Статті

Головна » Статті » Охорона праці у школі

Інструкція з охорони праці при роботі на рейсмусно-фугувальному деревообробному верстаті

Затверджено наказом
по ___________ ЗОШ І-ІІІ ступенів
№____ від __________200___ р.

ІНСТРУКЦІЯ №_____
з охорони праці при роботі на рейсмусно-фугувальному деревообробному верстаті

1. Вимоги перед початком роботи.
1.1. До роботи на даному верстаті допускаються під час робочого часу особи з числа працівників школи, яким виповнилось 18 років, мають професійну підготовку, пройшли медичний огляд, навчання з питань охорони праці, ознайомлені з посадовими обовя’зками, Правилами охорони праці у деревообробній промисловості, даною Інструкцією.
1.2. Приміщення де знаходиться верстат повинне відповідати санітарним вимогам, пожежній безпеці. Освітлення робочого місця повинне бути достатнім та не спричиняти утворенню тіні від працюючого на заготовці. Простір навколо верстату повинен бути вільним, приміщення не повинно захаращуватись заготовками чи відходами. У легкодоступному місці повинні знаходитись вогнегасник та аптечка.
1.3. Верстат повинен відповідати вимогам державних стандартів "Обладнання деревообробне. Загальні вимоги безпеки до конструкції” (ГОСТ 12.2.026.0-93). Верстат повинен бути обладнаний захисними огородженнями, пристроями згідно паспорту. Корпус повинен бути надійно розміщений та закріплений на рівній поверхні підлоги.
1.4. Кожного разу перед початком роботи необхідно впевнитись у працездатності та технічній справності верстата візуально з послідуючим пробним пуском на холостому ходу.
1.5. Верстат повинен мати надійне заземлення, справний електропривід, автоматичний захист від короткого замикання згідно вимог електробезпеки. Необхідно перевірити міцність різьбових з’єднань, плавність обертання валу, наявність мастила у змащувальних вузлах. 
1.6. Стіл та напрямна лінійка верстата повинна бути без тріщин, вибоїн та інших дефектів.
1.7. При сторонньому шумі, вібрації верстата чи ріжучих елементів, терті рухомих частин об корпус, появі задимленості, запаху горілої пластмаси під час пробного пуску, потрібно негайно вимкнути верстат. Забороняється експлуатація верстата до ліквідації несправностей.
1.8. Ріжучі елементи (ножі фуганка, дискова пилка) повинні бути виготовлені згідно посадкових розмірів, перебувати у заточеному стані. Ріжуча поверхня ножа фуганка повинна виступати за прижимний клин не більше як на 2 мм, при цьому поверхня ножа і столу повинні бути паралельними. Дискову пилку (для безпеки) бажано використовувати з більшою кількістю зубців. Категорично забороняється використовувати полотно пилки з тріщинами, пошкодженими чи відсутніми зубцями. Кріплення пилки та ножів повинні бути надійними та періодично перевірятись.
1.9. Працюючий на верстаті повинен мати захисний одяг (ГОСТ 12.4.011-89) та захисні окуляри (ГОСТ 12.4.013-85Е).

2. Вимоги під час роботи.
2.1. Під час розпиловки циркулярною пилкою, ножі фуганка повинні бути захищені спеціальним нерухомим кожухом, і навпаки - при фугуванні на диск пилки, що не використовується, також встановлюється нерухомий кожух.
2.2. Подавати заготовку необхідно плавно, без ривків та надмірного зусилля. При обробці довгих заготовок верстат обслуговують двоє працюючих. Дозволяється проводити розпилювання заготовок товщиною не більше 80 мм і шириною не більше 300 мм.
2.3. Заготовка підбирається так, щоб її поверхні добре притискалися до опорних поверхонь столу та напрямної лінійки. Забороняється розпилювати заготовки з круглим перерізом без спеціального шаблона.
2.4. Швидкість подачі заготовки на ріжучу поверхню верстата підбирається індивідуально, але при розпилюванні чи фугуванні заготовки проти волокон деревини, швидкість подачі необхідно зменшити.
2.5. Під час повздовжнього розпилювання, позаду пилки, в одній площині з нею на відстані 10 мм. повинен бути встановлений розклинювальний ніж товщиною, яка дорівнює ширині пропилу.
2.6. При фугуванні дрібних деталей (коротше 400 мм. і вужче 30 мм.), заготовку слід подавати спеціальним штовхачем з міцною та зручною рукояткою. 
2.7. При фугуванні кількох заготовок одночасно, вони повинні бути надійно скріплені у спеціальному шаблоні.
2.8. Для запобіганню вилітанню заготовки під час фугування, повинен бути встановлений запобіжний автоматичний пристрій обертаючих ножів, який відкривається при проходженні заготовки.
2.9. Забороняється обробляти матеріали, які мають трухлявість, гнилість, значну сучкуватість, глибокі поперечні надрізи, металеві включення.

3. Вимоги після роботи.
3.1. Після закінчення роботи верстат відключається (забороняється зупиняти вал, пилку, барабан фуганка рукою чи іншим предметом). Проводиться очищення робочих поверхонь верстата від стружки, тирси за допомогою щітки.
3.2. Приміщення кожного разу прибирається від заготовок, відходів, підмітається підлога.
3.3. Забороняється класти на верстат предмети для зберігання.
3.4. Спецодяг після роботи знімається, витрушується від пилу поза приміщенням, та зберігається у окремо відведеному місці.
3.5. Технічне обслуговування верстату проводиться працівниками, що мають фахову підготовку, та ознайомлені з паспортом на даний верстат. Технічне обслуговування проводиться при повній зупинці верстата та відключенні його від електроживлення на щиті.
3.6. Планові ремонти проводяться фахівцями у періоди і строки встановлені графіком ППР, затвердженим директором. 
3.7. При зупинці верстата на тривалий час, його необхідно від’єднати від електромережі, провести очищення, змазування та консервацію.

  Інструкцію розробила відповідальна з ОП школи: __________________Категорія: Охорона праці у школі | Додав: BOSS (17.09.2009)
Переглядів: 3171 | Теги: деревообробний верстат, Інструкція з охорони праці, верстат, Інструкція з охорони праці при робо
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Доповіді на масові заходи [8]
Вітання [14]
Кадрова робота [2]
Фінансово-господарська робота [0]
Юридичні питання [2]
Організація навчально-виховного процесу [17]
Охорона праці у школі [26]
Інше з адміністративної роботи [9]
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 172
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0