Статті

Головна » Статті » Інше з адміністративної роботи

Модернізація управління Новосвітською ЗОШ І – ІІ ступенів на державно-громадських засадах
   Найважливішими принципами освіти ХХІ сторіччя визначено такі: 
• навчити жити разом, розвиваючи знання про інших, про їхню історію, традиції та способи мислення;
• сприяти втіленню сумісних проектів;
• навчити придбавати знання. Необхідним є об’єднання загальнокультурних знань з можливістю глибокого засвоєння певної кількості спеціальних предметів. Загальний рівень – це своєрідний пропуск до безперервної освіти, основа, необхідна для подальшого навчання протягом всього життя;
• навчити працювати. Удосконалюватися у своїм професіоналізмі – формувати компетентності, які дають можливість впоратися з різноманітними ситуаціями;
• навчити жити.
   ХХІ сторіччя потребує самостійності й здатності до оцінювання, які об’єднуються з посиленням особистої відповідальності в межах реалізації колективних проектів.

НАПРЯМКИ РОБОТИ НОВОСВІТСЬКОЇ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ
    З метою демократизації управління та встановлення зворотного зв’язку для поточного коригування управлінських рішень в школі діють колективні органи учнівського та батьківського самоврядування, повноваження яких визначаються Статутом. Названі органи самоврядування є дієвим засобом формування громадської думки та ефективним способом демократизації управління. Взаємодія управлінських структур сприятиме процесам діалогізації взаємин, узгодженості внутрішніх мотивів із зовнішніми вимогами. Акцент діяльності директора зміщується на удосконалення особистої діяльності і створення умов для самоорганізації діяльності учнів, вчителів, працівників адміністрації. Таким чином, здійснюватиметься поступовий перехід від домінуючого оперативного до стратегічного цільового управління через узгодження власних функцій з функціями усіх суб’єктів НВП.      До шкільної освіти причетне по суті все населення країни. Це накладає особливу відповідальність на управлінця за передбачувані зміни, тому що управління загальноосвітньою школою є державно-громадським. Питання ставлення суспільства до школи завжди були не позбавлені проблем. Але, як показує історія розвитку людства, тільки ті держави досягли результатів у своєму розвитку, які приділяли досить уваги розвитку освіти. Демократичні зміни, що почалися останнім часом, звичайно відбилися на освіті. Одним із проявів цього є створення рад освіти на різних рівнях.  
    Рада загальноосвітньої школи у своїй діяльності покликана втілювати демократичні форми управління, розширювати колегіальність прийняття рішень, розвивати ініціативу шкільного колективу, підвищувати самостійність школи у вирішенні питань організації навчально-виховного процесу і фінансово-господарської діяльності. Вищим органом самоуправління школи є конференція шкільного колективу. У період між конференціями в ролі вищого органу самоуправління виступає Рада школи, до якої входять батьки, голова селищної ради, представники органів правопорядку. 
Головною метою діяльності Ради школи є:
 активна участь у вихованні підростаючого покоління,
 надання соціальної підтримки родині в розвитку і вихованні дитини,
 участь у організації позашкільної і позакласної роботи, організації дозвілля,  сприяння розвитку учнівського самоврядування,
 сприяння охороні і зміцненню здоров’я школярів,
 виявлення і ведення обліку дітей, 
які мають труднощі в соціалізації, які потребують опіки,
 попередження фактів правопорушень учнів,
 сприяння оздоровленню дітей в період літніх канікул,
 організація спонсорської допомоги,
 сприяння зміцненню матеріально-технічної бази школи, 
 сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу.       Особливе ставлення до спонсорів, бо це могутній потенціал поліпшення умов з охорони праці всіх учасників НВП. Наша школа у постійній співпраці зі Старобешівською електростанцією, директором СОВ ім.