директора залежить. Щоб вдячні випускники приходили до школи як до храму. . Школа завжди повинна йти в ногу з часом ,бути конкурентоспроможною , не зупинятися на досягнутому. А це значить треба в майбутнє направити свої цілі,поставити перед собою задачі , працювати спільно, щоб допомогти дітям пізнати світ і людей . Наша мета – виховати таку людину , для якої найвище щастя і задоволення заключаються в тому, щоб реалізуватися в соціумі, створювати, заробляти, відкривати!

Закінчити хочу словами Олександра Захаренка:
«Без школи мені пусто. Душа розривається».

. Школа завжди повинна йти в ногу з часом ,бути конкурентоспроможною , не зупинятися на досягнутому. А це значить треба в майбутнє направити свої цілі,поставити перед собою задачі , працювати спільно, щоб допомогти дітям пізнати світ і людей . Наша мета – виховати таку людину , для якої найвище щастя і задоволення заключаються в тому, щоб реалізуватися в соціумі, створювати, заробляти, відкривати!

Джерело: http://авторський
Категорія: Доповіді на масові заходи | Додав: vozole (30.08.2014) | Автор: Дубнюк Зоя Іванівна
Переглядів: 3495
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Доповіді на масові заходи [8]
Вітання [14]
Кадрова робота [2]
Фінансово-господарська робота [0]
Юридичні питання [2]
Організація навчально-виховного процесу [17]
Охорона праці у школі [26]
Інше з адміністративної роботи [9]
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 167
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0