Фрунзе, директором словенської фірми "Хемкостав”, аптекою "Олександр”, часними підприємцями. Усі керівники перерахованих організацій допомагають виконувати ремонтні роботи у будівлях школи при підготовці до нового навчального року, при поїздках учнів школи на змагання, туристичні зльоти, при оздоровленні дітей. Всі ці умови дають можливість проводити нетрадиційні уроки у неформальній обстановці. Дуже важливо, щоб батьки були повноцінними учасниками навчально-виховного процесу. У школі традиційними стали свята для мам напередодні 8 березня, ”Осінній ярмарок”, свято Святого Миколая, "Вже весна”. Загальні переживання дитинства сприяють духовному єднанню людей, взаємопорозумінню, загострюються почуття, активізується мислення, вольові процеси. Ці родинні свята, куди залучаються усі члени сім’ї, дають можливість глибше пізнати духовність попередніх поколінь, дізнатися про їх культуру, працю, традиції. Як зазначив міністр освіти і науки С. Ніколаєнко, "кожна дитина повинна починати свій життєвий шлях із знань про свій родовід, національні традиції регіону, шанобливого ставлення до історії та культури рідного краю”. Громадсько активна школа першорядним своїм завданням бачить надання громадянських знань, виховання громадянських чеснот та залучення молоді до активної громадянської діяльності. Громадянська освіта в школі здійснюється під час вивчення основних навчальних дисциплін, а також таких курсів, як «Основи правознавства» (8,9 кл.), «Українське народознавство» (9 кл.). Учні мають змогу відвідувати факультативи «Комп’ютерний букварик», «Культура мовлення», «Розв’язання алгебраїчних систем нерівностей та рівнянь». У школі працюють гуртки «Користувач ПК», футбольний, вокальний, «Господарочка», «Моделіст», «Юний математик». Вихованці школи постійно беруть участь у районних конкурсах і змаганнях. Це дає змогу дітям розвивати свої інтелектуальні та фізичні здібності. Школа виховує людей нового покоління, вчить на практиці бути активними громадянами. Бажаними гостями в школі завжди є представники Жінради селища Новий Світ, Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів, Ради ветеранів праці. В свою чергу учні школи приймають участь в акціях «Милосердя», надають шефську допомогу ветеранам та людям похилого віку, дітям школи-інтернату та дітям пільгових категорій, щорічно виступають з концертами перед мешканцями психоневрологічного інтернату.
     Сучасність ставить перед педагогічним колективом школи важливе та невідкладне завдання – виховання свідомого громадянина, патріота, який володіє високою культурою міжнаціональних відносин, досконалого духовно та фізично, готового жити у громадянськім суспільстві. Останнім часом у школі активізовано роботу служби довіри, проводяться місячники з профілактики наркоманії, алкоголізму, СНІДу; здійснюються різноманітні розважально-ігрові заходи – екскурсії, брейн-ринги, зустрічі з цікавими людьми. Систематична робота з пропаганди здорового способу життя дала свої результати: на базі школи зареєстрований фан-клуб прихильників футбольної команди «Шахтар», чимало дітей займаються в ДЮСШ і досягли певних успіхів. Завдяки Комітету у справах молоді та спорту стало традиційним проведення Днів здоров’я, олімпійських тижнів та уроків, спартакіад. Дуже тісні контакти підтримує школа з селищною радою, представники якої не байдужі до всього, що відбувається в школі. Забезпечення взаємозв’язку і взаємодії всіх ланок державно-громадської системи управління досягається завдяки районному відділу освіти, роль якого полягає у розбудові та реалізації інноваційної моделі розвитку школи та у переході від стереотипних до активних форм управління. Завдяки всій цій роботі діти цілеспрямовано набувають умінь спілкуватися, співпрацювати, здійснюється їхнє бажання досягти спільного успіху, а найголовніше – долати труднощі, усвідомлювати себе творцями власної справи. Випускники Новосвітської ЗОШ І – ІІ ступенів, вступаючи в доросле життя, мають сформовану життєву позицію, толерантність, громадянську національну свідомість.

Книшова Галина Олександрівна директор Новосвітської ЗОШ І-ІІ ступенів Старобешівської районної ради Донецької області
Категорія: Інше з адміністративної роботи | Додав: BOSS (27.11.2013)
Переглядів: 1353
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Доповіді на масові заходи [8]
Вітання [14]
Кадрова робота [2]
Фінансово-господарська робота [0]
Юридичні питання [2]
Організація навчально-виховного процесу [17]
Охорона праці у школі [26]
Інше з адміністративної роботи [9]
Пошук
Останні публікації
Останні теми на форумі
 • переведення директора на посаду вчителя (2)
 • Збільшення пенсійного віку. (22)
 • Зменшення кількості предметів у школі (10)
 • Харчування в школі (5)
 • Електронні системи - журнали, щоденники - в школі (6)

 • Наше опитування
  Чи будуть ближчим часом реальні реформи в середній освіті?
  Всього відповідей: 167
  Партнери
  Статистика сайту


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0